Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
W Święta i po Świętach

W Święta i po Świętach

5 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Z czym kojarzą się Święta? Moi znajomi mają w związku z nimi trzy jakże skrajne punkty widzenia -Pierwsi mówią : Znowu te święta!  Znowu szukanie miejsc na parkingu pod hipermarketem, znowu  kolejki do kasy, sprzątanie, gotowanie, magazynowanie zapasów żywności i wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy. A bywa, że i pożyczka - chwilówka.  A potem - siedzenie i konsumowanie.

czytaj dalej
Koniec czy początek

Koniec czy początek

31 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

A my ciągle jesteśmy tacy sami. A może jednak coś się w nas zmieniło w przeciągu tego roku? Może ktoś zaczął malować obrazy tak, jak robił to kiedyś? Może ktoś przestał przeciskać się w teatrze pupą do siedzącego już w fotelu, może ktoś przestał pisać wulgarne komentarze w internecie albo ktoś zaczął przeklinać, bo już nie mógł słuchać wszechobecnej nowomowy podkreślanej chamstwem i głupotą?

czytaj dalej
Zajrzyj w dekolt

Zajrzyj w dekolt

29 grudnia 2012, 06:12, przez: Barbara Mietkowska

Dokonałaś już wyboru karnawałowej kreacji? Świetnie. Pewnie ma duży dekolt z przodu albo na plecach, może spływa z ramion, albo całkiem je odkrywa? Zanim ruszysz na podbój parkietu pomyśl o tym, że pokażesz wszystkim swoje skrywane dotąd pod zimowym ubraniem ciało. Warto zadbać, by było ono w balowej kreacji perfekcyjnie wypielęgnowane i olśniewająco piękne.

czytaj dalej
Ciepłe kluchy

Ciepłe kluchy

28 grudnia 2012, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Nienawidzę wyrzucać jedzenia. Dlatego, gdy czasem coś zostanie z obiadu – lubię dany produkt zreanimować. Podobno w USA aż 40% jedzenia idzie na śmietnik…jest to zabójstwo dla przyrody, poza tym uważam ten proceder za niemoralny. I dlatego, gdy zobaczyłam, jak jeden popularny polski mistrz kulinarny odciął tzw. „głowę” polędwicy wołowej, część zwaną chateaubriandem i wyrzucił ją do śmieci – straciłam do niego szacunek i przestałam oglądać jego program.

czytaj dalej
Niech żyje bal!

Niech żyje bal!

27 grudnia 2012, 01:12, przez: Dorota Wróblewska

Sylwester to dzień, który chcemy lub nie, to i tak bierzemy w nim udział. Na domówce, w restauracji, klubie, dyskotece, teatrze, na powietrzu lub przed telewizorem. Do wyboru do koloru. Nie ważne gdzie, ale ważne z kim! Kryształowa zastawa i pięciu kelnerów na jeden stolik nie gwarantuje dobrej zabawy. Najważniejsze, to doborowe towarzystwo, które jest "motorem" wspaniałej atmosfery. Wiele osób na ten dzień czeka cały rok. Koki, loki, "kalafiory", satyny, lakier do włosów i szał ciał! Niech żyje bal! Zabawa do białego rana. Po powitaniu Nowego Roku, zdjęcia krążą na fb, zamieszczone przez nas lub naszych znajomych. Śmieszne, tragiczne, urocze, przaśne, piękne, zabawne i zaskakujące.

czytaj dalej
Zbliżenie

Zbliżenie

26 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Panuje moda na zbliżanie się do drugiego człowieka, a zgodnie z duchem czasów, każą nam dociskać się do kogo tylko się da. Co więcej, uczą nas tego jako „odruch pracowy”, który przechodzi niezauważenie w zły nawyk i standard w życiu prywatnym. I nie ma już pani/pana XY, a zalęga się pani Joanna, pan Marcin…. Taki styl policyjnych patroli drogowych podstępnie staje się akceptowalny.

czytaj dalej
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

23 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Zbliżał się Ten Dzień. Śnieg powinien padać i padał. Każdy skrzący się na mrozie biały płatek był misternie stworzony i przygotowany specjalnie na Święta, jak wszystko dookoła. Dalekie światła domów wydawały się jakby jaśniejsze i migały z oddali uroczystym blaskiem.

czytaj dalej
Bade din ki badhai ho!

Bade din ki badhai ho!

22 grudnia 2012, 06:12, przez: Magdalena Milhoux

Boże Narodzenie... Wspólne świętowanie człowieczeństwa. Przesłanie miłości, tolerancji i braterstwa, które okrąża świat. W swojej podróży nie omija także Indii. Dla 25 milionów chrześcijan w tym kraju to najważniejsze święto w roku.To także święto narodowe, którym cieszą się wyznawcy inych religii.

czytaj dalej
wybierz stronę