Felietony i Porady

Felietony i Porady

Uśmiechnij się Człowieku

Uśmiechnij się Człowieku

3 lipca 2013, 01:07, przez: Joanna Daniło

Znajomy, który ma córkę w Australii, wraca stamtąd rozanielony i bynajmniej nie tylko od radości z przebywania ze swym dziecięciem. Jest w takim stanie od obcowania z tamtejszymi tubylcami, którzy są uśmiechnięci i mili.

czytaj dalej
Kluski śląskie? Niezupełnie…

Kluski śląskie? Niezupełnie…

30 czerwca 2013, 06:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Jestem kluskożercą. Mogłabym jeść makarony, kopytka, pierogi, knedle i wszelką kluseczność codziennie. Podobnie upodobania ma moja mama, też za nimi przepada. Pech chciał, że z wiekiem nabawiła się nietolerancji na gluten, więc o niektórych daniach, takich jak pierogi, czy makarony bazujące na pszennej mące – musi zapomnieć. Niestety, takich osób jak moja mama jest teraz mnóstwo.

czytaj dalej
Casting

Casting

29 czerwca 2013, 10:06, przez: Agnieszka Czerwińska

6 lipca w Parku Praskim, lokal "Za kulisami" - Muszla Koncertowa w godzinach od 12 do 18 organizujemy casting na modelkę plus size.

czytaj dalej
POSŁUCHAJ CO MÓWIĄ DŹWIĘKI

POSŁUCHAJ CO MÓWIĄ DŹWIĘKI

26 czerwca 2013, 07:06, przez: SOPHISTI POLECA

Miasto Sztuki to odbywające się co roku w Jarosławiu kursy i warsztaty artystyczne połączone z otwartymi wykładami i koncertami. Założeniem organizatorów jest stworzenie uczestnikom możliwości czerpania inspiracji z różnych dziedzin sztuki. Dlatego jadąc na kurs wokalny można doskonalić się również w tańcu, kaligrafii, autoprezentacji czy też kształcić słuch muzyczny.

czytaj dalej
Donos

Donos

19 czerwca 2013, 09:06, przez: Joanna Daniło

Fonetycznie to słowo jak słowo, ale opinię ma zszarganą zawiścią, która powołuje go do życia. Najlepsi donosiciele to podobno najbliżsi sąsiedzi z wyobraźnią bez granic i brakiem zajmującego hobby. Raz spotkałam się z wersją „uroczyście donoszę, że bierzemy ślub”, ale przyznam, że nie znam konsekwencji tego czynu.

czytaj dalej
Małżeństwo z rozsądku?

Małżeństwo z rozsądku?

15 czerwca 2013, 06:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Jak byłam młodą dwudziestoletnią dzieweczką, to mężczyzna w wieku powyżej 45 lat wydawał mi się zgrzybiałym, obleśnym staruchem. Na samą myśl, że mogłabym się z takim umówić na randkę, albo omójboże pójść ze starym zramolałym dziadem do łóżka – pewnie uciekłabym z bardzo głośnym krzykiem, plując i krzywiąc się z obrzydzenia. Poza tym babcia mi mówiła, że starymi jajkami się można zatruć.

czytaj dalej
WYFIOKOWANA LALA czyli CHUDA KROWA, KTÓRA CHCE BYĆ SARENKĄ

WYFIOKOWANA LALA czyli CHUDA KROWA, KTÓRA CHCE BYĆ SARENKĄ

10 czerwca 2013, 08:06, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Chciałem napisać o seksie – ubiegła mnie Czerwińska. O pupie też chciałem i… też Czerwińska „weszła mi w paradę”. Za felietony o „wadze ciężkiej” przeciwko obojgu nam wytoczono „ciężkie działa”, a przecież – przysięgam na wszystkie świętości, ze Świętą Cecylią z narcyzami i głazami w Stonehenge włącznie! – wcale się, tak w kwestii czasu publikacji, jak i poglądów, nie umawialiśmy. Do tego jeszcze Fiolka (Najdenowicz) wspomniała ostatnio, bardzo trafnie zresztą, o braku gustu, biedzie oraz skarpetkach do sandałów - czym pewnie zaskarbiła sobie kilku… wrogów. Więc trochę boję się (nawet pomyśleć!), co może być tym razem…

czytaj dalej
 Pomysł na pyszną kolację we francuskim stylu: tarta ze szpinakiem, kozim serem i orzeszkami pinii

Pomysł na pyszną kolację we francuskim stylu: tarta ze szpinakiem, kozim serem i orzeszkami pinii

7 czerwca 2013, 09:06, przez: Magdalena Durand

„Tarta jest jedną z najpopularniejszych potraw francuskich” – taką oto informację możemy przeczytać we „wszechwiedzącej” Wikipedii. Jak na tyle różnorodnych form, nadzień i kombinacji smakowych tarta zasłużyła chyba na odrobinę więcej niż kilka nędznych zdań w internetowej encyklopedii, ale cóż…

czytaj dalej
wybierz stronę