Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Chciałabym żeby to się nie działo…

Chciałabym żeby to się nie działo…

17 lipca 2013, 09:07, przez: Joanna Daniło

A sprawa zwierząt domowych traktowanych okrutnie i teraz latem wyrzucanych na wszelkie nieludzkie sposoby…, a „karmienie” gęsi dla pysznych stłuszczonych wątróbek foie gras…, a traktowanie wszelkich zwierząt na dosadnej polskiej wsi…, polowania dla zabawy… corrida w Hiszpanii… rytualne zarzynanie zwierząt na oczach całych rodzin…

czytaj dalej
Non stop na luzie?

Non stop na luzie?

12 lipca 2013, 08:07, przez: Joanna Daniło

Kultura ubierania … się. Czy coś takiego jest jeszcze potrzebne w czasie tak wielu różnorodnych „estetyk”? Wszystko wolno (i dobrze!), każdy tworzy swój styl i każdy może, prosto mówiąc, ubrać się jak chce, często nawet na przekór sobie, własnej sylwetce, miejscu do którego podąża, okazji na którą się „stroi”. Właśnie, a czy nie lepiej nie przejmować się takimi bzdetami i wszędzie pojawiać się tak samo ubranym, bo się nie chce, bo po co, bo nie mamy czasu?

czytaj dalej
Chanel Fall 2013 Couture

Chanel Fall 2013 Couture

9 lipca 2013, 03:07, przez: Hubert Woźniak

Pokazy Haute Couture domu mody Chanel za każdym razem budzą wiele emocji. Mnóstwo kobiet marzy o posiadaniu chociaż jednej kreacji Chanel i są w stanie zapłacić za nią niebotyczne kwoty.

czytaj dalej
Zazdrość, czyli coś, co już dawno powinno wyjść z mody

Zazdrość, czyli coś, co już dawno powinno wyjść z mody

8 lipca 2013, 12:07, przez: Magdalena Durand

Ostatnio naprawdę bardzo intensywnie, a wręcz nałogowo obserwuję ludzi, słucham ich opinii i tego co mają do powiedzenia. Przeraża mnie w tych moich obserwacjach najbardziej wszechobecna i rozprzestrzeniająca się jak zaraza - ludzka zazdrość i zawiść.

czytaj dalej
Dobre bo Polskie?

Dobre bo Polskie?

5 lipca 2013, 09:07, przez: Agnieszka Czerwińska

Otóż dumna jestem z faktu, że mój tyłek już nie zajmuje półtora miejsca na siedzeniach w autobusie. Cieszy mnie niezmiernie, iż nie pocę się, kiedy słonko lekko przygrzeje, nie dostaję potówek i nie obcieram sobie nóg.Zabrzmi to próżnie, ale jestem dumna z mojego rozmiaru 42. Stałam się statystyczną polką, nie wyróżniającą się z tłumu, mającą boczki i fałdki tam, gdzie potrzeba i pracującą nieustannie nad ich wyrzeźbieniem. Ot, zwykła Czerwińska, która zamarzyła sobie kupić dwuczęściowy strój kąpielowy. Już nie czarny, nie babciny i nie korygujący. Kolorowy, aby leżał jak ulał.

czytaj dalej
Uśmiechnij się Człowieku

Uśmiechnij się Człowieku

3 lipca 2013, 01:07, przez: Joanna Daniło

Znajomy, który ma córkę w Australii, wraca stamtąd rozanielony i bynajmniej nie tylko od radości z przebywania ze swym dziecięciem. Jest w takim stanie od obcowania z tamtejszymi tubylcami, którzy są uśmiechnięci i mili.

czytaj dalej
Kluski śląskie? Niezupełnie…

Kluski śląskie? Niezupełnie…

30 czerwca 2013, 06:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Jestem kluskożercą. Mogłabym jeść makarony, kopytka, pierogi, knedle i wszelką kluseczność codziennie. Podobnie upodobania ma moja mama, też za nimi przepada. Pech chciał, że z wiekiem nabawiła się nietolerancji na gluten, więc o niektórych daniach, takich jak pierogi, czy makarony bazujące na pszennej mące – musi zapomnieć. Niestety, takich osób jak moja mama jest teraz mnóstwo.

czytaj dalej
Casting

Casting

29 czerwca 2013, 10:06, przez: Agnieszka Czerwińska

6 lipca w Parku Praskim, lokal "Za kulisami" - Muszla Koncertowa w godzinach od 12 do 18 organizujemy casting na modelkę plus size.

czytaj dalej
wybierz stronę