Felietony i Porady

Felietony i Porady

Charon brodzi w szlamie show-biznesu

Charon brodzi w szlamie show-biznesu

14 lipca 2014, 10:07, przez: Hubert Woźniak

Sezon ogórkowy rozkręcił się na dobre. Modowy grafik wypełniają jedynie ostatki pokazów haute couture, a Instagram ledwo nadąża z przetwarzaniem zdjęć z Capri, Bora-Bora, tudzież Łeby. Z przekory postanowiłem pójść w drugą stronę, wcielając się w rolę Charona, płynącego przez szerokie wody polskiego show-biznesu, szlamem i odorem spowitych. Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że portale plotkarskie nie należą do obowiązkowego kanonu moich lektur. W końcu nikt nie czyta, wszyscy wiedzą wszystko.

czytaj dalej
Poszłam w Pireneje ( znowu)

Poszłam w Pireneje ( znowu)

12 lipca 2014, 10:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Dom położony jest w maleńkiej wioseczce  Gotarta, na wysokości 1400 m.n.p.m. Prowadzi do niej kręta górska serpentyna, dobrze, że nie jestem kierowcą, bo już dziesięć razy leżałabym na dnie przepaści, w której znajduje się miasteczko El Pont de Suert.

czytaj dalej
Afera sweterkowa-Oświadczenie

Afera sweterkowa-Oświadczenie

9 lipca 2014, 11:07, przez: SOPHISTI POLECA

Do naszej redakcji przyszło oświadczenie dotyczące "afery sweterkowej", którą postanowiliśmy opublikować.W ramach wyjaśnienia sprawy sugerujemy zebranie komisji śledczej.

czytaj dalej
Nasz własny Golgota piknik

Nasz własny Golgota piknik

6 lipca 2014, 08:07, przez: Joanna Daniło

Historia jak zwykle lubi się powtarzać i znowu widać, że światłość religijnych ludzi woła o pomstę do nieba, a ono milczy…„Golgota Picnic”-  sztuka, która budzi tyle prymitywnej wrogości może być oceniona dopiero po jej obejrzeniu, zaznaczam, że widziałam tylko fragmenty, dostępne wszystkim. Mogłam przeczytać dwa zdania z treści, które sugerują, że nie jest to przedstawienie o czterech literach Maryny – parafrazując znane powiedzenie, chociaż szanowni zamodleni katolicy chyba zobaczyli tylko to i słowo „golgota”. A kojarzyć to oni potrafią, prowadzeni przez równie światłych współczesnych proroków Kościoła. Patrzyłam na te twarze tak zawzięte i modły na ulicy…

czytaj dalej
Depresje i inne takie przypadki

Depresje i inne takie przypadki

2 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Cabanyal jest dość rozrywkową dzielnią, zamieszkałą przez Cyganów, artystów flamenco i całkiem normalnych Hiszpanów, a wszystkich łączy jedno: głośny i zabawowy tryb życia. Dzieciaki grają na ulicy w piłkę nożną do północy, teatry uliczne kończą swoje przedstawienia około pierwszej, a ludzie przesiadują w knajpkach długo, bo w Hiszpanii w domu się nie baluje, od tego są bary i kluby.

czytaj dalej
BACK ON TRAIL

BACK ON TRAIL

28 czerwca 2014, 05:06, przez: SOPHISTI POLECA

Premiera klipu BACK ON TRAIL zrealizowanego na potrzeby fundacji Rak’n’Roll.  Główny bohater Szymon Styrczula – Maśniak udokumentował swoją historię walki z rakiem po to by zachęcić młodych ludzi do profilaktyki i aktywnej walki z chorobą.  Producent napojów OSHEE wsparł realizację filmu pokazującego historię ekstremalnego zwycięstwa Górala z nowotworem. We współpracy z fundacją Rak’n’Roll została także stworzona limitowana seria napojów izotonicznych OSHEE RED ORANGE. Ze sprzedaży każdej butelki napoju 5% będzie przekazywane na program profilaktyki walki z rakiem na konto fundacji. 

czytaj dalej
Łukasz Jemioł i gdyby...

Łukasz Jemioł i gdyby...

26 czerwca 2014, 01:06, przez: Dorota Wróblewska

Łukasz Jemioł wybrał do zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji z linii Premium Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.Był duży namiot, tłumy gości, efektowna aranżacja wybiegu, fantastyczna obsługa widowni i wspaniała kolekcja- i wszystko byłoby na piątkę gdyby…

czytaj dalej
Kasa to nie zawsze klasa

Kasa to nie zawsze klasa

25 czerwca 2014, 10:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Są ludzie, którzy za darmo wypiją nawet likier miętowy. Przeważnie są to osoby, które wychowały się w bardzo skromnych warunkach, lecz potem nagle zdarzyło im się zarobić trochę kasy, ale klasy niestety nie mają. Uważają się za coś lepszego od innych, pomiatają ludźmi i myślą, że cały świat składa się z kelnerów, gotowych im usługiwać. Gdy tak się nie dzieje – obrażają się, albo wściekają, a nawet bywają agresywni.

czytaj dalej
wybierz stronę