Felietony i Porady

Felietony i Porady

Nie chcemy „odpowiednich muzeów” Panie Jarosławie…

Nie chcemy „odpowiednich muzeów” Panie Jarosławie…

12 lutego 2014, 09:02, przez: Joanna Daniło

Kiedy ktoś bogobojny mówi mi, że sztuka jest zła bo na plakacie widać nagą kobietę, to ja patrzę w wyobraźni na sklepienie w Kaplicy Sykstyńskiej i … co mam odpowiedzieć? Przecież nie zażądam w akcie zemsty na wierzących zamalowania gołego galimatiasu Michała Anioła. I pytam dlaczego jedno gołe ma być gorsze od drugiego? Nie rozumiem.

czytaj dalej
Plagiat czy historia mody?

Plagiat czy historia mody?

12 lutego 2014, 09:02, przez: SOPHISTI NA NIE

Kto od kogo skopiował ? Kto był pierwszy? Czy Łukasz Jemioł ma rację oskarżając BOHOBOCO plagiat? Dorota Wróblewska na swoim fan page napisała:

czytaj dalej
To straszne bezrobocie

To straszne bezrobocie

11 lutego 2014, 06:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio na jednym z portali ( a może na fejsie, nie pamiętam dokładnie), przeczytałam list pewnej damy, która narzeka. Narzeka na wszystko, na to, że mało zarabia, ledwo jej starcza do pierwszego, głównym problemem jest co do garnka włożyć, a tu dwoje dzieci na utrzymaniu, mąż, z którym jest rozwiedziona – nie ma pracy, a ona sama, choć najniższej krajowej nie zarabia – jest ciągle pod kreską.

czytaj dalej
Zabiegi estetyczne i prawo

Zabiegi estetyczne i prawo

9 lutego 2014, 08:02, przez: Grzegorz Choromański

Wśród osób zajmujących się zabiegami estetycznymi słowo „odpowiedzialność” odbierane jest jako zapowiedź czegoś złego i zarazem nieuchronnego. Wynika to trochę z niewiedzy, trochę zaś z braku jednoznacznych kryteriów oceny.

czytaj dalej
Reset

Reset

7 lutego 2014, 02:02, przez: Joanna Daniło

Miejsce: Warszawa, mieszkanie prywatne, obiekt człowiek, a nawet kobieta… Cel: potrzeba wyrzucenia z głowy wszystkich śmieci, niepotrzebnych myśli, zrewidowanie sposobu postrzegania, znalezienie pustki, którą można od nowa zapełnić.

czytaj dalej
Walentynki

Walentynki

6 lutego 2014, 10:02, przez: SOPHISTI POLECA

Walentynki to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. To dzień pełen miłości, czułości i wyznań.

czytaj dalej
Drożdżowe ciasto

Drożdżowe ciasto

6 lutego 2014, 07:02, przez: Fabryka Słodkości

Ciasto drożdżowe- jego zapach podczas pieczenia unosi się w całym domu i przypomina nam beztroskie dzieciństwo. Dzisiaj trochę zmodyfikowana wersja tego przysmaku. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu połączenie jabłek z pistacjami.

czytaj dalej
Czym obecnie żyje Francja?

Czym obecnie żyje Francja?

5 lutego 2014, 08:02, przez: Magdalena Durand

W ciągu ostatnich tygodni romans prezydenta Francji, Francois Hollande’a nie schodzi z pierwszych stron tutejszych gazet. Szanowane dzienniki, jak i oczywiście tabloidy nie skupiają się na niczym innym, jak na zdradzie, której dopuściła się głowa państwa. Francuski prezydent nie cieszył się praktycznie od samego początku wielką popularnością wśród swoich rodaków: w sondażach przepadał z kretesem, a w telewizyjnych programach i skeczach francuskich komików, niejednokrotnie stawał się ofiarą mało wyszukanych żartów.

czytaj dalej
wybierz stronę