Felietony i Porady

Felietony i Porady

Zbliżenie

Zbliżenie

26 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Panuje moda na zbliżanie się do drugiego człowieka, a zgodnie z duchem czasów, każą nam dociskać się do kogo tylko się da. Co więcej, uczą nas tego jako „odruch pracowy”, który przechodzi niezauważenie w zły nawyk i standard w życiu prywatnym. I nie ma już pani/pana XY, a zalęga się pani Joanna, pan Marcin…. Taki styl policyjnych patroli drogowych podstępnie staje się akceptowalny.

czytaj dalej
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

23 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Zbliżał się Ten Dzień. Śnieg powinien padać i padał. Każdy skrzący się na mrozie biały płatek był misternie stworzony i przygotowany specjalnie na Święta, jak wszystko dookoła. Dalekie światła domów wydawały się jakby jaśniejsze i migały z oddali uroczystym blaskiem.

czytaj dalej
Bade din ki badhai ho!

Bade din ki badhai ho!

22 grudnia 2012, 06:12, przez: Magdalena Milhoux

Boże Narodzenie... Wspólne świętowanie człowieczeństwa. Przesłanie miłości, tolerancji i braterstwa, które okrąża świat. W swojej podróży nie omija także Indii. Dla 25 milionów chrześcijan w tym kraju to najważniejsze święto w roku.To także święto narodowe, którym cieszą się wyznawcy inych religii.

czytaj dalej
Syndrom szwedzkiego stołu,  czyli rzecz o obżarstwie świątecznym

Syndrom szwedzkiego stołu, czyli rzecz o obżarstwie świątecznym

21 grudnia 2012, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Jak nie utyć w święta? Jak po Bożym Narodzeniu zmieścić się w sukienkę lub inną kreację, w której zaplanowałyśmy zabłysnąć w Sylwestra? To pytanie nurtuje wiele znajomych mi dam, a niektóre z nich są obecnie na drakońskiej diecie, wychodząc z założenia, że to, co teraz schudną, a w święta przytyją, się wyrówna i będzie harmonia w przyrodzie. Otóż chała.

czytaj dalej
In fan tylnie

In fan tylnie

21 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Tytuł językowo i tematycznie wstrząśnięty, ale nie zmieszany, zapowiada opowiastkę zabawną i prześmiewczą. Niech więc tak się dzieje, a wnioski i skojarzenia zależeć będą wyłącznie od czytającego. Czy nożyce się odezwą czy scyzoryk otworzy się w kieszeni czy może będzie ironiczny uśmiech zrozumienia, to już nie moja sprawa.

czytaj dalej
Dystans

Dystans

19 grudnia 2012, 06:12, przez: Agnieszka Czerwińska

Uwielbiam ludzi z dystansem do siebie. Moim zdaniem jest to cecha cudownie odzwierciedlająca akceptacje oraz pokonanie kompleksów. Szczególny deficyt dystansu do siebie posiadają politycy i celebryci, a także wszyscy ci, którzy czują się niedowartościowani. Sama przez większość swojego życia cierpiałam z tego powodu. Niemoc odróżnienia intencji wypowiedzi innych osób, przewrażliwienie na swoim punkcie, branie wszystkich słów do siebie i ich nadinterpretacja.

czytaj dalej
Świąt urok i czar

Świąt urok i czar

16 grudnia 2012, 06:12, przez: Jolanta Wąs

Chcemy tego czy nie, już jesteśmy w strefie życzeń. I pozostaniemy w niej jeszcze przez jakiś czas, miesiąc co najmniej.

czytaj dalej
Kwestia czasu

Kwestia czasu

15 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Najbardziej w świecie kochamy siebie albo chcielibyśmy kochać, pomimo wad i kompleksów(oczywiście lubić siebie należy, bo przez taki pryzmat patrzymy potem na innych). I kochamy siebie właśnie w tym bieżącym stanie czasu.

czytaj dalej
wybierz stronę