Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Szarlotka

Szarlotka

1 sierpnia 2014, 11:08, przez: Fabryka Słodkości

Dzisiaj zapraszamy Was do upieczenia najbardziej rodzinnego ciasta, tradycyjnej szarlotki. Gwarantujemy piękny zapach i smak!

czytaj dalej
Olbrychski i Trybson to synonimy?

Olbrychski i Trybson to synonimy?

31 lipca 2014, 09:07, przez: Hubert Woźniak

Zbierając materiały do napisania poniższego felietonu, starałem się znaleźć takie artykuły/posty, które swym absurdem rażą na odległość lat świetlnych. Ubiegłotygodniowych nowinek nie brakuje: Lana Del Rey skarżąca się na braki profitów z przespania się z wieloma sławnymi i wpływowymi mężczyznami, ewentualna perfekcyjna okładka Playboy’a perfekcyjnej pani domu czy niedysponowany wokalista kultowego Lady Pank. Od codziennego szamba polskiego show-biznesu moją uwagę odwróciły słowa Agaty Buzek.

czytaj dalej
Warsztaty scenariuszowe

Warsztaty scenariuszowe

30 lipca 2014, 08:07, przez: SOPHISTI PATRONATY

Paul Schrader| scenarzysta:"Są trzy zasady, jak napisać dobry scenariusz.Nikt ich nie zna" 

czytaj dalej
Przystojniaczek

Przystojniaczek

28 lipca 2014, 08:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Istnieją dwie ludzkie cechy charakteru, obie paskudne, na które nie pomoże żadna terapia. Nawet najlepszy, światowej sławy psychiatra, czy psychoterapeuta nie dałby rady, bezradnie rozłożyłby ręce i uciekł do lasu. W dzisiejszych czasach tego typu fachowcy bez trudu radzą sobie z takimi przypadłościami jak depresje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, nawet  osobowości typu borderline się leczy, ale na te dwie rzeczy lekarstwa nie ma.

czytaj dalej
Gondola Charona: Casual Friday

Gondola Charona: Casual Friday

22 lipca 2014, 02:07, przez: Hubert Woźniak

Serce czy rozum? Pytanie, nad którym głowiły się niezliczone rzesze filozofów, a kochankowie dzień w dzień stają przed koniecznością udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie. Mimo raczej dychotomicznego rozdziału odpowiedzi, walczę ze sobą, próbując połączyć idealizm i wiarę w optymistyczną  naturę człowieka z przygniatającą ilością faktów optujących za hobbesowskim pesymizmem i realizmem. A nuż się uda..

czytaj dalej
60 LAT LUKSUSU  JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

60 LAT LUKSUSU JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

19 lipca 2014, 10:07, przez: SOPHISTI POLECA

 W tym roku prestiżowa francuska organizacja Comité Colbert, której członkiem, obok takich marek jak Louis Vuitton czy Chanel, jest marka Dr Irena Eris, będzie obchodzić  60-lecie istnienia. 

czytaj dalej
CIRQUE DU SOLEIL

CIRQUE DU SOLEIL

19 lipca 2014, 09:07, przez: SOPHISTI POLECA

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE! CIRQUE DU SOLEIL W WIELKIM BIAŁYM NAMIOCIE KOOZANA BŁONIACH STADIONU NARODOWEGO 19-27 WRZEŚNIA 2014

czytaj dalej
Nie będę tego jeść!

Nie będę tego jeść!

15 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze wymiękam w różnych turystycznych kurortach w Hiszpanii, czy w Grecji, gdy widzę restauracje, które serwują wursty, czy English Breakfast. Nie chodzi mi o to, że nie lubię niemieckich kiełbasek, wręcz przeciwnie, jestem wielką entuzjastką niemieckiej sztuki wędliniarskiej i dobrego curry wursta zawsze chętnie zjem, to samo dotyczy klasycznego EB, które jest smacznym posiłkiem zawierającym wyborne kiełbaski, choć bardziej mi ono pasuje jako danie obiadowe, niż śniadaniowe. Ja nie o tym.

czytaj dalej
wybierz stronę