Felietony i Porady

Felietony i Porady

Tort malinowy

Cook & Celebrate
23 czerwca 2017 2017 09:06
Kasa to nie zawsze klasa

Kasa to nie zawsze klasa

25 czerwca 2014, 10:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Są ludzie, którzy za darmo wypiją nawet likier miętowy. Przeważnie są to osoby, które wychowały się w bardzo skromnych warunkach, lecz potem nagle zdarzyło im się zarobić trochę kasy, ale klasy niestety nie mają. Uważają się za coś lepszego od innych, pomiatają ludźmi i myślą, że cały świat składa się z kelnerów, gotowych im usługiwać. Gdy tak się nie dzieje – obrażają się, albo wściekają, a nawet bywają agresywni.

czytaj dalej
Polacy nie wiedzą, że mogą płacić mniej.

Polacy nie wiedzą, że mogą płacić mniej.

19 czerwca 2014, 05:06, przez: SOPHISTI POLECA

 Badania przeprowadzone na zlecenie Optimal Energy pokazały, że tylko połowa Polaków wie o możliwości zmiany sprzedawcy gazu i zaledwie 16% planuje skorzystać z tej możliwości. Jakie są główne obawy Polaków i jak faktycznie wygląda proces zmiany sprzedawcy?

czytaj dalej
Luminosfera

Luminosfera

17 czerwca 2014, 09:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

Dla miłośników pięknego światła nie tylko we wnętrzach, luksusowa włoska marka Masiero stworzyła innowacyjny żyrandol Drylight. Eleganckie kryształy, subtelny kształt w połączeniu z ogromną trwałością i odporność na działanie warunków atmosferycznych - takich jak opady deszczu, silny wiatr - powoduje, że to wyjątkowe oświetlenie z powodzeniem zawiesić można w ogrodzie, parku, czy altanie.Luminosfera ma zaszczyt zaprosić na bankiet z okazji  premiery outoroowego żyrandola marki Masiero.

czytaj dalej
Nieprzystojne obnażenie

Nieprzystojne obnażenie

15 czerwca 2014, 02:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Zazwyczaj nie wypowiadam się na tematy związane z modą, bo uważam, że istnieją osoby, które znają się na tym lepiej ode mnie. Własne zdanie jednakowoż posiadam i postanowiłam się podzielić, a co mi tam, temat jest kontrowersyjny.

czytaj dalej
Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego

Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego

13 czerwca 2014, 10:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego podczas oficjalnego otwarcia restauracji Dwie/3  mediterranean fusion.27 czerwca 2014r. podczas oficjalnego otwarcia restauracji Dwie/3 mediterranean fusion odbędzie się wernisaż unikatowych w skali światowej zdjęć: Michael Jackson w fotografii Czesława Czaplińskiego, w 5. rocznicę śmierci Króla Popu. Autor był jedynym fotografem towarzyszącym Jacksonowi podczas całej wizyty w Polsce. Jego zdjęcia podziwiano na wystawach na całym świecie, a teraz zostaną zaprezentowane w warszawskiej restauracji.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w maju

„Przyłapani na modzie” w maju

13 czerwca 2014, 08:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

Według słynnego francuskiego projektanta, Huberta de Givenchy „moda to zasada, że strój uzupełnia kobietę. Nigdy odwrotnie”. W myśl tego stwierdzenia Galeria Krakowska dwa razy w miesiącu szuka ciekawych osób z oryginalnym stylem. W maju gościem specjalnym „Przyłapanych na modzie” była projektantka, Anna Pirowska. 

czytaj dalej
Jan Saudek - Mistrz kontrowersyjnych emocji

Jan Saudek - Mistrz kontrowersyjnych emocji

12 czerwca 2014, 12:06, przez: SOPHISTI POLECA

Na twórczość Jana Saudka(1935) wpłynęły dwa ważne wydarzenia w jego życiu. Pierwsze to pobyt w obozie koncentracyjnym, gdzie wspólnie z bratem miał wielkie szczęście i uniknął eksperymentów Josefa Mengele.

czytaj dalej
Sposoby na noc bez strachu

Sposoby na noc bez strachu

9 czerwca 2014, 11:06, przez: SOPHISTI POLECA

Z nocnymi lękami boryka się około 5% dzieci w wieku od 3. do 12. lat. To całkiem sporo. I chociaż najczęściej strach jest reakcją dziecka na trudne, stresujące, frustrujące doświadczenie, to jednak ich powstawanie mogą generować także inne czynniki, np. problemy zdrowotne (np. wysoka gorączka, infekcja, przyjmowanie leków, które oddziałują na centralny układ nerwowy dziecka) czy słabsza kondycja (np. będąca efektem niewyspania, zmęczenia czy stresującego stylu życia).

czytaj dalej
wybierz stronę