Felietony i Porady

Felietony i Porady

Jak się zadłużyć I nie zginąć

Jak się zadłużyć I nie zginąć

15 lutego 2013, 06:02, przez: Mira Suchodolska

Oj, polały się moje łzy czyste, rzęsiste, rosiste (za przeproszeniem wieszcza). Wzięłam do łapy nożyczki, i to nie te maleńkie, do pazurków, tylko wielkie, mocne, krawieckie (ale o krawieckich będzie za chwilę). Wzięłam i zaczęłam ciąć, niczym Nożycoręki. Jedna karta, druga, trzecia… Ufff. Zostały dwie. Pierwsza do konta osobistego, z którego korzystam najczęściej, załatwiając wszystkie niezbędne finansowe sprawy.

czytaj dalej
Kochaj bez pamięci.

Kochaj bez pamięci.

14 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

Najpiękniejsi są zakochani na samym początku miłości, mają wielkie i nierozumne oczy od patrzenia na siebie i nie widzą świata wokół, gdy są ze sobą. Nie potrzebują wtedy nikogo i wręcz uciekają w samotność we dwoje. Patrząc na nich z rozczuleniem i igiełką zazdrości, przypominamy sobie nas w pierwszych porywach uczucia. To przecież istna magia, prawda ?

czytaj dalej
Dzień  z życia Paryżanki, czyli: jak się porządnie najeść i nie przytyć. Felieton z dużym przymrużeniem oka

Dzień z życia Paryżanki, czyli: jak się porządnie najeść i nie przytyć. Felieton z dużym przymrużeniem oka

13 lutego 2013, 06:02, przez: Magdalena Durand

Francja – kraj winem i szampanem płynący, okraszony setkami gatunków serów, pysznych oliwek i soczystych klementynek. Kraj, gdzie na każdym kroku napotykamy piekarnie i ciastkarnie, które serwują świeże croissanty, pain au chocolat i pyszne bagietki. Kraj, gdzie liczne restauracje, kawiarnie, bistra czy brasseries stoją przed nami otworem i kuszą paletą zapachów, smaków i kolorów. Jak zatem odnaleźć się w tym kulinarnym raju?

czytaj dalej
Niecierpliwa baba, czyli co nie przystoi gościowi w obcym kraju...

Niecierpliwa baba, czyli co nie przystoi gościowi w obcym kraju...

12 lutego 2013, 08:02, przez: Magdalena Milhoux

Radom ma, podobno, swoją chciwą babę .Hajderabad mu najwyraźniej pozazdrościł i na świat wydał własną babę, wprawdzie nie chciwą, ale upierdliwie niecierpliwą.

czytaj dalej
Nikt nie jest idealny. Absolutnie nikt!

Nikt nie jest idealny. Absolutnie nikt!

11 lutego 2013, 06:02, przez: Agnieszka Czerwińska

Wielu pogrąża się w poszukiwaniu odrealnionego ideału. Kobiety – zanim trafią na księcia z bajki, muszą pocałować dziesiątki żab, żeby nie napisać ropuch. Mężczyźni, wcale nie mają tak różowo. Mój dobry znajomy, koneser krągłych i dorodnych gabarytów, zdegustowany poszukiwaniem idealnej partnerki – zwątpił, czy takową znajdzie. Ilekroć spotkał na swojej drodze ideał – duży biust, wcięcie w talii, krągłą pupę, tylekroć okazywało się, że owe proporcję tworzy … bielizna korygująca. Żadna tam natura nie ukształtowała kobiety jego marzeń, tylko gorsety, majtki z nogawkami i body ściskające. I cóż ma poradzić? Szuka dalej.

czytaj dalej
TELERZADKI 2012 contra TELEKAMERY - NOMINACJE odcinek 3

TELERZADKI 2012 contra TELEKAMERY - NOMINACJE odcinek 3

10 lutego 2013, 06:02, przez: Edmund Rzadki

Plebiscyt trwa. Dziękuję za uwagi i nowe propozycji nominacji. Na jedną sprawę zwróciłem uwagę. Okazało się, że niektórzy Czytelnicy uważają ogłoszony plebiscyt za dowcip. Wobec tego oświadczam, że nie mają racji. Po prostu nie znają się na żartach, myśląc, że to jest żart. Żeby nie było już wątpliwości, będziemy za udział w głosowaniu przyznawać nagrody w postaci wycieczek (różnych) i samochodów. Przewidujemy na nagrody bliżej nieokreśloną (jednak maksimum 10 szt.) mini samochodów różnych marek. Wszystko zależy od sponsorów, bez których oczywiście nie może odbyć żaden plebiscyt. Zgłaszających się sponsorów, którzy jednocześnie głosują na kandydatów, przyjmujemy poza kolejnością.

czytaj dalej
Po czym poznać króla?

Po czym poznać króla?

9 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

W filmie Monty Pythona „Święty Gral”, historii dziejącej się w jakże ciemnym średniowieczu, pada takie właśnie pytanie. Pozwólcie, że odpowiedź tych „Zabawnisiów” przytoczę na końcu tego felietonu.

czytaj dalej
Jedz pączki – będziesz wielka

Jedz pączki – będziesz wielka

7 lutego 2013, 01:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Moje ulubione słodycze to śledzie i żółty ser. Niemniej jednak – dziś tłusty czwartek. Żeby człowiek był nie wiem na jak ścisłej diecie, miał nietolerancje glutenu, laktozy, cierpiał na cukrzycę – żadne wymówki do nikogo w tym dniu nie docierają. Zewsząd w człowieka wymierzone są życzliwe ręce dzierżące talerz pączków…

czytaj dalej
wybierz stronę