Felietony i Porady

Felietony i Porady

Nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku

Nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku

8 września 2014, 07:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze uważałam się za osobę, która potrafi gotować. Nie na poziomie profesjonalnym, skąd, ale zawsze mile łechtały moje ego komplementy od znajomych, że coś dobrego ugotowałam, ach, och. Gdy Merce, której pomagam w pensjonacie, wprowadziła moje propozycje do menu dla klientów, to prawie mi to ego poleciało w kosmos.

czytaj dalej
Tajemnice kulis Cirque du Soleil

Tajemnice kulis Cirque du Soleil

5 września 2014, 01:09, przez: Barbara Mietkowska

Wywiad Barbary Mietkowskiej z Heather Reilly-Company Manager – Kooza, która odkrywa tajemnice kulis Cirque du Soleil. 

czytaj dalej
Dwója ze śpiewu

Dwója ze śpiewu

2 września 2014, 08:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Pamiętam swój pierwszy dzień w szkole. Miałam sześć lat. Od razu pierwszego dnia – zostałam ukarana i poszłam do kąta, bo nie wiedziałam, że na lekcji trzeba siedzieć w ławce, zamiast spacerować po klasie i bawić się z innymi dziećmi. Byłam załamana. Poszłam do domu, ukradłam mamie z portfela jakieś pieniądze, polazłam do kwiaciarni i kupiłam kwiaty. Zaniosłam je mojej pani nauczycielce, wręczyłam i rzekłam: „no niech pani się już na mnie nie gniewa!”

czytaj dalej
Moda w szkole

Moda w szkole

1 września 2014, 07:09, przez: Dorota Wróblewska

Pamiętam jak nienawidziłam fartuszka i tarczy.Starałam się wyglądać inaczej niż inne dzieci i zawsze miałam jakiś patent żeby się wyróżniać.Dzisiaj z wielkim sentymentem powracam do czasów mundurków szkolnych i jestem zdania, że w szkole wszystkie dzieci i młodzież powinny wyglądać jednolicie lub bardzo podobnie.

czytaj dalej
W imię władzy, i świadomości bezkarności, i lekceważenia świata, amen.

W imię władzy, i świadomości bezkarności, i lekceważenia świata, amen.

29 sierpnia 2014, 06:08, przez: Joanna Daniło

W imię władzy, i świadomości bezkarności, i lekceważenia świata, amenWłaśnie, to końcowe „amen” oznacza przyzwolenie na nowy świat, w który wkraczamy już od dawna. A może w końcu należy ogłosić całą prawdę i otwarcie przyzwolić na te „ życiowe” współczesne prawa? Niech to będzie jedyna uczciwa rzecz jaką zrobimy…

czytaj dalej
W japonkach na szczyt

W japonkach na szczyt

25 sierpnia 2014, 01:08, przez: Fiolka Najdenowicz

Przeczytałam dziś na polskim portalu informacyjnym, ze dwoje bezmózgich turystów wlazło sobie w klapeczkach na Świnicę. Problem polega na tym, że można w klapkach wejść, natomiast zejść już się nie da, trzeba było TOPR wzywać, helikoptery, te sprawy, Pani płaci, Pan płaci, za dwoje debili. Inny chwat na ciężkiej bani przysnął sobie na Zawracie… i znów Pan płaci itd.

czytaj dalej
W oparach miałkości i atrofii

W oparach miałkości i atrofii

24 sierpnia 2014, 03:08, przez: Hubert Woźniak

Wyobraźmy sobie osobę, która wstając rano z łóżka, szykuje się i rusza do pracy, włączając w czasie podróży ulubioną, skrajnie popularną stację radiową. W czasie wolnym od pracowniczych obowiązków przegląda od niechcenia portale informacyjne oraz plotkarskie, pragnąc zażarcie poszerzać swoją skrupulatnie pielęgnowaną wiedzę o obecnych wydarzeniach na świecie i skandalach gwiazd. Po powrocie do domu przygotowuje obiad, by później oglądnąć wątpliwej, jeśli w ogóle jakiejkolwiek, jakości serial. Na półce od kilku tygodni leży tłamszona zmęczony palcami książka, w najpełniejszy sposób oddająca koloryt harlekinowego gatunku. Przed wyczekiwanym od dawna snem dopełnia rytuał chłonąc oczami jeden lub drugi program publicystyczny w głównych stacjach telewizyjnych. Pełna wiedzy, przemyśleń i kulturowej satysfakcji udaje się w objęcia Morfeusza.

czytaj dalej
Wstydliwy temat

Wstydliwy temat

19 sierpnia 2014, 10:08, przez: Dorota Wróblewska

Temat wstydliwy, ale godny poruszenia. Higiena osobista.Czasami nie wiemy jak zwrócić uwagę koledze lub koleżance, która siedzi przy biurku obok, że brzydko pachnie.Wszyscy o tym wiedzą, mówią, ale nikt nie ma odwagi powiedzieć wprost.Jak to zrobić?

czytaj dalej
wybierz stronę