Felietony i Porady

Felietony i Porady

Domówka u Kasi Klich

Domówka u Kasi Klich

7 stycznia 2014, 08:01, przez: Kasia Klich

Z tą przystawką zetknęłam się dawno temu w jednej z warszawskich restauracji. Od tamtej pory na stałe zagościła w moim domowym menu. Jest idealna na domówkę.

czytaj dalej
Artystyczne wspomnienie

Artystyczne wspomnienie

7 stycznia 2014, 08:01, przez: SOPHISTI ART

Artystyczne wspomnienie namalowane piaskiem. Światowej sławy architekt Enric Mirales zmarł mając tylko 45 lat. Rodzina i przyjaciele hiszpańskiego architekta postanowili w dziesiątą rocznicę jego śmierci, uczcić pamięć.

czytaj dalej
PMS, ciąża i inne choroby

PMS, ciąża i inne choroby

7 stycznia 2014, 08:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Zauważyłam, że coś mnie w tym życiu ominęło. Mam 50 lat, oraz menopauzę za sobą. Od jakichś dwudziestu lat straszono mnie, że klimakterium, to jest coś okropnego, człowiek ma doła, poci się jak ruda mysz i generalnie perspektywa skoku do Wisły z powodu cierpienia straszliwego na poziomie ciała i duszy wydaje się być nader kusząca.

czytaj dalej
Blogerka na celowniku korporacji.

Blogerka na celowniku korporacji.

7 stycznia 2014, 08:01, przez: Grzegorz Choromański

Felieton jest formą subiektywnego przedstawienia jakiegoś zagadnienia. Może zawierać treści kontrowersyjne, prowokować, a nawet posługiwać się fikcją, jednak głównym celem winno być przedstawienie aktualnego tematu z punktu widzenia osoby go piszącej.

czytaj dalej
„Spróbuj nie być dupkiem”

„Spróbuj nie być dupkiem”

4 stycznia 2014, 08:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Moja ulubienica (nie ma w tym ksztyny sarkazmu) Beata Pawlikowska radzi, aby zgłębiać swoją podświadomość i w ten sposób uzdrawiać swoje życie. Ma sporo racji, gdyż sama osobiście zgadzam się z nią w wielu kwestiach, a w jednej w szczególności, a mianowicie: tylko gdy sobie uczciwie odpowiemy na kilka podstawowych pytań i zaczniemy żyć swoim życiem, a nie na przykład tym, jakiego oczekują od nas nasi rodzice/partner/szef/ dzieci* ( *niepotrzebne skreślić) istnieje szansa, że będziemy się dobrze czuć we własnej skórze i w swoim życiu.

czytaj dalej
Zostawcie Marylę!

Zostawcie Marylę!

2 stycznia 2014, 09:01, przez: Dorota Wróblewska

Czytam różne informacje na temat Maryli Rodowicz, związane z jej Sylwestrowym występem w Gdyni i stwierdzam, że bardzo daleko nam do tolerancji. Minie kilka lat zanim odrobimy lekcję, którą inni już dawno odrobili. Uwielbiamy krytykować bez argumentów. Ohydna, obrzydliwa, stara, brzydka, wariatka, najgorzej ubrana. Takie komentarze o Maryli Rodowicz można przeczytać pod artykułami, które prowokują do negatywnych emocji.

czytaj dalej
Czarni Dandysi

Czarni Dandysi

1 stycznia 2014, 06:01, przez: Dorota Wróblewska

Najczęściej można ich spotkać nie w Ameryce, ale w Kongo. Kolorowe spodnie, koszule i oryginalne krawaty. Ulubiony wzór to kratka, która dodaje uroku i podkreśla styl. Ważne są buty, które mają wyglądać na drogie i zwracać uwagę.

czytaj dalej
Magia sztucznych ogni i życzenia

Magia sztucznych ogni i życzenia

30 grudnia 2013, 09:12, przez: SOPHISTI POLECA

Jedni lubią inni nie, ale na wszystkich robią wrażenie. Sztuczne ognie i rozbłyski, które bez wątpienia pozostawiają magiczne wrażenia.

czytaj dalej
wybierz stronę