Felietony i Porady

Felietony i Porady

WeFordanianFashionGirl – z pamiętnika blogerki

WeFordanianFashionGirl – z pamiętnika blogerki

30 maja 2014, 06:05, przez: Hubert Woźniak

Nie mogłam powstrzymać się przed uśmiechem satysfakcji, siadając w pierwszym rzędzie na pokazie niezwykle nudnego, choć zastanawiająco wielbionego przez media projektanta. Córka byłego Prezydenta usiadła obok mnie, naczelny Y MAGazine zaprosił mnie na after-party, a paparazzi nie przestają błyskać fleszami po mojej dokładnie wypudrowanej Diorem buzi. Za mną ciągnie się pięć długich rzędów modowych nieudaczników, niewydarzonych dziennikarzyn, starych zazdrośnic, które z nieodłączną kawą i Malboro oglądają każdy pokaz, skrzętnie bazgrając po zeszycie z supermarketu, by później opublikować swoje wypociny i znów przekonać się, że 2000 zł na rękę plus dodatki jest im pisane do końca życia. Czy to źle, że osiągnęłam sukces?

czytaj dalej
 SOPHISTI BOOKS

SOPHISTI BOOKS

28 maja 2014, 06:05, przez: SOPHISTI POLECA

Już wkrótce rusza księgarnia internetowa SOPHISTI BOOKS.Będzie to wyjątkowe miejsce dla osób, którzy cenią dobrą literaturę. 

czytaj dalej
Największy drink świata

Największy drink świata

28 maja 2014, 11:05, przez: Fiolka Najdenowicz

Wolontariusz nie zna dnia ani godziny. W każdej chwili host może wymyśleć nowe zadanie i przenieść mnie w inne miejsce. Moi obecni – mieszkają pod Valencją w pięknym przedmieściu Ribarroja Del Turia. Jest to willowa dzielnica, tonąca w bujnej roślinności i kwieciu. Przy prawie każdym domu jest basen. Ponieważ mój pokój, w którym dotychczas przebywałam został wynajęty klientowi – zgarnęli mnie do siebie do domu. Wolę siedzieć w Cabanyal, bo mam więcej swobody, poza tym na plażę jest blisko, zawsze wolałam kąpiel w morzu, niż w basenie, a Morze Śródziemne podobno działa leczniczo na człowieka.

czytaj dalej
Pokolenie bez granic?

Pokolenie bez granic?

26 maja 2014, 12:05, przez: Hubert Woźniak

Nie ma już barier. Jak mantra powtarzany frazes. My nie mieliśmy takich możliwości! - z nieskrywanym zażenowaniem mówi przedstawiciel starszego pokolenia. Ale czy jest w tym choć odrobina kłamstwa? Bynajmniej. Nieograniczony dostęp do internetu, telefonia komórkowa, tony książek zarywających półki w specjalistycznych i ogólnych księgarniach, nietrudny dostęp do wiedzy, możliwość nawiązywania kontaktów z ludźmi z całego świata, tanie linie lotnicze. Czego potrzeba więcej? Macie wszystko, a narzekacie tylko, słyszę po raz n-ty.

czytaj dalej
Cabanyal

Cabanyal

22 maja 2014, 07:05, przez: Fiolka Najdenowicz

Włosi przyjechali w ubiegły czwartek, przywiezieni przez hosta, który odebrał ich z dworca. Czterech młodzieńców, studenci. Ponieważ w pokoju, który wynajmują stały tyko trzy łóżka – położyliśmy na ziemi dodatkowy materac, pościel im daliśmy i po krzyku. Nie było ich bowiem stać na wynajęcie dodatkowego pokoju i całe szczęście, bo musiałabym się wynieść. Pokój kosztuje 40 euro za noc, więc płacili dychę od łba, chyba niedrogo.

czytaj dalej
SPOKANIE PRASOWE- Śmierć Grubej Berty

SPOKANIE PRASOWE- Śmierć Grubej Berty

21 maja 2014, 10:05, przez: SOPHISTI POLECA

Premiera książki "Śmierć Grubej Berty".

czytaj dalej
Finał XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion.

Finał XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion.

20 maja 2014, 11:05, przez: SOPHISTI PATRONATY

Pod koniec miesiąca Kielce staną się polską stolicą awangardowej mody. Już 24 maja odbędzie tam się finał XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. 

czytaj dalej
Sjesta, fiesta i maniana

Sjesta, fiesta i maniana

14 maja 2014, 10:05, przez: Fiolka Najdenowicz

No więc ( wiem, że się nie zaczyna zdania od „więc”), chyba jestem na wakacjach. Bo moja Kubanka, oraz jej mąż Hiszpan są najbardziej wyluzowanymi ludźmi jakich w życiu spotkałam. Nie ma tu kompletnie żadnego harmonogramu, człowiek się zastanawia, co ma robić i generalnie się opiernicza, zupełnie jak hostowie, którzy są na emeryturze. Mają w mieście dwa bed&breakfast, jedno z nich to mieszkanie ich syna, a drugie – cała kamienica z przepięknym patio na dachu. Do moich obowiązków należy posprzątanie obu miejscówek, gdy goście opuszczają miejsce, co zdarza się raz-dwa w tygodniu.

czytaj dalej
wybierz stronę