Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
To straszne bezrobocie

To straszne bezrobocie

11 lutego 2014, 06:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio na jednym z portali ( a może na fejsie, nie pamiętam dokładnie), przeczytałam list pewnej damy, która narzeka. Narzeka na wszystko, na to, że mało zarabia, ledwo jej starcza do pierwszego, głównym problemem jest co do garnka włożyć, a tu dwoje dzieci na utrzymaniu, mąż, z którym jest rozwiedziona – nie ma pracy, a ona sama, choć najniższej krajowej nie zarabia – jest ciągle pod kreską.

czytaj dalej
Zabiegi estetyczne i prawo

Zabiegi estetyczne i prawo

9 lutego 2014, 08:02, przez: Grzegorz Choromański

Wśród osób zajmujących się zabiegami estetycznymi słowo „odpowiedzialność” odbierane jest jako zapowiedź czegoś złego i zarazem nieuchronnego. Wynika to trochę z niewiedzy, trochę zaś z braku jednoznacznych kryteriów oceny.

czytaj dalej
Reset

Reset

7 lutego 2014, 02:02, przez: Joanna Daniło

Miejsce: Warszawa, mieszkanie prywatne, obiekt człowiek, a nawet kobieta… Cel: potrzeba wyrzucenia z głowy wszystkich śmieci, niepotrzebnych myśli, zrewidowanie sposobu postrzegania, znalezienie pustki, którą można od nowa zapełnić.

czytaj dalej
Walentynki

Walentynki

6 lutego 2014, 10:02, przez: SOPHISTI POLECA

Walentynki to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. To dzień pełen miłości, czułości i wyznań.

czytaj dalej
Drożdżowe ciasto

Drożdżowe ciasto

6 lutego 2014, 07:02, przez: Fabryka Słodkości

Ciasto drożdżowe- jego zapach podczas pieczenia unosi się w całym domu i przypomina nam beztroskie dzieciństwo. Dzisiaj trochę zmodyfikowana wersja tego przysmaku. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu połączenie jabłek z pistacjami.

czytaj dalej
Czym obecnie żyje Francja?

Czym obecnie żyje Francja?

5 lutego 2014, 08:02, przez: Magdalena Durand

W ciągu ostatnich tygodni romans prezydenta Francji, Francois Hollande’a nie schodzi z pierwszych stron tutejszych gazet. Szanowane dzienniki, jak i oczywiście tabloidy nie skupiają się na niczym innym, jak na zdradzie, której dopuściła się głowa państwa. Francuski prezydent nie cieszył się praktycznie od samego początku wielką popularnością wśród swoich rodaków: w sondażach przepadał z kretesem, a w telewizyjnych programach i skeczach francuskich komików, niejednokrotnie stawał się ofiarą mało wyszukanych żartów.

czytaj dalej
Chaos na rynku zabiegów estetycznych.

Chaos na rynku zabiegów estetycznych.

3 lutego 2014, 12:02, przez: Grzegorz Choromański

Młody wygląd kojarzy się z siłą, witalnością i zdrowiem. Nic dziwnego, że wszyscy chcemy jak najdłużej czuć się i wyglądać młodo. To pragnienie sprawia, że coraz więcej osób poszukuje zabiegów, które pomogą im ten cel osiągnąć. W związku z rosnącą popularnością zabiegów estetycznych, rośnie również liczba miejsc, gdzie się je wykonuje.

czytaj dalej
Nina

Nina

2 lutego 2014, 11:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Z wielkim smutkiem przyjęłam wiadomość o odejściu Niny Andrycz. Miałam bowiem zaszczyt znać ją osobiście, była moją sąsiadką, przez ścianę, gdyż mieszkałam w tej samej kamienicy, przy Alei Róż, na czwartym piętrze…

czytaj dalej
wybierz stronę