Felietony i Porady

Felietony i Porady

GRUBA PRZESADA czyli NAPUSZENIE

GRUBA PRZESADA czyli NAPUSZENIE

30 kwietnia 2013, 06:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Będzie „grubo”! I z przesadą. Ale to… taki zabieg stylistyczny. Być może „otworzy oczy” niektórym. I zmusi do zastanowienia. Nad sobą. I wcale nie chodzi mi o to, żeby obrazić ludzi otyłych - choćby dlatego, że otyłość jest chorobą, z która wielu z nich się mierzy. Wcale nie zamierzam naśmiewać się z „obfitych kształtów” , bo wielu one „pasują”, a ich posiadacze dobrze się z nimi czują.

czytaj dalej
Nie zrozumie najedzony głodnego, ani głodny najedzonego. To zupełnie tak,  jak gruby chudego, a chudy grubego.

Nie zrozumie najedzony głodnego, ani głodny najedzonego. To zupełnie tak, jak gruby chudego, a chudy grubego.

29 kwietnia 2013, 09:04, przez: Agnieszka Czerwińska

Nie zrozumie najedzony głodnego, ani głodny najedzonego. To zupełnie tak, jak gruby chudego, a chudy grubego. Jedni i drudzy używają argumentów, które, po głębszym zastanowieniu, swój sens posiadają. Pięćdziesiąt kilogramów temu, stojąc na straży prawa i walki o równość dla otyłych, potrafiłam ciskać kamieniami w tych, którzy ośmielili się źle popatrzeć w moim kierunku. Zamieniając pokłady agresji na walkę z kilogramami, już od dawna byłabym szczupła, wręcz eteryczna.

czytaj dalej
“A niebo jest ciągle błękitne...”

“A niebo jest ciągle błękitne...”

28 kwietnia 2013, 06:04, przez: Joanna Daniło

Szansa. To dziwne słowo. Mamy szansę zwycięstwa w konkurencjach sportowych, zdobycia dobrej pracy, spełnienia marzeń, wygrania w totolotka, zakochania się po raz pierwszy czy dziesiąty, posiadania przyjaciół, czyli na same pozytywne zdarzenia.

czytaj dalej
„Stop patrz Szop Pracz…”

„Stop patrz Szop Pracz…”

26 kwietnia 2013, 06:04, przez: Joanna Daniło

Szop to niezwykle sympatyczne stworzenie, znane z tego, że myje to co zamierza zjeść i wygląda to jak małe pranie. Podobno takie zachowania szopów, zaobserwowano tylko w ogrodach zoologicznych, a czynią to aby rozładować stres życia w niewoli. Mimo wszystko u niego wygląda to śmiesznie.

czytaj dalej
Jem królika, dzika, kaczkę i jestem na basenie

Jem królika, dzika, kaczkę i jestem na basenie

24 kwietnia 2013, 07:04, przez: Edmund Rzadki

Jem królika, dzika, kaczkę i jestem na basenie. Kocham Fiolkę, Jolkę i Marysię. Dzisiaj byłem na zdjęciach, a jutro będę w telewizji śniadaniowej.

czytaj dalej
Zosia wśród ptactwa czyli Ornitolog - Stylista

Zosia wśród ptactwa czyli Ornitolog - Stylista

23 kwietnia 2013, 06:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Wbrew pozorom nie będzie o ptakach, choć ptaki pojawią się w dzisiejszym tekście. A wszystko za sprawą wiersza Juliana Tuwima "Ptasie radio", w którym nieloty i te "lotne" również, postanowiły zrobić radiową audycję. Miało być pięknie, a wyszło... jak zwykle. Bo każdy chciał sławy, każdy chciał błyszczeć, nie każdy miał jednak ku temu predyspozycje.

czytaj dalej
Opluć Gesslerową

Opluć Gesslerową

19 kwietnia 2013, 11:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Jedną z największych tajemnic Mundialu, z jaką mam do czynienia i nie potrafię jej rozkminić - jest odpowiedź na pytanie: dlaczego Gesslerowa spotyka się z tak potwornym hejtem w kraju nad Wisłą? Właśnie jestem świeżo po obejrzeniu teasera „Kuchennych Rewolucji”, gdzie Gesslerowa się wywala i ląduje na podłodze. Przez chwilę nawet myślałam, że na bank złamała nogę, bo to lądowanie na glebie wyglądało naprawdę niebezpiecznie. Sama na swoim fanpejdżu fejsbucznym napisała, że zabolało ją przepotwornie.

czytaj dalej
Moda na siebie.

Moda na siebie.

18 kwietnia 2013, 08:04, przez: Joanna Daniło

Wielki, dosłownie i w przenośni, guru mody Andre Talley powiedział gotując w programie Martha Stewart, że najprzyjemniejszymi rzeczami w życiu jest jedzenie i ubieranie. Przez grzeczność zmienił pewnie kolejność.

czytaj dalej
wybierz stronę