Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

10 grudnia 2012, 08:12, przez: Agnieszka Czerwińska

Dzisiejszy felieton chciałabym zadedykować mojej mamie. Mam nadzieję, że razem z tatą, patrzą na mnie z góry i są dumni. Choroby. Mówi się, że choroba nie wybiera. To prawda, ale nie zawsze. Bywa tak, że ciężko na nią zapracowujemy za młodu. Odkładamy na kupkę swoje zaniedbywania, złe nawyki żywieniowe, brak higienicznego trybu życiu. Zasada jest jedna – co siejemy, to zbieramy. Ona się tyczy każdej dziedziny życia, w tym i naszego zdrowia.

czytaj dalej
Siła czy słabość

Siła czy słabość

6 grudnia 2012, 06:12, przez: Barbara Mietkowska

W swoim niedawno wydanym poradniku Pokochaj swoje włosy, wybitna stylistka fryzur Jaga Hupało stwierdziła, że włosy to jednocześnie nasza siła i słabość. W tym jednym zdaniu zamyka się istota problemu, z którym my kobiety borykamy się na co dzień. Miałam przyjemność redagować ten poradnik i była to wielce pouczająca przygoda. Choć do niedawna żyłam w przekonaniu, że o włosach wiem naprawdę dużo. Nie zamierzam teraz recenzować tej książki, a jedynie chcę podzielić się najistotniejszymi spostrzeżeniami, które mogą być przydatne w najbliższych zimowych miesiącach.

czytaj dalej
Pizza

Pizza

5 grudnia 2012, 08:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Chyba nie znam człowieka, który nie lubiłby pizzy. U mnie w biurze, gdy Pani Dyrektor ma dobry humor – często po poniedziałkowym zebraniu czeka na nas pizza, co prawda z zamówiona w Pizza Hut, lecz zawsze łapczywie pożerana do ostatniego okruszka. Nie będę się rozwodzić, czy to dobra pizza, czy słaba – nie w tym rzecz.

czytaj dalej
Wirtualny świat

Wirtualny świat

3 grudnia 2012, 09:12, przez: Agnieszka Czerwińska

Zrobię sobie ma chwilę przerwę od mojego moralizowania na temat zdrowego odżywiana. Kilka dni temu, moja znajoma zamieściła na facebooku bardzo ciekawy wpis. Pozwolę go sobie skopiować: „Badania wykazały, że kobiety, które poznają kogoś przez Internet najbardziej boją się, że jest seryjnym mordercą, mężczyźni – że jest gruba : ))”.

czytaj dalej
Nigdy nie wiesz

Nigdy nie wiesz

2 grudnia 2012, 09:12, przez: Joanna Daniło

Moda dawniej ewaluowała powoli i łagodnie wprowadzała nowe rozwiązania, materiały, długości. Dzisiaj nie jest już tylko kontynuacją i kreatywnym nawiązywaniem do „stylów historycznych” krótkiego zasięgu.

czytaj dalej
Pokusa jest kobietą...

Pokusa jest kobietą...

30 listopada 2012, 06:11, przez: Magdalena Milhoux

"Muśnięcie sukni kobiety czystej daje radość żywszą niż posiadanie kobiety łatwej" Jan Jakub Rousseau

czytaj dalej
Polka spłaca długi

Polka spłaca długi

29 listopada 2012, 08:11, przez: Barbara Mietkowska

Polka jest zadłużona. Prawie 70 proc. kobiet musi uwzględnić w comiesięcznym budżecie spłatę rat: na mieszkanie, samochód, a czasem nawet... na życie. Jak radzimy sobie ze spłatą i czy nie grozi nam wpadnięcie w pętlę zadłużenia – wyjaśnia raport „Polka kupuje świadomie” TNS OBOP oraz Krajowego Rejestru Długów, dotyczący konsumenckich zwyczajów kobiet w Polsce.

czytaj dalej
Skąd wziąć dobry przepis?

Skąd wziąć dobry przepis?

28 listopada 2012, 09:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio przyjaciółka zadała mi pytanie: „Fiolka, czy ty kupujesz książki kucharskie?” Było mi trudno odpowiedzieć, na to banalnie proste pytanie, gdyż gdy widzę książkę lubianego przeze mnie mistrza kulinarnego – nie wpadam w histerię.

czytaj dalej
wybierz stronę