Felietony i Porady

Felietony i Porady

A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

21 listopada 2016, 04:11, przez: SOPHISTI POLECA

Nic tak nie sprawia radości jak widok dziecka, które powoli staje się samodzielne. Jednak dopóki tak się nie stanie, otaczamy je troską i opieką. Jesteśmy wyczuleni, na każdy jego grymas i zawsze chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Z badań przeprowadzonych przez firmę mySafety wynika, że 68% ankietowanych rodziców po wyjściu z domu nie spuszcza dziecka z oka.

czytaj dalej
"Nu Project"

"Nu Project"

16 listopada 2016, 03:11, przez: SOPHISTI POLECA

Fotograf Matt Blum. Wiele kobiet do niego pisze, opowiada swoją historię i zaprasza do swojego domu, bo w nim czują się bezpiecznie. Zupełnie obcemu mężczyźnie mówią co je boli i jakie miały przeżycia. Rozbierają się przy nim fizycznie i psychicznie. Matt jest jak psycholog, który obserwuje życie obiektywem. Przyjeżdża pod wskazany adres i robi zdjęcia. Nietypowe, czasami zaskakujące, szokujące lub poruszające. Tu nic nie jest przypadkiem, bo każdy kadr ma swoją historię. "Nu Project" To przedsięwzięcie, które udowadnia, że piękno jest w każdej kobiecie. Nieretuszowane ich zdjęcia są publikowane w wielu magazynach na całym świecie i wzbudzają wiele emocji.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w październiku

„Przyłapani na modzie” w październiku

12 listopada 2016, 11:11, przez: SOPHISTI PATRONATY

  Jesień na dobre zagościła w Krakowie. Dzięki temu stylizacje uczestników październikowej odsłony akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie” obfitują w jesienne dodatki: czapki, kapelusze i szaliki. Szukając inspiracji na stworzenie idealnego jesiennego zestawu warto przyjrzeć się stylizacjom uczestników akcji, którzy z wyczuciem odwołują się do najgorętszych trendów.

czytaj dalej
Guma do żucia dla mózgu.

Guma do żucia dla mózgu.

7 listopada 2016, 05:11, przez: Urszula Ptak-Małysiak

Nie lubię mieć na głowie za dużo spraw ważnych i pilnych. To zawsze stresuje, wprowadza napięcie i dekoncentruje, powoduje że kontrola nad swoim życiem i priorytetami wymyka mi się. Oddaje ją we władanie pilności.  A ja chcę działać bardziej skutecznie. Wiem, ze skuteczność wymaga koncentracji na najważniejszych priorytetach, działań skupionych na wyznaczonych celach,  twórczego odpoczynku. Często tak macie?

czytaj dalej
Coś na osłodę, czyli pyszny i prosty mus czekoladowy

Coś na osłodę, czyli pyszny i prosty mus czekoladowy

5 listopada 2016, 06:11, przez: Magdalena Durand

Nie lubię się powtarzać, ale niestety muszę z największą przyjemnością potwierdzić, że Francuzi kochają czekoladę w każdym wydaniu. Szukają więc różnych słodkości, ciast, deserów, cukierków, musów czy tart, w których składzie można by znaleźć choć odrobinę czekoladowego zapomnienia. Zresztą, Polacy chyba też sobie specjalnie nie odmawiają słodkości i bardzo dobrze ;)

czytaj dalej
Zachowaj dystans czyli do spokojnych świat należy!

Zachowaj dystans czyli do spokojnych świat należy!

3 listopada 2016, 06:11, przez: Anna Gołebicka

Język polski, podobnie jak inne żywe języki, w odpowiedzi na nowe czasy i potrzeby komunikacji, ciągle się rozwija. Owocem tego procesu są neologizmy powstające po to, by „odpowiednie dać rzeczy słowo”. Takim właśnie słowem jest „wkręcenie”, „wkręcony”, „wkręcić się”. Wkręcić się, to w przybliżeniu zaangażować się... na maksa. I taki właśnie jest punkt wyjścia do tego rozdziału.

czytaj dalej
Groby światowych gwiazd

Groby światowych gwiazd

1 listopada 2016, 06:11, przez: SOPHISTI POLECA

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas na wspominanie osób, które odeszły na zawsze. Przedstawiamy Wam galerię nagrobków znanych gwiazd, które na zawsze zostaną w naszej pamięci.

czytaj dalej
 Zaraz będę

Zaraz będę

31 października 2016, 06:10, przez: Anna Gołebicka

Spóźnianie się jest paskudną cechą bo od wejścia rujnuje twoje poczucie siły.  Spóźniony przegrywa. To tak jakby każdy z piłkarzy wchodzących na boisko samodzielnie włożył sobie kamyczek do buta. Niewielki w prawdzie i nic nie znaczący ale po pięciu minutach biegu z mini kamyczkiem wiesz, że masz maxi kłopot. Ten kto się spóźnia jest na straconej pozycji. Piszemy tu oczywiście o 98% sytuacji z jakimi masz do czynienia w życiu i biznesie. Wyłączając te, na które przychodzenie z opóźnieniem (nie mylić ze spóźnianiem się) może być  elementem gry negocjacyjnej polegającej na wytrąceniu przeciwnika z równowagi, upokarzaniu czy osłabieniu .

czytaj dalej
wybierz stronę