Felietony i Porady

Felietony i Porady

Jak mieszkasz tak się czujesz

Jak mieszkasz tak się czujesz

1 kwietnia 2017, 09:04, przez: Anna Gołebicka

Mój ulubiony temat. Polacy coraz lepiej wyglądają. Polki noszą coraz mniej garsonek, nie boją się kolorów, ciekawie łączą wzory, interesują się tym co jest modne. Mężczyźni coraz rzadziej ubierają klapki ”Kubota”, zniknęły białe skarpety, fryzjer nie jest wrogiem. Wprawdzie straszą jeszcze zawijające się w stronę nieba pantofle tak zwanych „repów”, ale staramy się. Oglądając jakikolwiek magazyn modowy w kontekście polskiej ulicy nie mamy bolesnego dysonansu.

czytaj dalej
NO WOMAN, NO CRY?

NO WOMAN, NO CRY?

28 marca 2017, 08:03, przez: Joanna Daniło

Mamy mnóstwo zalet: jesteśmy bardzo zdolne, a do tego cierpliwe i wytrwałe, nikt tak jak my nie połapie tysiąca drobiazgów na raz, podzielności uwagi można nam tylko pozazdrościć, jesteśmy odporne na stresy i najlepsze na kryzysy… Gdy do tego dodamy nasze sztuczki i boskie ciało niezależnie od rozmiaru, nie ma na nas mocnych. To wszystko składa się na życiową mądrość… ale dokształcajmy się ciągle, bo warto wiedzieć jak można przesuwać te przecinki i kropki z korzyścią nie tylko dla nas:)

czytaj dalej
Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF

Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF

22 marca 2017, 01:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

22 marca w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO rozpocznie się 24. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe wzory i trendy w biżuterii zaprezentuje ponad 460 firm z 16 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 7 tysięcy branżowych gości z całego świata. Punktem kulminacyjnym Targów będzie piątkowa Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles 2017.  

czytaj dalej
SOPHISTI PATRONUJE- KIERMASH vol. IX - wiosna w muzeum.

SOPHISTI PATRONUJE- KIERMASH vol. IX - wiosna w muzeum.

20 marca 2017, 08:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

Wiosno, przybądź już do nas! Słońce, radość, kolory... czystsze powietrze i mniejszy smog. Tobie też już się to marzy? Koniec z szarością. Żeby jeszcze bardziej poczuć klimat tej wspaniałej energii, która zbliża się do nas wielkimi krokami mamy świetną wiadomość - 25 i 26 marca w Krakowie znów odbędzie się KIERMASH. Tym razem pod hasłem WIOSNA W MUZEUM. IX edycja Kiermashu jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznego Cracow Fashion Week 2017.

czytaj dalej
Czym skorupka

Czym skorupka

14 marca 2017, 03:03, przez: Anna Gołebicka

Wiele lat temu moja koleżanka opowiadała historie o swoim synku. Miał z 4 lata. Wchodził na sedes w ich wypasionej marmurowej łazience stawał tyłem i puszczał się wolno jak przy skoku z bungee. Cała rodzina i zatrudnione opiekunki były już tak przeczulone w tym temacie, że zawsze gdy tylko chłopiec zbliżał się do łazienki, ktoś za nim biegł i zawsze łapał bliżej lub dalej od ziemi.

czytaj dalej
Thecadess – dla każdego coś miłego

Thecadess – dla każdego coś miłego

13 marca 2017, 03:03, przez: Agnieszka Janas

Marka modowa rządzi się takimi samymi prawami rynku jak np. cukiernia, której powodzenie również zależy od trafienia w gust i smak klientów. Podążanie tylko za nimi może oznaczać finansowy sukces, ale jednocześnie powoduje utratę tożsamości marki, przewidywalność oferty i bezpieczeństwo projektów.

czytaj dalej
Moda lat 50. i 60. w fotografii Miltona Greena,  Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolke

Moda lat 50. i 60. w fotografii Miltona Greena, Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolke

13 marca 2017, 01:03, przez: SOPHISTI POLECA

  W ramach Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03) odbędzie się niezwykła wystawa mistrzów fotografii "FASHION 50/60. Szukając Marilyn/Finding Marilyn", w ramach której w Galerii BB przy ul. Skałecznej 5 w Krakowie prezentowane będą zdjęcia Miltona Greene'a, Wojciecha Plewińskiego oraz Tadeusza Rolke. Wernisaż 19 marca. Sam Tadeusz Rolke będzie gościem pokazu Cracow Fashion Awards oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii, która jest współorganizatorem Cracow Fashion Week wraz z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym. Kuratorem wystawy jest Waldemar Plusa. Oryginalne zdjęcia Miltona Greene'a pochodzą z kolekcji Hali Stulecia.  

czytaj dalej
Amerykański sen

Amerykański sen

28 lutego 2017, 09:02, przez: Dorota Wróblewska

Jane Fonda

czytaj dalej
wybierz stronę