Felietony i Porady

Felietony i Porady

Dziwne to czasy nastały.

Dziwne to czasy nastały.

3 maja 2013, 08:05, przez: Agnieszka Czerwińska

Dziwne to czasy nastały. Kobiety opowiadają wszem i wobec o ilości swoich partnerów, z którymi spały. O tym, ile orgazmów przeżywają w ciągu spotkania, rozdrabniając się na ich typy i rodzaje. Porady : "jak lepiej zrobić sobie samej dobrze" czy : "jakiego sprzętu używać do tego celu", wypierają porady kulinarne, tudzież fryzjerskie. Na basenie, niechcący (biję się w pierś, że to prawda!) usłyszałam rozmowę dwóch młodych kobiet. Jedna drugiej z dumą prawiła, że zna świetnego chirurga i już niebawem zrobi jej waginoplastyke. „No wiesz, firaneczki mi wiszą i w sumie mi to nie przeszkadza, ale chirurg grzechu warty” - to fragment rozmowy. Chcąc nie chcąc (ale raczej "nie-chcąc"), mój wzrok automatycznie podążył do wspominanych „firaneczek”. Nie jestem pruderyjna, na temat seksu - przyjmijmy, że z choćby racji wieku! - wydaję mi się, że wiem sporo, ale być może mi się tylko wydaje…?!

czytaj dalej
Kobieta piękna w męskiej koszuli.

Kobieta piękna w męskiej koszuli.

1 maja 2013, 08:05, przez: Joanna Daniło

Jest taki moment dnia, uczuć, życia, powtarzalny, kiedy kobieta przechodzi przez pokój w męskiej koszuli. To scena bardzo intymna, nawet gdy ma się już nigdy nie powtórzyć spotkanie tej koszuli z tą kobietą. Koszula musi być zawsze świeża, najlepiej leciutko błękitna , luźno osłaniająca figurę i zawsze należy do mężczyzny.

czytaj dalej
GRUBA PRZESADA czyli NAPUSZENIE

GRUBA PRZESADA czyli NAPUSZENIE

30 kwietnia 2013, 06:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Będzie „grubo”! I z przesadą. Ale to… taki zabieg stylistyczny. Być może „otworzy oczy” niektórym. I zmusi do zastanowienia. Nad sobą. I wcale nie chodzi mi o to, żeby obrazić ludzi otyłych - choćby dlatego, że otyłość jest chorobą, z która wielu z nich się mierzy. Wcale nie zamierzam naśmiewać się z „obfitych kształtów” , bo wielu one „pasują”, a ich posiadacze dobrze się z nimi czują.

czytaj dalej
Nie zrozumie najedzony głodnego, ani głodny najedzonego. To zupełnie tak,  jak gruby chudego, a chudy grubego.

Nie zrozumie najedzony głodnego, ani głodny najedzonego. To zupełnie tak, jak gruby chudego, a chudy grubego.

29 kwietnia 2013, 09:04, przez: Agnieszka Czerwińska

Nie zrozumie najedzony głodnego, ani głodny najedzonego. To zupełnie tak, jak gruby chudego, a chudy grubego. Jedni i drudzy używają argumentów, które, po głębszym zastanowieniu, swój sens posiadają. Pięćdziesiąt kilogramów temu, stojąc na straży prawa i walki o równość dla otyłych, potrafiłam ciskać kamieniami w tych, którzy ośmielili się źle popatrzeć w moim kierunku. Zamieniając pokłady agresji na walkę z kilogramami, już od dawna byłabym szczupła, wręcz eteryczna.

czytaj dalej
“A niebo jest ciągle błękitne...”

“A niebo jest ciągle błękitne...”

28 kwietnia 2013, 06:04, przez: Joanna Daniło

Szansa. To dziwne słowo. Mamy szansę zwycięstwa w konkurencjach sportowych, zdobycia dobrej pracy, spełnienia marzeń, wygrania w totolotka, zakochania się po raz pierwszy czy dziesiąty, posiadania przyjaciół, czyli na same pozytywne zdarzenia.

czytaj dalej
„Stop patrz Szop Pracz…”

„Stop patrz Szop Pracz…”

26 kwietnia 2013, 06:04, przez: Joanna Daniło

Szop to niezwykle sympatyczne stworzenie, znane z tego, że myje to co zamierza zjeść i wygląda to jak małe pranie. Podobno takie zachowania szopów, zaobserwowano tylko w ogrodach zoologicznych, a czynią to aby rozładować stres życia w niewoli. Mimo wszystko u niego wygląda to śmiesznie.

czytaj dalej
Jem królika, dzika, kaczkę i jestem na basenie

Jem królika, dzika, kaczkę i jestem na basenie

24 kwietnia 2013, 07:04, przez: Edmund Rzadki

Jem królika, dzika, kaczkę i jestem na basenie. Kocham Fiolkę, Jolkę i Marysię. Dzisiaj byłem na zdjęciach, a jutro będę w telewizji śniadaniowej.

czytaj dalej
Zosia wśród ptactwa czyli Ornitolog - Stylista

Zosia wśród ptactwa czyli Ornitolog - Stylista

23 kwietnia 2013, 06:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Wbrew pozorom nie będzie o ptakach, choć ptaki pojawią się w dzisiejszym tekście. A wszystko za sprawą wiersza Juliana Tuwima "Ptasie radio", w którym nieloty i te "lotne" również, postanowiły zrobić radiową audycję. Miało być pięknie, a wyszło... jak zwykle. Bo każdy chciał sławy, każdy chciał błyszczeć, nie każdy miał jednak ku temu predyspozycje.

czytaj dalej
wybierz stronę