Felietony i Porady

Felietony i Porady

Normalne kobiety na wybiegu

Normalne kobiety na wybiegu

13 sierpnia 2014, 01:08, przez: Hubert Woźniak

 Wyobraźmy sobie alternatywną rzeczywistość. Sprawmy, że przez chwilę w naszych umysłach zapanuje wizja osób najczęściej nieprofesjonalnie związanych z modą. Rozpoczyna się pokaz mody. Na wybiegu nie widzimy już przerażających kościotrupów, zaklinających realia ,,wieszaków”, lecz ,,normalne” kobiety w rozmiarach powyżej 38. Wystające żebra znikają , chude nogi ustępują, brzuch nabiera kształtów. Catwalk zaczynają zdobić kobiety, które bez wątpienia codziennie widzimy idąc ulicą w Warszawie czy w małej miejscowości. Klientki domów mody nie muszą obawiać się już, jak będą wyglądać w sukience, doskonale leżącej na modelce w rozmiarze 32. Zobaczyły ją na kobiecie w swoich rozmiarze, więc co za problem? Jeśli leży dobrze, to idzie i kupuje.

czytaj dalej
Francuskie śniadanie

Francuskie śniadanie

12 sierpnia 2014, 10:08, przez: Cook & Celebrate

"Francuskie tosty z upieczonej z samego rana puchatej chałki, a do tego aromatyczny cytrynowy krem. Pyszne śniadanie, w sam raz na dziś i jutro"

czytaj dalej
 „Przyłapani na modzie” z Małgorzatą Bęben

„Przyłapani na modzie” z Małgorzatą Bęben

12 sierpnia 2014, 10:08, przez: SOPHISTI PATRONATY

Uwielbia niewymuszoną elegancję, a czarne spodnie i biała koszula to podstawa jej szafy, niejednokrotnie też w swoich stylizacjach wykorzystuje nutkę modowego szaleństwa – Małgorzata Bęben, autorka bloga modowego Curly Affairs była gościem specjalnym lipcowej akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie”. 

czytaj dalej
Za co kocham Francję? Cz. II

Za co kocham Francję? Cz. II

9 sierpnia 2014, 08:08, przez: Magdalena Durand

 W poprzednim felietonie „Za co kocham Francję” pisałam między innymi o winie i francuskiej kuchni. Dziś czas na kolejne obserwacje i spostrzeżenia dotyczące tego pięknego kraju.

czytaj dalej
Gdy żar się z nieba leje…

Gdy żar się z nieba leje…

4 sierpnia 2014, 08:08, przez: Fiolka Najdenowicz

 Uwielbiam potrawy, których przygotowanie trwa krócej niż kwadrans. Lubię gotować i czasem sprawia mi przyjemność wielogodzinne ślęczenie przy garach, czy ulepienie stu pierogów, które potem dumnie prezentują się na stolnicy. Nie zawsze jednak człowiek ma czas oraz chęć zwłaszcza, gdy jest gorąco, a przy rozgrzanym piekarniku – jeszcze gorzej.Dlatego postanowiłam podzielić się z wami trzema wspaniałymi przepisami, wszystkie pochodzą z Hiszpanii, a teraz wiadomo – jest najgorętsza pora roku i  żar leje się z nieba.

czytaj dalej
Szarlotka

Szarlotka

1 sierpnia 2014, 11:08, przez: Fabryka Słodkości

Dzisiaj zapraszamy Was do upieczenia najbardziej rodzinnego ciasta, tradycyjnej szarlotki. Gwarantujemy piękny zapach i smak!

czytaj dalej
Olbrychski i Trybson to synonimy?

Olbrychski i Trybson to synonimy?

31 lipca 2014, 09:07, przez: Hubert Woźniak

Zbierając materiały do napisania poniższego felietonu, starałem się znaleźć takie artykuły/posty, które swym absurdem rażą na odległość lat świetlnych. Ubiegłotygodniowych nowinek nie brakuje: Lana Del Rey skarżąca się na braki profitów z przespania się z wieloma sławnymi i wpływowymi mężczyznami, ewentualna perfekcyjna okładka Playboy’a perfekcyjnej pani domu czy niedysponowany wokalista kultowego Lady Pank. Od codziennego szamba polskiego show-biznesu moją uwagę odwróciły słowa Agaty Buzek.

czytaj dalej
Warsztaty scenariuszowe

Warsztaty scenariuszowe

30 lipca 2014, 08:07, przez: SOPHISTI PATRONATY

Paul Schrader| scenarzysta:"Są trzy zasady, jak napisać dobry scenariusz.Nikt ich nie zna" 

czytaj dalej
wybierz stronę