Felietony i Porady

Felietony i Porady

Jak robić biznes i przeżyć.

Jak robić biznes i przeżyć.

19 lutego 2013, 06:02, przez: Barbara Mietkowska

Ostatnio ponownie wzięłam udział w spotkaniu z cyklu „Bezpieczna w biznesie” organizowanym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Chodzę na nie już od dłuższego czasu, bo można się wiele dowiedzieć o prowadzeniu własnego biznesu, zwłaszcza o wszystkich pułapkach jakie czekają na początku. Wiadomo, człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, ale lepiej ograniczyć je do koniecznego minimum.

czytaj dalej
Nie święci ciasto lepią

Nie święci ciasto lepią

18 lutego 2013, 07:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Afera straszna wybuchła na pół Europy. Okazało się, że do lazanii pewnej bardzo renomowanej marki zamiast wołowego mięsa – dodano koniny. Na początku trochę mnie to oburzenie zdziwiło, gdyż jak wiadomo – konina jest dwa razy droższa od wołowiny i np. we Włoszech – stanowi wielki przysmak. Czemu więc społeczeństwo wybrzydza? Wytłumaczono mi, że mięso pochodzi od koni, które ukończyły swoją karierę na torze wyścigowym, a na wyścigach, jak to w zawodowym sporcie – roi się od faszerowania zawodników antybiotykami, sterydami i rozmaitymi lekami nie do końca obojętnymi dla zdrowia. Czy zawodnik jest człowiekiem, czy koniem – bez różnicy, skala procederu – identyczna.

czytaj dalej
Jak się zadłużyć I nie zginąć

Jak się zadłużyć I nie zginąć

15 lutego 2013, 06:02, przez: Mira Suchodolska

Oj, polały się moje łzy czyste, rzęsiste, rosiste (za przeproszeniem wieszcza). Wzięłam do łapy nożyczki, i to nie te maleńkie, do pazurków, tylko wielkie, mocne, krawieckie (ale o krawieckich będzie za chwilę). Wzięłam i zaczęłam ciąć, niczym Nożycoręki. Jedna karta, druga, trzecia… Ufff. Zostały dwie. Pierwsza do konta osobistego, z którego korzystam najczęściej, załatwiając wszystkie niezbędne finansowe sprawy.

czytaj dalej
Kochaj bez pamięci.

Kochaj bez pamięci.

14 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

Najpiękniejsi są zakochani na samym początku miłości, mają wielkie i nierozumne oczy od patrzenia na siebie i nie widzą świata wokół, gdy są ze sobą. Nie potrzebują wtedy nikogo i wręcz uciekają w samotność we dwoje. Patrząc na nich z rozczuleniem i igiełką zazdrości, przypominamy sobie nas w pierwszych porywach uczucia. To przecież istna magia, prawda ?

czytaj dalej
Dzień  z życia Paryżanki, czyli: jak się porządnie najeść i nie przytyć. Felieton z dużym przymrużeniem oka

Dzień z życia Paryżanki, czyli: jak się porządnie najeść i nie przytyć. Felieton z dużym przymrużeniem oka

13 lutego 2013, 06:02, przez: Magdalena Durand

Francja – kraj winem i szampanem płynący, okraszony setkami gatunków serów, pysznych oliwek i soczystych klementynek. Kraj, gdzie na każdym kroku napotykamy piekarnie i ciastkarnie, które serwują świeże croissanty, pain au chocolat i pyszne bagietki. Kraj, gdzie liczne restauracje, kawiarnie, bistra czy brasseries stoją przed nami otworem i kuszą paletą zapachów, smaków i kolorów. Jak zatem odnaleźć się w tym kulinarnym raju?

czytaj dalej
Niecierpliwa baba, czyli co nie przystoi gościowi w obcym kraju...

Niecierpliwa baba, czyli co nie przystoi gościowi w obcym kraju...

12 lutego 2013, 08:02, przez: Magdalena Milhoux

Radom ma, podobno, swoją chciwą babę .Hajderabad mu najwyraźniej pozazdrościł i na świat wydał własną babę, wprawdzie nie chciwą, ale upierdliwie niecierpliwą.

czytaj dalej
Nikt nie jest idealny. Absolutnie nikt!

Nikt nie jest idealny. Absolutnie nikt!

11 lutego 2013, 06:02, przez: Agnieszka Czerwińska

Wielu pogrąża się w poszukiwaniu odrealnionego ideału. Kobiety – zanim trafią na księcia z bajki, muszą pocałować dziesiątki żab, żeby nie napisać ropuch. Mężczyźni, wcale nie mają tak różowo. Mój dobry znajomy, koneser krągłych i dorodnych gabarytów, zdegustowany poszukiwaniem idealnej partnerki – zwątpił, czy takową znajdzie. Ilekroć spotkał na swojej drodze ideał – duży biust, wcięcie w talii, krągłą pupę, tylekroć okazywało się, że owe proporcję tworzy … bielizna korygująca. Żadna tam natura nie ukształtowała kobiety jego marzeń, tylko gorsety, majtki z nogawkami i body ściskające. I cóż ma poradzić? Szuka dalej.

czytaj dalej
TELERZADKI 2012 contra TELEKAMERY - NOMINACJE odcinek 3

TELERZADKI 2012 contra TELEKAMERY - NOMINACJE odcinek 3

10 lutego 2013, 06:02, przez: Edmund Rzadki

Plebiscyt trwa. Dziękuję za uwagi i nowe propozycji nominacji. Na jedną sprawę zwróciłem uwagę. Okazało się, że niektórzy Czytelnicy uważają ogłoszony plebiscyt za dowcip. Wobec tego oświadczam, że nie mają racji. Po prostu nie znają się na żartach, myśląc, że to jest żart. Żeby nie było już wątpliwości, będziemy za udział w głosowaniu przyznawać nagrody w postaci wycieczek (różnych) i samochodów. Przewidujemy na nagrody bliżej nieokreśloną (jednak maksimum 10 szt.) mini samochodów różnych marek. Wszystko zależy od sponsorów, bez których oczywiście nie może odbyć żaden plebiscyt. Zgłaszających się sponsorów, którzy jednocześnie głosują na kandydatów, przyjmujemy poza kolejnością.

czytaj dalej
wybierz stronę