Felietony i Porady

Felietony i Porady

„Przyłapani na modzie” czyli street fashion w Galerii Krakowskiej.

„Przyłapani na modzie” czyli street fashion w Galerii Krakowskiej.

9 kwietnia 2014, 11:04, przez: SOPHISTI PATRONATY

„Przyłapani na modzie” czyli street fashion w Galerii Krakowskiej.Jak mawiała słynna ikona mody, Coco Chanel „Moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą”. Słuszność tego stwierdzenia udowodniają uczestnicy akcji street fashion „Przyłapani na modzie”, organizowanej przez Galerię Krakowską.

czytaj dalej
KASZANKA SILK DRESS czyli ODPOWIEDNIE DAĆ RZECZY SŁOWO

KASZANKA SILK DRESS czyli ODPOWIEDNIE DAĆ RZECZY SŁOWO

9 kwietnia 2014, 09:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Ktoś nazwał suknię KASZANKA DRESS ?! Bo pochodziła z kolekcji „MASARNIA” lub „RZEŹNIA” – może projektant inspirował się ubojem zwierząt lub ( w wersji mniej optymistycznej!) cała jego kolekcja, i to pod każdym względem, okazała się jedną wielka „rzeźnią”…?! Ależ proszę bardzo!Ktoś zaprojektował i uszył taką np. spódniczkę, z kawałków materiału, przypominających kafle w piecu – niech nazwie sobie ją jak chce – nawet FURNACE-SKIRT!

czytaj dalej
Patryczek

Patryczek

6 kwietnia 2014, 10:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Kiedyś miałam takie określenie na człowieka, któremu odjebało na tle kasy: „dostał sześć tysi pensji i zwariował”. Dokładnie do tego gatunku ludzkiego zalicza się Patryczek, mój były host i jego żona, choć ta żona w odrobine mniejszym stopniu. Kupili bowiem chałupę we Francji i poczuli się jak co najmniej Brad z Angeliną.

czytaj dalej
WSPÓLNY MIANOWNIK czyli „FUCHA” DLA STYLISTY

WSPÓLNY MIANOWNIK czyli „FUCHA” DLA STYLISTY

3 kwietnia 2014, 11:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

 „Dobrze” zaprezentować w jednym pokazie prace czterech projektantów, to duże wyzwanie. Zwłaszcza dla stylisty.Szczególnie, gdy cała „czwórka” wybrana została wcześniej, ich twórczość i inspiracje są zupełnie różne, a całość ma za zadanie nie tyle wskazać aktualne trendy, co zachęcić potencjalnych klientów do natychmiastowego ich kupna.

czytaj dalej
Buty sukcesu

Buty sukcesu

2 kwietnia 2014, 06:04, przez: Dorota Wróblewska

Pamiętam pierwsze nasze spotkanie na Mokotowskiej.Dwie młode kobiety pełne pomysłów. Skromny wernisaż i duże zaskoczenie. Już wtedy wiedziałam, że Joanna i Paulina odniosą sukces!

czytaj dalej
SALUTE „THE GOLDEN AGE” czyli DOBRY POCZĄTEK

SALUTE „THE GOLDEN AGE” czyli DOBRY POCZĄTEK

31 marca 2014, 09:03, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

Każdy ma swoją „Złotą Nitkę”…Albo inna szpulkę, igłę czy…SAPU! ;-) Chńczycy również. I to po raz dwudziesty drugi! Pokaz „Hampel Award” – bo tak nazywa się nagroda przyznawana w Chińskim Międzynarodowym Konkursie Młodych Projektantów – był pokazem oficjalnie otwierającym Mercedes-Benz China Fashion Weeek fall/winter 2014-2015.

czytaj dalej
Pretorianka

Pretorianka

29 marca 2014, 09:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Moi nowi hostowie mieszkają na przedmieściach maleńkiej mieściny Maubourguet, u podnóża Pirenejów. Pani pochodzi z Pretorii, a pan – z Izraela i jest tak na oko o 15 lat od niej młodszy, niemniej jednak z dziobków sobie jedzą i jest to nadzwyczaj dobrana para. Od pierwszego kopa polubiłam kobietę, gdyż z twarzy i sposobu mówienia przypomina mi bardzo moją ex szefową z Sony Music Polska, Małgorzatę Maliszewską, którą wielbię nad życie. Mąż jest cichy, spokojny i całkowicie pod pantoflem Pretorianki, bardzo przyjemny koleś. Jednak to ona w tym domu „nosi spodnie” i rządzi.

czytaj dalej
NIKKI LISSONI

NIKKI LISSONI

26 marca 2014, 12:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

NIKKI LISSONI to nowa marka biżuterii wchodząca na polski rynek. Jej wyjątkowy koncept polega na zastosowaniu starego jak świat mechanizmu medalionu z wymiennym wnętrzem, jednak w nowoczesnej formie i wydaniu.

czytaj dalej
wybierz stronę