Felietony i Porady

Felietony i Porady

 Gwiazdy spadają, spadają, spadają................

Gwiazdy spadają, spadają, spadają................

16 stycznia 2013, 09:01, przez: Edmund Rzadki

I Ty możesz być gwiazdą! Gwiazdy spadają, spadają, spadają................

czytaj dalej
 Nic nie muszę, mogę wszystko!

Nic nie muszę, mogę wszystko!

15 stycznia 2013, 12:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Mam alergię na słowo "MUSZĘ"! I na każdą jego odmianę! "Musisz to mieć!" - krzyczy do mnie reklama, a ja na to : "A właśnie, że NIE muszę!" Musisz być najlepsza. Musisz to zrobić - to dla twojego dobra. Musisz być trendy i podążać za modą. Musisz walczyć, schudnąć, zmądrzeć, dojrzeć... Musisz znaleźć czas - ale czasu nie znajduje się ot tak leżącego na ulicy. Musisz słuchać ambitnej muzyki i koniecznie czytać poezję. A propos poezji - musisz koniecznie posiadać w swoim zbiorze wiersze naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Musisz być patriotą i kochać swoją ojczyznę. Musisz być poprawny politycznie – nienawidzę poprawności politycznej!

czytaj dalej
DW z Szostak- Rozmowy o biuście cz.2 Poradnik jak się nosić!

DW z Szostak- Rozmowy o biuście cz.2 Poradnik jak się nosić!

13 stycznia 2013, 12:01, przez: Dorota Wróblewska

Karolina Szostak – Dziennikarka sportowa. Kobieta z dystansem! Jako jedyna ze znanych osób zgodziła się wystąpić w pokazie plus size na Warsaw Fashion Street 2012. O sobie mówi- Każda z nas chciałaby w swoim wyglądzie coś zmienić. Myślę, że nie odbiegam od normy, ale akceptuję i lubię siebie, nie płaczę przed lustrem.

czytaj dalej
Plus size, większy wymiar piękna

Plus size, większy wymiar piękna

11 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Zamknij oczy i wyobraź sobie modelkę w rozmiarze plus size. Kogo widzisz? Zapewne wielu osobom ukaże się postać otyłej kobiety, epatującej swoją nadwagą. Niektórzy ujrzą panią z brakiem proporcji pomiędzy biustem, talią a biodrami a jeszcze innym przyjdzie na myśl konkretna osoba z naszego rodzimego podwórka. Jak ją możesz opisać? Nosi rozmiar xxl, jest puszysta? A może promuje otyłość i stanowi swoistą skrajność?

czytaj dalej
Historia obrazowa

Historia obrazowa

10 stycznia 2013, 11:01, przez: Joanna Daniło

Każdy z nas, od najmłodszych lat patrzy na „jakiś” obrazek na ścianie. Najpierw jest to ulubiony bohater filmów rysunkowych, potem reprodukcja, zdjęcie w pokoju nastolatka, aż po świadome wybory dzieł sztuki. Nie zależnie od naszych upodobań, wieszamy „coś” na ścianach naszego domu, mieszkania. Mamy kolekcję chwilową bądź taką, która zostaje z nami na zawsze, a nawet się powiększy. Tak więc, chcąc czy nie chcąc, tworzymy własną historię obrazową. Oto moja.

czytaj dalej
Siedem grzechów głównych

Siedem grzechów głównych

7 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Mam wielu znajomych i tylko kilku zaufanych przyjaciół. Sprawdzeni, szczerzy do bólu i zawsze pomocni. Jednym z nich jest Tomek Gąsienica – Józkowy. Znamy się z Tomkiem długo i jest on pierwszym stylistą jakiego poznałam. Tworzyliśmy wspólnie parę projektów. Złośliwi określili nas nawet mianem „pokurcz” i „świnka chrum-chrum”. Jeszcze przed moją metamorfozą, stanowiliśmy dosyć skrajnie wyglądający duet. Tomek jest nikczemnego wzrostu, (jestem pewna, że nie obrazi się, za to określenie) do tego bardzo szczupły a ja byłam po prostu gruba. Towarzyszył mi w mojej przemianie zarówno fizycznej jak i psychicznej. Zawsze nazywał sprawy po imieniu: Czerwiński! (męska forma) jesteś za gruba. Dzięki m.in. Tomkowi, Czerwiński wziął się w końcu za siebie.

czytaj dalej
Dobre nawyki

Dobre nawyki

6 stycznia 2013, 06:01, przez: Joanna Daniło

Lubię te proste codzienne „procedury” i dobre nawyki, które pomagają nam być miłym i użytecznym dla siebie i innych. Często są one „niewidoczne” i wykonywane bezwiednie. Ot, takie zwykłe, niezwykłe czynności.

czytaj dalej
W Święta i po Świętach

W Święta i po Świętach

5 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Z czym kojarzą się Święta? Moi znajomi mają w związku z nimi trzy jakże skrajne punkty widzenia -Pierwsi mówią : Znowu te święta!  Znowu szukanie miejsc na parkingu pod hipermarketem, znowu  kolejki do kasy, sprzątanie, gotowanie, magazynowanie zapasów żywności i wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy. A bywa, że i pożyczka - chwilówka.  A potem - siedzenie i konsumowanie.

czytaj dalej
wybierz stronę