Felietony i Porady

Felietony i Porady

Po czym poznać króla?

Po czym poznać króla?

9 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

W filmie Monty Pythona „Święty Gral”, historii dziejącej się w jakże ciemnym średniowieczu, pada takie właśnie pytanie. Pozwólcie, że odpowiedź tych „Zabawnisiów” przytoczę na końcu tego felietonu.

czytaj dalej
Jedz pączki – będziesz wielka

Jedz pączki – będziesz wielka

7 lutego 2013, 01:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Moje ulubione słodycze to śledzie i żółty ser. Niemniej jednak – dziś tłusty czwartek. Żeby człowiek był nie wiem na jak ścisłej diecie, miał nietolerancje glutenu, laktozy, cierpiał na cukrzycę – żadne wymówki do nikogo w tym dniu nie docierają. Zewsząd w człowieka wymierzone są życzliwe ręce dzierżące talerz pączków…

czytaj dalej
Niepoprawna.

Niepoprawna.

6 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

W dawnych, zamierzchłych czasach, kiedy jeszcze nie śniło się nikomu o feministkach, żartowano nieśmiało, że głową rodziny jest mężczyzna, ale szyją, która kręci tą ważną częścią ciała, jest kobieta. Teraz kobieta bywa i głową i szyją jednocześnie, a mówią niektóre chamy, że jeszcze czymś innym. Ale z chamami się nie wygra, więc nie należy wcale zwracać na nich uwagi i traktować jak powietrze.

czytaj dalej
Przyszła kryska na Matyska …

Przyszła kryska na Matyska …

4 lutego 2013, 06:02, przez: Agnieszka Czerwińska

Przyszła kryska na Matyska … Dokładnie rok temu przestałam się łudzić, że moja nowa pralka szwankuje. Nic nie dała zmiana temperatury prania z 60 na 40 stopni, ciuchy i tak były jakieś takie obkurczone. Spodnie w rozmiarze 48 przestały mieścić mój obfity brzuch. Wylewałam się z nich górą i bokiem. Szwy pękały, krawcowa przyszyła metalowy suwak w rozporku, bo plastik już dawno się rozleciał. Jakby powiedział słynny kaznodzieja – jak ci tyłek rośnie, to wiedz, że coś się z tobą złego dzieje.

czytaj dalej
Ósmy cud świata? Suchy szampon!

Ósmy cud świata? Suchy szampon!

2 lutego 2013, 06:02, przez: Barbara Mietkowska

Odkąd zajmuję się pisaniem o urodzie wszystkie moje koleżanki traktują mnie jak Google. Pewnie dlatego, że z przyczyn zawodowych na temat kosmetyków i zabiegów wiem znacznie więcej niż statystyczny klient perfumerii, czy nawet dobrze zorientowany w temacie czytelnik magazynów dla kobiet.

czytaj dalej
TELERZADKI contra TELEKAMERY – NOMINACJE 2012 Odcinek 2

TELERZADKI contra TELEKAMERY – NOMINACJE 2012 Odcinek 2

1 lutego 2013, 08:02, przez: Edmund Rzadki

Zgłoszeń do plebiscytu TELERZADKI jest mnóstwo, ale chcę, żeby nominowani zostali tylko ci, którzy naprawdę na to zasłużyli.

czytaj dalej
Subiektywne spojrzenie na stereotypy o Francuzach i Francji.

Subiektywne spojrzenie na stereotypy o Francuzach i Francji.

31 stycznia 2013, 06:01, przez: Magdalena Durand

Kilka tygodni temu minął rok odkąd przeprowadziłam się do Francji. Jak chyba każdy przed wyjazdem miałam jakieś wyobrażenie o Francuzach, o różnorodności kraju nad Sekwaną, wykwintnym jedzeniu, doskonałym winie i słynnych na cały świat serach (poza tym odwiedziłam wcześniej Paryż, Lyon i inne ciekawe i mniej znane miejsca we Francji, a więc wiedziałam mniej więcej czego mogę się spodziewać). Nie mogło się również obejść bez złośliwych docinków i przytyków dotyczących stereotypowego myślenia o Francji, które serwowali mi niejedni „życzliwi przyjaciele”.

czytaj dalej
Koty, psy i my

Koty, psy i my

29 stycznia 2013, 10:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Gdy Dorota Wróblewska dowiedziała się o moich planach przeprowadzki do Szwecji, w pierwszym odruchu powiedziała: „koniecznie napisz, o tym, jak oni radzą sobie z problemami, z którymi my Polacy nie potrafimy sobie poradzić…wiesz, łatwiej i bezboleśniej jest się uczyć na cudzych błędach i korzystać z czyjegoś doświadczenia…” Chciałabym zatem poruszyć dość drażliwy temat. Niby wszyscy wiedzą co należy czynić, stosowna ustawa została wprowadzona i co? I pstro.

czytaj dalej
wybierz stronę