Felietony i Porady

Felietony i Porady

Siła czy słabość

Siła czy słabość

6 grudnia 2012, 06:12, przez: Barbara Mietkowska

W swoim niedawno wydanym poradniku Pokochaj swoje włosy, wybitna stylistka fryzur Jaga Hupało stwierdziła, że włosy to jednocześnie nasza siła i słabość. W tym jednym zdaniu zamyka się istota problemu, z którym my kobiety borykamy się na co dzień. Miałam przyjemność redagować ten poradnik i była to wielce pouczająca przygoda. Choć do niedawna żyłam w przekonaniu, że o włosach wiem naprawdę dużo. Nie zamierzam teraz recenzować tej książki, a jedynie chcę podzielić się najistotniejszymi spostrzeżeniami, które mogą być przydatne w najbliższych zimowych miesiącach.

czytaj dalej
Pizza

Pizza

5 grudnia 2012, 08:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Chyba nie znam człowieka, który nie lubiłby pizzy. U mnie w biurze, gdy Pani Dyrektor ma dobry humor – często po poniedziałkowym zebraniu czeka na nas pizza, co prawda z zamówiona w Pizza Hut, lecz zawsze łapczywie pożerana do ostatniego okruszka. Nie będę się rozwodzić, czy to dobra pizza, czy słaba – nie w tym rzecz.

czytaj dalej
Wirtualny świat

Wirtualny świat

3 grudnia 2012, 09:12, przez: Agnieszka Czerwińska

Zrobię sobie ma chwilę przerwę od mojego moralizowania na temat zdrowego odżywiana. Kilka dni temu, moja znajoma zamieściła na facebooku bardzo ciekawy wpis. Pozwolę go sobie skopiować: „Badania wykazały, że kobiety, które poznają kogoś przez Internet najbardziej boją się, że jest seryjnym mordercą, mężczyźni – że jest gruba : ))”.

czytaj dalej
Nigdy nie wiesz

Nigdy nie wiesz

2 grudnia 2012, 09:12, przez: Joanna Daniło

Moda dawniej ewaluowała powoli i łagodnie wprowadzała nowe rozwiązania, materiały, długości. Dzisiaj nie jest już tylko kontynuacją i kreatywnym nawiązywaniem do „stylów historycznych” krótkiego zasięgu.

czytaj dalej
Pokusa jest kobietą...

Pokusa jest kobietą...

30 listopada 2012, 06:11, przez: Magdalena Milhoux

"Muśnięcie sukni kobiety czystej daje radość żywszą niż posiadanie kobiety łatwej" Jan Jakub Rousseau

czytaj dalej
Polka spłaca długi

Polka spłaca długi

29 listopada 2012, 08:11, przez: Barbara Mietkowska

Polka jest zadłużona. Prawie 70 proc. kobiet musi uwzględnić w comiesięcznym budżecie spłatę rat: na mieszkanie, samochód, a czasem nawet... na życie. Jak radzimy sobie ze spłatą i czy nie grozi nam wpadnięcie w pętlę zadłużenia – wyjaśnia raport „Polka kupuje świadomie” TNS OBOP oraz Krajowego Rejestru Długów, dotyczący konsumenckich zwyczajów kobiet w Polsce.

czytaj dalej
Skąd wziąć dobry przepis?

Skąd wziąć dobry przepis?

28 listopada 2012, 09:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio przyjaciółka zadała mi pytanie: „Fiolka, czy ty kupujesz książki kucharskie?” Było mi trudno odpowiedzieć, na to banalnie proste pytanie, gdyż gdy widzę książkę lubianego przeze mnie mistrza kulinarnego – nie wpadam w histerię.

czytaj dalej
Otyłe dziecko – Otyły nastolatek – Otyły dorosły

Otyłe dziecko – Otyły nastolatek – Otyły dorosły

27 listopada 2012, 08:11, przez: Agnieszka Czerwińska

Miałam cudowne dzieciństwo. Dziecko miłości i wpadki czterdziestoletnich rodziców. Córeczka tatusia, maskotka o 18 i 16 lat starszego rodzeństwa. Kochana, dowartościowywana, noszona na rękach. Grubiutka blondyneczka. Nigdy nie usłyszałam od rodziców stwierdzenia, że za dużo jem. Nie odnotowuję w pamięci abym pochłaniała ogromne ilości żywności.

czytaj dalej
wybierz stronę