Felietony i Porady

Felietony i Porady

"face-kinis"

"face-kinis"

10 stycznia 2014, 11:01, przez: SOPHISTI NA NIE

U nas zima, ale już możemy zadać sobie pytanie czy jesteśmy gotowi zostać superbohaterami plaż lub narciarskich stoków. Jak uchronić się przed słońcem?

czytaj dalej
Ubranie to terapia

Ubranie to terapia

9 stycznia 2014, 02:01, przez: SOPHISTI POLECA

Czym jest dla nas ubranie? Brytyjska artystka udowadnia, że to, w co się ubieramy może być naszym terapeutą. Zapraszamy na ciekawy wywiad z Di Mainstone.

czytaj dalej
Patrizio Di Renzo

Patrizio Di Renzo

8 stycznia 2014, 11:01, przez: SOPHISTI POLECA

Jego fotografie są niezwykłe. To sztuka na najwyższym poziome i nie chodzi tylko o same kadry, ale pomysł, który jest jak sen. Zdjęcia przekraczają granicę rzeczywistości. Sprawiają wrażenie innego wymiaru, urojenia.

czytaj dalej
Domówka u Kasi Klich

Domówka u Kasi Klich

7 stycznia 2014, 08:01, przez: Kasia Klich

Z tą przystawką zetknęłam się dawno temu w jednej z warszawskich restauracji. Od tamtej pory na stałe zagościła w moim domowym menu. Jest idealna na domówkę.

czytaj dalej
Artystyczne wspomnienie

Artystyczne wspomnienie

7 stycznia 2014, 08:01, przez: SOPHISTI ART

Artystyczne wspomnienie namalowane piaskiem. Światowej sławy architekt Enric Mirales zmarł mając tylko 45 lat. Rodzina i przyjaciele hiszpańskiego architekta postanowili w dziesiątą rocznicę jego śmierci, uczcić pamięć.

czytaj dalej
PMS, ciąża i inne choroby

PMS, ciąża i inne choroby

7 stycznia 2014, 08:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Zauważyłam, że coś mnie w tym życiu ominęło. Mam 50 lat, oraz menopauzę za sobą. Od jakichś dwudziestu lat straszono mnie, że klimakterium, to jest coś okropnego, człowiek ma doła, poci się jak ruda mysz i generalnie perspektywa skoku do Wisły z powodu cierpienia straszliwego na poziomie ciała i duszy wydaje się być nader kusząca.

czytaj dalej
Blogerka na celowniku korporacji.

Blogerka na celowniku korporacji.

7 stycznia 2014, 08:01, przez: Grzegorz Choromański

Felieton jest formą subiektywnego przedstawienia jakiegoś zagadnienia. Może zawierać treści kontrowersyjne, prowokować, a nawet posługiwać się fikcją, jednak głównym celem winno być przedstawienie aktualnego tematu z punktu widzenia osoby go piszącej.

czytaj dalej
„Spróbuj nie być dupkiem”

„Spróbuj nie być dupkiem”

4 stycznia 2014, 08:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Moja ulubienica (nie ma w tym ksztyny sarkazmu) Beata Pawlikowska radzi, aby zgłębiać swoją podświadomość i w ten sposób uzdrawiać swoje życie. Ma sporo racji, gdyż sama osobiście zgadzam się z nią w wielu kwestiach, a w jednej w szczególności, a mianowicie: tylko gdy sobie uczciwie odpowiemy na kilka podstawowych pytań i zaczniemy żyć swoim życiem, a nie na przykład tym, jakiego oczekują od nas nasi rodzice/partner/szef/ dzieci* ( *niepotrzebne skreślić) istnieje szansa, że będziemy się dobrze czuć we własnej skórze i w swoim życiu.

czytaj dalej
wybierz stronę