Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
TELERZADKI 2012 contra TELEKAMERY - NOMINACJE odcinek 3

TELERZADKI 2012 contra TELEKAMERY - NOMINACJE odcinek 3

10 lutego 2013, 06:02, przez: Edmund Rzadki

Plebiscyt trwa. Dziękuję za uwagi i nowe propozycji nominacji. Na jedną sprawę zwróciłem uwagę. Okazało się, że niektórzy Czytelnicy uważają ogłoszony plebiscyt za dowcip. Wobec tego oświadczam, że nie mają racji. Po prostu nie znają się na żartach, myśląc, że to jest żart. Żeby nie było już wątpliwości, będziemy za udział w głosowaniu przyznawać nagrody w postaci wycieczek (różnych) i samochodów. Przewidujemy na nagrody bliżej nieokreśloną (jednak maksimum 10 szt.) mini samochodów różnych marek. Wszystko zależy od sponsorów, bez których oczywiście nie może odbyć żaden plebiscyt. Zgłaszających się sponsorów, którzy jednocześnie głosują na kandydatów, przyjmujemy poza kolejnością.

czytaj dalej
Po czym poznać króla?

Po czym poznać króla?

9 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

W filmie Monty Pythona „Święty Gral”, historii dziejącej się w jakże ciemnym średniowieczu, pada takie właśnie pytanie. Pozwólcie, że odpowiedź tych „Zabawnisiów” przytoczę na końcu tego felietonu.

czytaj dalej
Jedz pączki – będziesz wielka

Jedz pączki – będziesz wielka

7 lutego 2013, 01:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Moje ulubione słodycze to śledzie i żółty ser. Niemniej jednak – dziś tłusty czwartek. Żeby człowiek był nie wiem na jak ścisłej diecie, miał nietolerancje glutenu, laktozy, cierpiał na cukrzycę – żadne wymówki do nikogo w tym dniu nie docierają. Zewsząd w człowieka wymierzone są życzliwe ręce dzierżące talerz pączków…

czytaj dalej
Niepoprawna.

Niepoprawna.

6 lutego 2013, 06:02, przez: Joanna Daniło

W dawnych, zamierzchłych czasach, kiedy jeszcze nie śniło się nikomu o feministkach, żartowano nieśmiało, że głową rodziny jest mężczyzna, ale szyją, która kręci tą ważną częścią ciała, jest kobieta. Teraz kobieta bywa i głową i szyją jednocześnie, a mówią niektóre chamy, że jeszcze czymś innym. Ale z chamami się nie wygra, więc nie należy wcale zwracać na nich uwagi i traktować jak powietrze.

czytaj dalej
Przyszła kryska na Matyska …

Przyszła kryska na Matyska …

4 lutego 2013, 06:02, przez: Agnieszka Czerwińska

Przyszła kryska na Matyska … Dokładnie rok temu przestałam się łudzić, że moja nowa pralka szwankuje. Nic nie dała zmiana temperatury prania z 60 na 40 stopni, ciuchy i tak były jakieś takie obkurczone. Spodnie w rozmiarze 48 przestały mieścić mój obfity brzuch. Wylewałam się z nich górą i bokiem. Szwy pękały, krawcowa przyszyła metalowy suwak w rozporku, bo plastik już dawno się rozleciał. Jakby powiedział słynny kaznodzieja – jak ci tyłek rośnie, to wiedz, że coś się z tobą złego dzieje.

czytaj dalej
Ósmy cud świata? Suchy szampon!

Ósmy cud świata? Suchy szampon!

2 lutego 2013, 06:02, przez: Barbara Mietkowska

Odkąd zajmuję się pisaniem o urodzie wszystkie moje koleżanki traktują mnie jak Google. Pewnie dlatego, że z przyczyn zawodowych na temat kosmetyków i zabiegów wiem znacznie więcej niż statystyczny klient perfumerii, czy nawet dobrze zorientowany w temacie czytelnik magazynów dla kobiet.

czytaj dalej
TELERZADKI contra TELEKAMERY – NOMINACJE 2012 Odcinek 2

TELERZADKI contra TELEKAMERY – NOMINACJE 2012 Odcinek 2

1 lutego 2013, 08:02, przez: Edmund Rzadki

Zgłoszeń do plebiscytu TELERZADKI jest mnóstwo, ale chcę, żeby nominowani zostali tylko ci, którzy naprawdę na to zasłużyli.

czytaj dalej
Subiektywne spojrzenie na stereotypy o Francuzach i Francji.

Subiektywne spojrzenie na stereotypy o Francuzach i Francji.

31 stycznia 2013, 06:01, przez: Magdalena Durand

Kilka tygodni temu minął rok odkąd przeprowadziłam się do Francji. Jak chyba każdy przed wyjazdem miałam jakieś wyobrażenie o Francuzach, o różnorodności kraju nad Sekwaną, wykwintnym jedzeniu, doskonałym winie i słynnych na cały świat serach (poza tym odwiedziłam wcześniej Paryż, Lyon i inne ciekawe i mniej znane miejsca we Francji, a więc wiedziałam mniej więcej czego mogę się spodziewać). Nie mogło się również obejść bez złośliwych docinków i przytyków dotyczących stereotypowego myślenia o Francji, które serwowali mi niejedni „życzliwi przyjaciele”.

czytaj dalej
wybierz stronę