Felietony i Porady

Felietony i Porady

Text worker, kiedyś dziennikarz

Text worker, kiedyś dziennikarz

29 kwietnia 2014, 12:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Mój poprzedni felieton, który poświęciłam odpowiedziom na najczęściej zadawane mi pytania spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Bardzo mi było miło, no bo chyba byłabym stuknięta, gdyby mi było przykro, że ktoś czyta moje utwory, to raczej normalne, każdemu byłoby przyjemnie.Jakże się zdziwiłam, gdy ujrzałam swoje dzieło na gazeta.pl, a właściwie na należącym do nich portalu Plotek. Nie czepiałabym się, gdyby ktoś wziął sobie fragment, napisał coś, nawet od czapy, podał źródło i cześć. To legalne i zgodne z prawem, zresztą trudno się spodziewać rzetelnych informacji na tego typu stronach.

czytaj dalej
Domowa nutella z orzechów laskowych i daktyli (bez cukru)

Domowa nutella z orzechów laskowych i daktyli (bez cukru)

26 kwietnia 2014, 08:04, przez: Kasia Klich

Zawsze lubiłam nutellę. Niestety ta oryginalna składa się głównie z cukru i oleju roślinnego. Postanowiłam więc zrobić ją po swojemu. Wyszła znakomita. 

czytaj dalej
Ale dlaczego?!

Ale dlaczego?!

23 kwietnia 2014, 10:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Chyba najczęściej zadawanymi mi pytaniami są : „ale Fiolka dlaczego zrezygnowałaś ze śpiewania? Z TAKIM głosem?” „Dlaczego wyjechałaś z Polski? Tak nagle rzuciłaś to wszystko i dalej jazda?”No więc odpowiem na te pytania  hurtowo i mam nadzieję, że raz na zawsze. Po raz ostatni. Bo gdy ktoś mi je znowu zada – uprzejmie informuję, że lutnę z grzywki, albo odeśle do tego felietonu. Bo tłumaczenie wkoło Macieju już zaczyna mnie męczyć.

czytaj dalej
Pasożytnictwo, czyli kilka słów o marketingu.

Pasożytnictwo, czyli kilka słów o marketingu.

22 kwietnia 2014, 08:04, przez: Grzegorz Choromański

Chęć osiągnięcia zysku jest często tak silna, że przedsiębiorcy decydują się podejmować działania nawet balansujące na granicy dobrych obyczajów, etyki lub prawa. Takie działania określane są mianem ambush marketingu (inaczej też marketingiem zwodniczym, podstępnym lub pasożytniczym).

czytaj dalej
Wielkanoc po francusku

Wielkanoc po francusku

21 kwietnia 2014, 10:04, przez: Magdalena Durand

Jedyną tradycją, która w jakiś sposób „ratuje” to święto jest zabawa dla dzieci w poszukiwaniu czekoladowych jajek i innych smakołyków w ogrodzie bądź nawet pobliskim lesie (!!!). Dzieciaki przeczesują swoje podwórka w poszukiwaniu słodkości, które zostały uprzednio ukryte przez ich rodziców bądź dziadków. I tyle jeśli chodzi o tradycje związane ze świętami wielkanocnymi we Francji. Jak dla mnie trochę wieje nudą, ale cóż… Całe szczęście mam swoje polskie tradycje, które głęboko tkwią w mojej duszy, a ich kultywowanie na obczyźnie staje się podwójnie przyjemne i ważne. 

czytaj dalej
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

19 kwietnia 2014, 09:04, przez: SOPHISTI POLECA

Drodzy Czytelnicy Sophisti!W tym szczególnym czasie, w imieniu całej Redakcji, składamy Wam serdeczne życzenia.Wesołych Świąt, spędzonych gronie rodziny i przyjaciół.

czytaj dalej
ODPUST Z BLOGERKAMI czyli WYLAZŁY SZKODNIKI

ODPUST Z BLOGERKAMI czyli WYLAZŁY SZKODNIKI

18 kwietnia 2014, 07:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

 „Wylazły” i… wszystko zepsuły. I wypaczyły obraz, zacnego przecież zjawiska, jakim jest blogowanie. I same ( z niewielka pomocą mediów) stworzyły i UTRWALIŁY zupełnie nowy wizerunek czegoś, co w swoich początkach zasługiwało wyłącznie na pochwały. I teraz na sam dźwięk „TEGO” słowa oraz jego pochodnych pojawia się gęsia skórka, włos staje dęba, a wnętrzności  przewracają się niemal wszystkim do góry nogami ( i nie jest to tylko przenośnia!) – POLSKIE BLOGERKI MODOWE!

czytaj dalej
Jestem wstrząśnięta

Jestem wstrząśnięta

16 kwietnia 2014, 04:04, przez: Katarzyna Zwolińska

Trochę jestem opóźniona z czytaniem gazet z powodu nawału pracy. Dzisiaj jednak już ogarnęłam się z robotą i zaczęłam nadrabiać zaległości. Na pierwszy ogień poszły Wysokie obcasy z ubiegłej soboty.

czytaj dalej
wybierz stronę