Felietony i Porady

Felietony i Porady

60 LAT LUKSUSU  JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

60 LAT LUKSUSU JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

19 lipca 2014, 10:07, przez: SOPHISTI POLECA

 W tym roku prestiżowa francuska organizacja Comité Colbert, której członkiem, obok takich marek jak Louis Vuitton czy Chanel, jest marka Dr Irena Eris, będzie obchodzić  60-lecie istnienia. 

czytaj dalej
CIRQUE DU SOLEIL

CIRQUE DU SOLEIL

19 lipca 2014, 09:07, przez: SOPHISTI POLECA

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE! CIRQUE DU SOLEIL W WIELKIM BIAŁYM NAMIOCIE KOOZANA BŁONIACH STADIONU NARODOWEGO 19-27 WRZEŚNIA 2014

czytaj dalej
Nie będę tego jeść!

Nie będę tego jeść!

15 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze wymiękam w różnych turystycznych kurortach w Hiszpanii, czy w Grecji, gdy widzę restauracje, które serwują wursty, czy English Breakfast. Nie chodzi mi o to, że nie lubię niemieckich kiełbasek, wręcz przeciwnie, jestem wielką entuzjastką niemieckiej sztuki wędliniarskiej i dobrego curry wursta zawsze chętnie zjem, to samo dotyczy klasycznego EB, które jest smacznym posiłkiem zawierającym wyborne kiełbaski, choć bardziej mi ono pasuje jako danie obiadowe, niż śniadaniowe. Ja nie o tym.

czytaj dalej
Charon brodzi w szlamie show-biznesu

Charon brodzi w szlamie show-biznesu

14 lipca 2014, 10:07, przez: Hubert Woźniak

Sezon ogórkowy rozkręcił się na dobre. Modowy grafik wypełniają jedynie ostatki pokazów haute couture, a Instagram ledwo nadąża z przetwarzaniem zdjęć z Capri, Bora-Bora, tudzież Łeby. Z przekory postanowiłem pójść w drugą stronę, wcielając się w rolę Charona, płynącego przez szerokie wody polskiego show-biznesu, szlamem i odorem spowitych. Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że portale plotkarskie nie należą do obowiązkowego kanonu moich lektur. W końcu nikt nie czyta, wszyscy wiedzą wszystko.

czytaj dalej
Poszłam w Pireneje ( znowu)

Poszłam w Pireneje ( znowu)

12 lipca 2014, 10:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Dom położony jest w maleńkiej wioseczce  Gotarta, na wysokości 1400 m.n.p.m. Prowadzi do niej kręta górska serpentyna, dobrze, że nie jestem kierowcą, bo już dziesięć razy leżałabym na dnie przepaści, w której znajduje się miasteczko El Pont de Suert.

czytaj dalej
Afera sweterkowa-Oświadczenie

Afera sweterkowa-Oświadczenie

9 lipca 2014, 11:07, przez: SOPHISTI POLECA

Do naszej redakcji przyszło oświadczenie dotyczące "afery sweterkowej", którą postanowiliśmy opublikować.W ramach wyjaśnienia sprawy sugerujemy zebranie komisji śledczej.

czytaj dalej
Nasz własny Golgota piknik

Nasz własny Golgota piknik

6 lipca 2014, 08:07, przez: Joanna Daniło

Historia jak zwykle lubi się powtarzać i znowu widać, że światłość religijnych ludzi woła o pomstę do nieba, a ono milczy…„Golgota Picnic”-  sztuka, która budzi tyle prymitywnej wrogości może być oceniona dopiero po jej obejrzeniu, zaznaczam, że widziałam tylko fragmenty, dostępne wszystkim. Mogłam przeczytać dwa zdania z treści, które sugerują, że nie jest to przedstawienie o czterech literach Maryny – parafrazując znane powiedzenie, chociaż szanowni zamodleni katolicy chyba zobaczyli tylko to i słowo „golgota”. A kojarzyć to oni potrafią, prowadzeni przez równie światłych współczesnych proroków Kościoła. Patrzyłam na te twarze tak zawzięte i modły na ulicy…

czytaj dalej
Depresje i inne takie przypadki

Depresje i inne takie przypadki

2 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Cabanyal jest dość rozrywkową dzielnią, zamieszkałą przez Cyganów, artystów flamenco i całkiem normalnych Hiszpanów, a wszystkich łączy jedno: głośny i zabawowy tryb życia. Dzieciaki grają na ulicy w piłkę nożną do północy, teatry uliczne kończą swoje przedstawienia około pierwszej, a ludzie przesiadują w knajpkach długo, bo w Hiszpanii w domu się nie baluje, od tego są bary i kluby.

czytaj dalej
wybierz stronę