Felietony i Porady

Felietony i Porady

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

24 grudnia 2016, 12:12, przez: SOPHISTI POLECA

W tym szczególnym czasie, w imieniu całej Redakcji, składamy Wam serdeczne życzenia spokojnych Świąt, spędzonych z dala od zgiełku i pośpiechu codzienności, w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół.

czytaj dalej
Dlaczego warto pomagać innym?

Dlaczego warto pomagać innym?

20 grudnia 2016, 06:12, przez: Magdalena Durand

Jakiś czas temu jedna z moich bliskich koleżanek zamieściła na portalu społecznościowym krótki post o znanej, ogólnopolskiej akcji mającej na celu zbieranie podarunków dla najbardziej potrzebujących.

czytaj dalej
Przyłapani na modzie- listopad

Przyłapani na modzie- listopad

19 grudnia 2016, 04:12, przez: SOPHISTI PATRONATY

Stylizacje uczestników listopadowej edycji akcji Galerii Krakowskiej zachwycały zarówno ponadczasową klasyką, jak również najmodniejszymi akcentami. „Przyłapani na modzie” pokazali, że drobnym dodatkiem takim, jak kolorowa czapka, złoty plecak czy stylowe oprawki okularów można zmienić charakter całej stylizacji.

czytaj dalej
Sam nie zjesz wszystkiego

Sam nie zjesz wszystkiego

17 grudnia 2016, 10:12, przez: Barbara Mietkowska

Czarę mojej „osobistej konsumpcyjnej goryczy” przelewają smsy, którymi rozliczne sklepy zapraszają mnie do kupowania wiosenno-letnich pre kolekcji na 2014. Mam ochotę wrzeszczeć: litości!.

czytaj dalej
Blaski i cienie wielkiej metropolii

Blaski i cienie wielkiej metropolii

11 grudnia 2016, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Przeczytałam ostatnio na jednym z polonijnych portali, że jakiś łosiu (nasz rodak zresztą) zamieszkały w Fulham wynajmuje pokój, wyłącznie kobietom, za jedyne 10 funtów tygodniowo. Było to zbyt piękne, aby było prawdziwe, więc kontynuowałam lekturę i rzeczywiście, wymagania miał co najmniej osobliwe. Otóż, wspomniany łosiu oczekiwał codziennego sprzątania, a pod koniec dnia – dostarczenie mu swojej bielizny osobistej w postaci gaci. Używanych.  

czytaj dalej
Nowy kalendarz Pirelli, a w nim zdjęcia bez retuszu.

Nowy kalendarz Pirelli, a w nim zdjęcia bez retuszu.

8 grudnia 2016, 10:12, przez: SOPHISTI ART

Każdego roku cały świat z niecierpliwością oczekuje kalendarza Pirelli. To już zdecydowanie kultowy przedmiot. Włoska firma zaprasza do współpracy najlepszych fotografów, którzy portretują topowe modelki oraz gwiazdy ekranu. Kalendarz Pirelli na 2017 rok został zaprezentowany 29 listopada w Paryżu. W tym roku ukaże się 44 edycja, a po raz trzeci autorem zdjęć został słynny niemiecki fotograf Peter Lindbergh. Całej sesji nadał tytuł ,,Emocjonalny”. Zależało mu na tym, aby kobiety zgodziły się na pokazanie ich prawdziwego piękna, bez retuszu, powiększania piersi, czy likwidowania zmarszczek, bowiem jak twierdzi autor ,,piękno pokazuje, kim naprawdę jesteś”.

czytaj dalej
New York, 1980

New York, 1980

29 listopada 2016, 04:11, przez: SOPHISTI POLECA

Nowy Jork od lat inspiruje, fascynuje, przyciąga. Miasto wielkich sukcesów i porażek, ucieleśnienie amerykańskiego snu, cel wielu wycieczek i przeprowadzek. Swoim czarem emanował już w 1980 r. – anonimowe zdjęcia z lat 80., wykonane w kolorze, ukazują różne oblicza „wielkiego jabłka”: od codziennego zgiełku, przez uliczne targowiska, aż do wszędobylskich turystów. Zapraszamy na fotograficzną podróż po Nowym Jorku sprzed 35 lat.

czytaj dalej
Rosyjskie baletnice w obiektywie Paula Giggle'a

Rosyjskie baletnice w obiektywie Paula Giggle'a

26 listopada 2016, 01:11, przez: SOPHISTI POLECA

Reżyser i fotograf Paul Giggle jest autorem sesji do kalendarza na 2016 r. pt. „Natural Wonders”.

czytaj dalej
wybierz stronę