Felietony i Porady

Dorota Wróblewska Dorota Wróblewska
Producentka pokazów i promotor mody, kultury i sztuki. Wykładowca kodu ubioru, business look oraz autoprezentacji. Laureatka statuetki Doskonałość Mody Twojego Stylu za największe wydarzenie mody WARSAW FASHION STREET. Autorka i producentka programów telewizyjnych o wizerunku , metamorfozach i modzie, takich jak: Moda za 500, Modna Moda , Metamorfozy, Fashion Cafe, Supermodels, Ciekawe Świata. Autorka wydarzenia kultury STREET OF DESIGN. Właściciel Domu Mody Forget-me-Not, który promuje młodych twórców. Autorka książek o modzie "Torebki Vintage", " Fashion People Poland", Fashion People Colours". Organizatorka konkursów dla projektantów mody i juror w polskich i zagranicznych konkursach. Współwłaścicielka firmy producenckiej MEDIA SUKCES i Wydawca SOPHISTI GROUP.

 
Amerykański sen

Amerykański sen

28 lutego 2017, 09:02

Jane Fonda

czytaj dalej
Pierwsze Damy

Pierwsze Damy

30 lipca 2016, 04:07

Pełnić rolę Pierwszej Damy nie jest łatwo. Z jedynych rzeczy trzeba zrezygnować do innych się przywyknąć. Sztuka dyplomacji i etykiety to ważna lekcja, którą każda Dama musiała odrobić. Z pewnością wszystkie Pierwsze Damy miały lub mają swoich doradców, ale nigdy nie można pozwolić na to, żeby zostać „przedmiotem” w rękach stylistów. Bez względu na wiek, płeć i stanowisko każdy z nas ma swoją intuicję i swój charakter. Dlatego zawsze warto być, sobą, nawet wtedy gdy pełni się tak odpowiedzialną funkcję.

czytaj dalej
Rodziców się nie wybiera

Rodziców się nie wybiera

21 lipca 2016, 07:07

Bodźcem do napisania tego artykułu jest dla mnie nie tylko wypowiedź Aleksandry Kwaśniewskiej, ale i komentarze.W jednym ze swoich wywiadów powiedziała, że jest traktowana niesprawiedliwie. Oczywiście wiele osób kompletnie nie wiedziało co autorka miała na myśli. Bo jak córka byłego Prezydenta może marudzić. Jest bogata po rodzicach, znana i jeszcze narzeka na życie.  

czytaj dalej
Co z tym Menelem.

Co z tym Menelem.

24 lutego 2016, 09:02

Krążą legendy, że Wróblewska to straszna wiedźma, która nie lubi blogerów. Jesteś pierwszym blogerem, który udziela mi wywiadu. Kim jest bloger Twoim zdaniem?Bloger to twórca treści internetowych na tematy, które wynikają bezpośrednio z jego pasji i zainteresowań. To co ważne w mojej ocenie, to autentyczność oraz wysoka jakość przekazu. Ma to ogromne znaczenie z uwagi na wciąż rosnąco ilość blogów w Polsce i na świecie. Jeśli mamy przekazywać swoją opinię na jakiś temat, musi ona być prawdziwa i subiektywna. 

czytaj dalej
Polska moda T-shirtem stoi

Polska moda T-shirtem stoi

8 lutego 2016, 05:02

Co się dzieje z polską modą? Można powiedzieć, że Robert Kupisz przeprowadził rewolucję i stworzył modę na T-shirty. Jako pierwszy projektant udowodnił, że fundament firmy można postawić na pomyśle i kawałku bawełny. Jak wiadomo, sukces ma wielu wrogów — ale i wielu obserwatorów. Wszyscy projektanci wyczuli biznes, a flagowym produktem kolekcji stał się t-shirt. 

czytaj dalej
DW z Fiolką- Rozmowy o biuście cz.1

DW z Fiolką- Rozmowy o biuście cz.1

11 stycznia 2016, 11:01

O czym rozmawiają kobiety? :) Jest naturalną częścią naszego ciała jak uszy, nos czy ręka, ale wzbudza większe emocje. BIUST! Duży lub mały ważna rzecz! Naturalny lub nie, zawsze jest nim zainteresowanie. Te co go mają, chcą mieć mniejszy, a te co go nie mają, chcą mieć większy. Czy da się stwierdzić, od jakiego rozmiaru jest "duży" albo satysfakcjonujący biust? Mam nadzieję, że podczas rozmów znajdziemy odpowiedź na różne pytania.

czytaj dalej
Modelki na wybiegu

Modelki na wybiegu

26 marca 2015, 06:03

Często jak jestem na pokazach w Polsce to pierwsze komentarze po pokazie lub w trakcie, dotyczą fizyki modelek, kolejne- celebrytów, potem ważne kto w czym przyszedł i dopiero na końcu jest kolekcja. Podczas pokazu przeważnie słyszę oceny nie ubrań, ale modelek.

czytaj dalej
Modne podsumowanie roku 2014

Modne podsumowanie roku 2014

20 grudnia 2014, 09:12

W kilku słowach o naszej modzie 2014.Mój wpis nie jest przewodnikiem po wszystkich pokazach, które odbyły się w tym roku. Niemożliwe jest ocenić wszystkich i wszystko.To będą moje uwagi i podsumowanie do tego co obserwuję, jako osoba zajmująca się tym tematem.Polska Moda rozwija się i z roku na rok ma lepszą kondycję, ale żeby było lepiej powinniśmy mieć więcej wyobraźni, odwagi, funduszy i pomysłów, które prowadzą na szczyt.

czytaj dalej
Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

25 października 2014, 01:10

Fashion Week to trudny temat, można go porównać do reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielu indywidualistów, ale jako drużna nie są w stanie wygrać meczu.

czytaj dalej
Vistula daje nadzieję

Vistula daje nadzieję

12 września 2014, 11:09

Nadzieja.Niby polska moda rozwija się i zaczyna przynosić dochody. Niby…Po wczorajszym pokazie VISTULI jest nadzieja, że tak właśnie jest.Moda to biznes, a nie show. To rynek, który powinien przynosić zyski.Co tydzień w przeciętnym gospodarstwie domowym w Unii Europejskiej dokonuje się jakiegoś zakupu modowego.Ktoś kupuje spodnie, spódniczkę, bluzkę, koszulę.Jesteśmy w Unii, ale czy w naszych domach tak jest?

czytaj dalej
Moda w szkole

Moda w szkole

1 września 2014, 07:09

Pamiętam jak nienawidziłam fartuszka i tarczy.Starałam się wyglądać inaczej niż inne dzieci i zawsze miałam jakiś patent żeby się wyróżniać.Dzisiaj z wielkim sentymentem powracam do czasów mundurków szkolnych i jestem zdania, że w szkole wszystkie dzieci i młodzież powinny wyglądać jednolicie lub bardzo podobnie.

czytaj dalej
Wstydliwy temat

Wstydliwy temat

19 sierpnia 2014, 10:08

Temat wstydliwy, ale godny poruszenia. Higiena osobista.Czasami nie wiemy jak zwrócić uwagę koledze lub koleżance, która siedzi przy biurku obok, że brzydko pachnie.Wszyscy o tym wiedzą, mówią, ale nikt nie ma odwagi powiedzieć wprost.Jak to zrobić?

czytaj dalej
Łukasz Jemioł i gdyby...

Łukasz Jemioł i gdyby...

26 czerwca 2014, 01:06

Łukasz Jemioł wybrał do zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji z linii Premium Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.Był duży namiot, tłumy gości, efektowna aranżacja wybiegu, fantastyczna obsługa widowni i wspaniała kolekcja- i wszystko byłoby na piątkę gdyby…

czytaj dalej
Buty sukcesu

Buty sukcesu

2 kwietnia 2014, 06:04

Pamiętam pierwsze nasze spotkanie na Mokotowskiej.Dwie młode kobiety pełne pomysłów. Skromny wernisaż i duże zaskoczenie. Już wtedy wiedziałam, że Joanna i Paulina odniosą sukces!

czytaj dalej
Elegancja na salonach

Elegancja na salonach

16 lutego 2014, 07:02

Dla mnie elegancja to nie tylko materiał i dobrze skrojony garnitur lub suknia, ale również zachowanie i styl bycia.

czytaj dalej
Luksusowy "Orient Express"

Luksusowy "Orient Express"

14 lutego 2014, 11:02

Maciej Zień opublikował dzisiaj na swoim fan page zdjęcia z pokazu Dolce&Gabbana. Taka mała sugestia odnośnie inspiracji Dawida Wolińskiego.Tak to odczułam.

czytaj dalej
Lincz w sieci

Lincz w sieci

24 stycznia 2014, 12:01

Od kilu dni obserwuję zmasowaną nagonkę na Małgorzatę Herde, agentkę znanych kobiet, takich jak Edyta Herbuś, Aleksandra Kwaśniewska oraz kilku innych celebrytek.

czytaj dalej
Zostawcie Marylę!

Zostawcie Marylę!

2 stycznia 2014, 09:01

Czytam różne informacje na temat Maryli Rodowicz, związane z jej Sylwestrowym występem w Gdyni i stwierdzam, że bardzo daleko nam do tolerancji. Minie kilka lat zanim odrobimy lekcję, którą inni już dawno odrobili. Uwielbiamy krytykować bez argumentów. Ohydna, obrzydliwa, stara, brzydka, wariatka, najgorzej ubrana. Takie komentarze o Maryli Rodowicz można przeczytać pod artykułami, które prowokują do negatywnych emocji.

czytaj dalej
Czarni Dandysi

Czarni Dandysi

1 stycznia 2014, 06:01

Najczęściej można ich spotkać nie w Ameryce, ale w Kongo. Kolorowe spodnie, koszule i oryginalne krawaty. Ulubiony wzór to kratka, która dodaje uroku i podkreśla styl. Ważne są buty, które mają wyglądać na drogie i zwracać uwagę.

czytaj dalej
Potocka bez żalu

Potocka bez żalu

16 grudnia 2013, 07:12

Przeczytałam książkę autorstwa Krystyny Pytlakowskiej i Małgorzaty Potockiej OBYWATEL MAŁGORZATA.

czytaj dalej
Łukasz Jemioł z odległości

Łukasz Jemioł z odległości

10 grudnia 2013, 11:12

Odnoszę wrażenie, że projektant postawił na delikatny seksapil. Tym razem nie chodzi o przylegające do ciała sukienki, ale delikatną swobodę i proste łączenia. Kobieco, delikatnie i zmysłowo. Subtelne odniesienia budzą ciekawość i potwierdzają, że skromność jest wielką klasą.

czytaj dalej
Akcja -Polskie Prezenty na święta

Akcja -Polskie Prezenty na święta

10 grudnia 2013, 09:12

Czy istnieje moda, presja aby wspierać to co polskie? A może nauczyliśmy się już doceniać i wybierać rzeczy polskich producentów, bo są to doskonałe zaprojektowane i wykonane produkty?

czytaj dalej
"Illuminate"  Ani Kuczyńskiej ma sens

"Illuminate" Ani Kuczyńskiej ma sens

27 listopada 2013, 09:11

W warszawskiej galerii Raster odbył się pokaz najnowszej kolekcji Ani Kuczyńskiej na sezon Wiosna/Lato 2014. Projektantka ograniczyła także liczbę gości, w związku z czym na prezentacji pojawiły się jedynie osoby ściśle związane z branżą modową oraz kilka gwiazd, a prywatnie przyjaciół Kuczyńskiej.

czytaj dalej
 Zień zerwał z Zieniem

Zień zerwał z Zieniem

10 listopada 2013, 12:11

Już drugi raz Maciej Zień ogłasza, że "zrywa" z Zieniem. Tym razem się udało, bo Zień nie pokazał Zienia. Nie pokazał do tego stopnia, że mam problem z opisem tego co widziałam. Kolekcja była dla mnie sporym, choć nie wiem czy pozytywnym zaskoczeniem.

czytaj dalej
Maciej Zień i moja wina

Maciej Zień i moja wina

9 listopada 2013, 11:11

Wczoraj odbył się pokaz Macieja Zienia. Dostałam piękne zaproszenie z informacją kiedy i o której odbędzie się prezentacja kolekcji. W którym kościele będą bić dzwony, ukrywano w wielkiej tajemnicy do ostatniej chwili. Godzinę przed pokazem miałam dostać sms z informacją gdzie. Tajemniczy sms nie przyszedł, ale winę biorę na siebie, bo to że będę potwierdziłam tylko raz. I tak spóźniłam się na pokaz i zobaczyłam tylko część widowiska.

czytaj dalej
Blog męski poszukiwany

Blog męski poszukiwany

8 listopada 2013, 10:11

Blogi męskie to cały czas nisza. Jest wiele poświęconych sprawie męskiego wizerunku, ale tylko kilka wartych uwagi. W czym jest problem?

czytaj dalej
Ossoliński bez hałasu wokół celebrytów

Ossoliński bez hałasu wokół celebrytów

1 października 2013, 03:10

Ostatnio unikam pokazów mody. Dzięki transmisji internetowej siadam sobie w wygodnym fotelu, zaparzam kawę i spokojnie oglądam. Robię to nie tyko ze względu na moją wygodę i oszczędność czasu, ale głównym powodem jest fakt, że pokazy zatraciły elitarność, spokój, nastrój, właściwy przekaz i kompletnie nic nie wnoszą jako wydarzenie przede wszystkim modowe.

czytaj dalej
Festiwal Filmowy w Gdyni- Co się dzieje z polskim kinem?

Festiwal Filmowy w Gdyni- Co się dzieje z polskim kinem?

16 września 2013, 02:09

CZERWONY DYWAN-Widziałam kilku panów w szaroburych kurtkach (w niektórych przypadkach trochę przybrudzonych) i sweterkach. Był nawet jeden pan, który mimo chłodnego wieczoru, założył sandały.

czytaj dalej
BOHOBOCO bez emocji

BOHOBOCO bez emocji

10 września 2013, 09:09

Świetny pomysł na scenariusz, poprawny casting do filmu, dokładnie zagrane role, ale brak charakterystycznej postaci. Film z dłużyznami i przewidywanym zakończeniem.

czytaj dalej
Pokaz kolekcji BIZUU jesień-zima 2013/2014

Pokaz kolekcji BIZUU jesień-zima 2013/2014

4 września 2013, 08:09

Pokaz kolekcji BIZUU jesień-zima 2013/2014

czytaj dalej
Wietrzenie młodych kurek na Foksal

Wietrzenie młodych kurek na Foksal

12 sierpnia 2013, 05:08

Ostatnio napisałam na swoim blogu dość kontrowersyjny artykuł, dotyczący ważnej społecznie sprawy . Wzbudził on duże zainteresowanie, bo w ciągu jednej doby przeczytało go ponad 37.000 osób.

czytaj dalej
Moda na pranie

Moda na pranie

31 lipca 2013, 10:07

Zastanawiam się, czy publiczna pralnia w stylu amerykańskim nie byłaby hitem w Polsce! Miejsce spotkań, prania i obgadywania. Nieważne kto słucha, ważne że słucha.

czytaj dalej
Czyj to tyłek?

Czyj to tyłek?

22 lipca 2013, 06:07

Coraz częściej żyjemy obrazkami.
Czytamy tytuł, nagłówek i to nam wystarczy do oceny treści.
Wiele razy miałam sytuacje, że po opublikowaniu felietonu dostawałam pytanie na Facebooku: Co się stało? Dlaczego? Przeważnie pytali Ci, którym nie chcialo się przeczytać artykułu. Wystarczył im tytuł i obrazek. Z przyzwyczajenia?

czytaj dalej
Moda „Fair Play”

Moda „Fair Play”

28 maja 2013, 09:05

Czy moda to zabawa? W pewnym sensie tak! Zabawą jest wtedy, gdy projektant bezustannie szuka różnych inspiracji i nie trzyma się ustalonych przez siebie zasad. Ważne jest, żeby miał swój "znak firmowy", który będzie go wyróżniał od innych kreatorów. Nie jest to proste, zwłaszcza teraz, kiedy powstała „moda na modę” i każdy kto ma belę bawełny może zostać kreatorem.

czytaj dalej
Nie cofajmy się!

Nie cofajmy się!

12 kwietnia 2013, 06:04

Większość moich kolegów to homoseksualiści. Każdy z nich realizuje się zawodowo i traktowany jest bez taryfy ulgowej-NORMALNIE. Nikt nie chce być traktowany inaczej, tylko-NORMALNIE.

czytaj dalej
DW z Szostak- Rozmowy o biuście cz.2 Poradnik jak się nosić!

DW z Szostak- Rozmowy o biuście cz.2 Poradnik jak się nosić!

13 stycznia 2013, 12:01

Karolina Szostak – Dziennikarka sportowa. Kobieta z dystansem! Jako jedyna ze znanych osób zgodziła się wystąpić w pokazie plus size na Warsaw Fashion Street 2012. O sobie mówi- Każda z nas chciałaby w swoim wyglądzie coś zmienić. Myślę, że nie odbiegam od normy, ale akceptuję i lubię siebie, nie płaczę przed lustrem.

czytaj dalej
Niech żyje bal!

Niech żyje bal!

27 grudnia 2012, 01:12

Sylwester to dzień, który chcemy lub nie, to i tak bierzemy w nim udział. Na domówce, w restauracji, klubie, dyskotece, teatrze, na powietrzu lub przed telewizorem. Do wyboru do koloru. Nie ważne gdzie, ale ważne z kim! Kryształowa zastawa i pięciu kelnerów na jeden stolik nie gwarantuje dobrej zabawy. Najważniejsze, to doborowe towarzystwo, które jest "motorem" wspaniałej atmosfery. Wiele osób na ten dzień czeka cały rok. Koki, loki, "kalafiory", satyny, lakier do włosów i szał ciał! Niech żyje bal! Zabawa do białego rana. Po powitaniu Nowego Roku, zdjęcia krążą na fb, zamieszczone przez nas lub naszych znajomych. Śmieszne, tragiczne, urocze, przaśne, piękne, zabawne i zaskakujące.

czytaj dalej
Disco Polo Fashion Glamour

Disco Polo Fashion Glamour

12 grudnia 2012, 10:12

Powstała moda na rubryki towarzyskie, które skoncentrowane są na ściance prasowej. Nie ważne kto odebrał nagrodę, miał wernisaż lub w jakim zagrał w filmie. Ważne jest, kto z kim przyszedł, jak pozuje, a najważniejsze, w czym!

czytaj dalej
Rozbierz się z kompleksów

Rozbierz się z kompleksów

23 listopada 2012, 11:11

Koszmarny kolor włosów! Wyglądasz jak świnia. Co za pasztet! Nie dobrze Ci w tym kolorze. Strasznie, idiotycznie, infantylnie. Jesteś wstrętna, brzydka, horror! Jak nie zwariować i kogo się słuchać? Co zrobić z krytyką? Jak odróżnić krytykę od agresji słownej czy złośliwości?

czytaj dalej