Felietony i Porady

Felietony i Porady

KASZANKA SILK DRESS czyli ODPOWIEDNIE DAĆ RZECZY SŁOWO

KASZANKA SILK DRESS czyli ODPOWIEDNIE DAĆ RZECZY SŁOWO

9 kwietnia 2014, 09:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Ktoś nazwał suknię KASZANKA DRESS ?! Bo pochodziła z kolekcji „MASARNIA” lub „RZEŹNIA” – może projektant inspirował się ubojem zwierząt lub ( w wersji mniej optymistycznej!) cała jego kolekcja, i to pod każdym względem, okazała się jedną wielka „rzeźnią”…?! Ależ proszę bardzo!Ktoś zaprojektował i uszył taką np. spódniczkę, z kawałków materiału, przypominających kafle w piecu – niech nazwie sobie ją jak chce – nawet FURNACE-SKIRT!

czytaj dalej
Patryczek

Patryczek

6 kwietnia 2014, 10:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Kiedyś miałam takie określenie na człowieka, któremu odjebało na tle kasy: „dostał sześć tysi pensji i zwariował”. Dokładnie do tego gatunku ludzkiego zalicza się Patryczek, mój były host i jego żona, choć ta żona w odrobine mniejszym stopniu. Kupili bowiem chałupę we Francji i poczuli się jak co najmniej Brad z Angeliną.

czytaj dalej
WSPÓLNY MIANOWNIK czyli „FUCHA” DLA STYLISTY

WSPÓLNY MIANOWNIK czyli „FUCHA” DLA STYLISTY

3 kwietnia 2014, 11:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

 „Dobrze” zaprezentować w jednym pokazie prace czterech projektantów, to duże wyzwanie. Zwłaszcza dla stylisty.Szczególnie, gdy cała „czwórka” wybrana została wcześniej, ich twórczość i inspiracje są zupełnie różne, a całość ma za zadanie nie tyle wskazać aktualne trendy, co zachęcić potencjalnych klientów do natychmiastowego ich kupna.

czytaj dalej
Buty sukcesu

Buty sukcesu

2 kwietnia 2014, 06:04, przez: Dorota Wróblewska

Pamiętam pierwsze nasze spotkanie na Mokotowskiej.Dwie młode kobiety pełne pomysłów. Skromny wernisaż i duże zaskoczenie. Już wtedy wiedziałam, że Joanna i Paulina odniosą sukces!

czytaj dalej
SALUTE „THE GOLDEN AGE” czyli DOBRY POCZĄTEK

SALUTE „THE GOLDEN AGE” czyli DOBRY POCZĄTEK

31 marca 2014, 09:03, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Każdy ma swoją „Złotą Nitkę”…Albo inna szpulkę, igłę czy…SAPU! ;-) Chńczycy również. I to po raz dwudziesty drugi! Pokaz „Hampel Award” – bo tak nazywa się nagroda przyznawana w Chińskim Międzynarodowym Konkursie Młodych Projektantów – był pokazem oficjalnie otwierającym Mercedes-Benz China Fashion Weeek fall/winter 2014-2015.

czytaj dalej
Pretorianka

Pretorianka

29 marca 2014, 09:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Moi nowi hostowie mieszkają na przedmieściach maleńkiej mieściny Maubourguet, u podnóża Pirenejów. Pani pochodzi z Pretorii, a pan – z Izraela i jest tak na oko o 15 lat od niej młodszy, niemniej jednak z dziobków sobie jedzą i jest to nadzwyczaj dobrana para. Od pierwszego kopa polubiłam kobietę, gdyż z twarzy i sposobu mówienia przypomina mi bardzo moją ex szefową z Sony Music Polska, Małgorzatę Maliszewską, którą wielbię nad życie. Mąż jest cichy, spokojny i całkowicie pod pantoflem Pretorianki, bardzo przyjemny koleś. Jednak to ona w tym domu „nosi spodnie” i rządzi.

czytaj dalej
NIKKI LISSONI

NIKKI LISSONI

26 marca 2014, 12:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

NIKKI LISSONI to nowa marka biżuterii wchodząca na polski rynek. Jej wyjątkowy koncept polega na zastosowaniu starego jak świat mechanizmu medalionu z wymiennym wnętrzem, jednak w nowoczesnej formie i wydaniu.

czytaj dalej
Spór o zabiegi estetyczne, kolejna odsłona.

Spór o zabiegi estetyczne, kolejna odsłona.

25 marca 2014, 01:03, przez: Grzegorz Choromański

W używanej przeze mnie terminologii (bo ustawowych regulacji w tym zakresie brak) zabiegi estetyczne to nie tylko te z zakresu medycyny estetycznej, ale również wszystkie pozostałe, mające z założenia poprawiać piękno (wygląd, ale też samopoczucie) człowieka, które niekoniecznie musi wykonywać lekarz.

czytaj dalej
wybierz stronę