Felietony i Porady

Dorota Wróblewska Dorota Wróblewska Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

Fashion Week to trudny temat, można go porównać do reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielu indywidualistów, ale jako drużna nie są w stanie wygrać meczu.

Bardzo żałuję, że z edycji na edycję obniża się poziom pod względem prezentowanych kolekcji.

Przyczyny są liczne i wielu z nich w tej chwili nie opiszę. Jedną z głównych jest brak przychylności projektantów dla całej idei, która ma miejsce w Łodzi.

Od samego początku flagowi projektanci nie wierzyli w ideę i nie wzięli udziału w Fashion Week. Tylko nieliczni jak Joanna Klimas, MMC, Łukasz Jemioł, Dawid Tomaszewski, Ewa Minge, Natalia Jaroszewska czy Natasha Pavluchenko zdecydowali się wystawić swoje kolekcje. W tej edycji nie zobaczymy już Joanny Klimas, Natalii Jaroszewskiej i MMC. 

Trudno jest zbudować wydarzenie na projektantach, którzy prezentują poziom dyplomowy lub dopiero raczkują na rynku mody.

Organizacyjnie wydarzenie jest produkowane bez zastrzeżeń.Przestrzenne miejsce, świetni choreografowie, dobra technika. Zabrakło odpowiedniego castingu dla modelek, doboru projektantów. 

Obejrzałam wczoraj kilka pokazów z których dziś już nic nie pamiętam.Zwiedzałam ekspozycje projektantów i tylko 1/10 była godna zauważenia.

W tej proporcji projektanci wyróżniający się całkowicie zniknęli. Największe wrażenie robiło stoisko LOTU, minimalistyczne ELLE, YES i prezentacja Łukasza Jemioła, który od początku wspiera Fashion Week i do mody podchodzi zawodowo.

Szkoda, że od pierwszej edycji wszyscy znani projektanci nie zjednoczyli się i nie pokazali swojej siły. 

Jestem pewna, że gdyby to miało miejsce, to ŁÓDŹ miałaby szansę zaistnieć na modowej mapie Europy Wschodniej.

Sytuacja jest taka, że kupcy nie mają co kupować i bawimy się modą dla przyjemności. 

Z drugiej strony, trudno jest wymagać od młodego, początkującego projektanta, by samodzielnie udźwignął artystycznie i finansowo duży pokaz mody.  

Bez sponsorów jest to niemożliwe. I tak projektanci przedstawiają swoją wizję dla idei.

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !