Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Moda „Fair Play”

Moda „Fair Play”

28 maja 2013, 09:05, przez: Dorota Wróblewska

Czy moda to zabawa? W pewnym sensie tak! Zabawą jest wtedy, gdy projektant bezustannie szuka różnych inspiracji i nie trzyma się ustalonych przez siebie zasad. Ważne jest, żeby miał swój "znak firmowy", który będzie go wyróżniał od innych kreatorów. Nie jest to proste, zwłaszcza teraz, kiedy powstała „moda na modę” i każdy kto ma belę bawełny może zostać kreatorem.

czytaj dalej
Temat miesiąca, czyli jesienna pogoda wiosną

Temat miesiąca, czyli jesienna pogoda wiosną

28 maja 2013, 08:05, przez: Magdalena Durand

Nie wiem dlaczego i skąd utrwaliło się przekonanie, że inteligentni ludzi nie rozmawiają o pogodzie, bo niby na takie tematy, to tylko się zagaja w windzie próbując uniknąć krępującej ciszy. Może coś w tym jest, ale z drugiej strony jak tu nie poruszać tak prozaicznych kwestii, do których należy pogoda właśnie, skoro za oknem od kilku tygodni leje deszcz, a temperatura nie przekracza kilkunastu stopni (z tendencją do oscylowania w granicach dziesięciu kresek na plusie…).

czytaj dalej
OBCIACH ZA PIĄTKĘ czyli CZYSTE SUMIENIE

OBCIACH ZA PIĄTKĘ czyli CZYSTE SUMIENIE

27 maja 2013, 08:05, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Gdyby ogłosić plebiscyt na najbardziej „obciachową” stylizację, podejrzewam, że jedno z czołowych miejsc zajęłaby ta, w której znalazła się… ”PODRÓBKA”.

czytaj dalej
Człowiek człowiekowi zawsze „dobrze” życzy…

Człowiek człowiekowi zawsze „dobrze” życzy…

20 maja 2013, 06:05, przez: Agnieszka Czerwińska

Człowiek człowiekowi zawsze „dobrze” życzy… W ostatnim czasie naczytałam się postów, listów, smsów i innych komentarzy odnośnie moich wypowiedzi na temat otyłości. „Życzę ci szybkiego efektu jojo”. „ Żebyś kiedyś dostała w nagrodę insulinoodporność!”.

czytaj dalej
Słodka niewola

Słodka niewola

19 maja 2013, 03:05, przez: Alicja Hofman

Większość osób, które znam uważa się za wolne. Są przekonane, że podejmują świadome, niezależne decyzje, które pochodzą z ich wnętrza. Tymczasem wielu współczesnych myślicieli uważa, że w dzisiejszych czasach człowiek, ja nigdy przedtem, stał się niemal synonimem kogoś uzależnionego i zniewolonego.

czytaj dalej
Zryty beret

Zryty beret

17 maja 2013, 09:05, przez: Fiolka Najdenowicz

W dzisiejszych czasach ludzkość nękają choroby, o których nigdy nie słyszano w historii dziejów. Od niedawna, za naszego życia się zalęgły one, a właściwie w ciągu ostatnich 15-20 lat. Kiedyś bowiem nikomu do głowy by nie przyszło, żeby na przykład tłumaczyć swoje chamstwo takim ADHD na przykład.

czytaj dalej
Najgłupsza wymówka świata?

Najgłupsza wymówka świata?

15 maja 2013, 12:05, przez: Joanna Daniło

Pytam, to znaczy zastanawiam się czy to, co kiełkuje w mojej głowie od jakiegoś już czasu, może być jedynie słuszną prawdą? Mam obawy, że jednak tak, choć bardzo bym nie chciała aby tak było. Zaistniał we współczesności schemat i podstępnie humanitarne i prorównościowe hasło, odporne na wszystko co choć trochę mądrzejsze, a imię jego: „wyrażam siebie”.

czytaj dalej
Skarpetki do sandałów

Skarpetki do sandałów

9 maja 2013, 07:05, przez: Fiolka Najdenowicz

Mój uwielbiany blog pt. „Faszyn from raszyn” zaczyna robić furorę. Wczoraj nawet trafił na główną stronę Onetu. FFR śledzę praktycznie odkąd pojawił się na Facebooku. I jestem wielką fanką!

czytaj dalej
wybierz stronę