Felietony i Porady

Felietony i Porady

Warsztaty scenariuszowe

Warsztaty scenariuszowe

30 lipca 2014, 08:07, przez: SOPHISTI PATRONATY

Paul Schrader| scenarzysta:"Są trzy zasady, jak napisać dobry scenariusz.Nikt ich nie zna" 

czytaj dalej
Przystojniaczek

Przystojniaczek

28 lipca 2014, 08:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Istnieją dwie ludzkie cechy charakteru, obie paskudne, na które nie pomoże żadna terapia. Nawet najlepszy, światowej sławy psychiatra, czy psychoterapeuta nie dałby rady, bezradnie rozłożyłby ręce i uciekł do lasu. W dzisiejszych czasach tego typu fachowcy bez trudu radzą sobie z takimi przypadłościami jak depresje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, nawet  osobowości typu borderline się leczy, ale na te dwie rzeczy lekarstwa nie ma.

czytaj dalej
Gondola Charona: Casual Friday

Gondola Charona: Casual Friday

22 lipca 2014, 02:07, przez: Hubert Woźniak

Serce czy rozum? Pytanie, nad którym głowiły się niezliczone rzesze filozofów, a kochankowie dzień w dzień stają przed koniecznością udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie. Mimo raczej dychotomicznego rozdziału odpowiedzi, walczę ze sobą, próbując połączyć idealizm i wiarę w optymistyczną  naturę człowieka z przygniatającą ilością faktów optujących za hobbesowskim pesymizmem i realizmem. A nuż się uda..

czytaj dalej
60 LAT LUKSUSU  JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

60 LAT LUKSUSU JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

19 lipca 2014, 10:07, przez: SOPHISTI POLECA

 W tym roku prestiżowa francuska organizacja Comité Colbert, której członkiem, obok takich marek jak Louis Vuitton czy Chanel, jest marka Dr Irena Eris, będzie obchodzić  60-lecie istnienia. 

czytaj dalej
CIRQUE DU SOLEIL

CIRQUE DU SOLEIL

19 lipca 2014, 09:07, przez: SOPHISTI POLECA

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE! CIRQUE DU SOLEIL W WIELKIM BIAŁYM NAMIOCIE KOOZANA BŁONIACH STADIONU NARODOWEGO 19-27 WRZEŚNIA 2014

czytaj dalej
Nie będę tego jeść!

Nie będę tego jeść!

15 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze wymiękam w różnych turystycznych kurortach w Hiszpanii, czy w Grecji, gdy widzę restauracje, które serwują wursty, czy English Breakfast. Nie chodzi mi o to, że nie lubię niemieckich kiełbasek, wręcz przeciwnie, jestem wielką entuzjastką niemieckiej sztuki wędliniarskiej i dobrego curry wursta zawsze chętnie zjem, to samo dotyczy klasycznego EB, które jest smacznym posiłkiem zawierającym wyborne kiełbaski, choć bardziej mi ono pasuje jako danie obiadowe, niż śniadaniowe. Ja nie o tym.

czytaj dalej
Charon brodzi w szlamie show-biznesu

Charon brodzi w szlamie show-biznesu

14 lipca 2014, 10:07, przez: Hubert Woźniak

Sezon ogórkowy rozkręcił się na dobre. Modowy grafik wypełniają jedynie ostatki pokazów haute couture, a Instagram ledwo nadąża z przetwarzaniem zdjęć z Capri, Bora-Bora, tudzież Łeby. Z przekory postanowiłem pójść w drugą stronę, wcielając się w rolę Charona, płynącego przez szerokie wody polskiego show-biznesu, szlamem i odorem spowitych. Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że portale plotkarskie nie należą do obowiązkowego kanonu moich lektur. W końcu nikt nie czyta, wszyscy wiedzą wszystko.

czytaj dalej
Poszłam w Pireneje ( znowu)

Poszłam w Pireneje ( znowu)

12 lipca 2014, 10:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Dom położony jest w maleńkiej wioseczce  Gotarta, na wysokości 1400 m.n.p.m. Prowadzi do niej kręta górska serpentyna, dobrze, że nie jestem kierowcą, bo już dziesięć razy leżałabym na dnie przepaści, w której znajduje się miasteczko El Pont de Suert.

czytaj dalej
wybierz stronę