Felietony i Porady

Felietony i Porady

Odeszła Ania Przybylska

Odeszła Ania Przybylska

5 października 2014, 10:10, przez: SOPHISTI NA NIE

,,Umiera się na wiele spo­sobów: z miłości, z tęskno­ty, z roz­paczy, ze zmęcze­nia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dla­tego, by przes­tać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat za­cieśnia się do roz­miaru pułap­ki, śmierć zda­je się być je­dynym ra­tun­kiem, os­tatnią kartą, na którą sta­wia się włas­ne życie."Paulo Coelho

czytaj dalej
Mediolański Tydzień Mody na sezon Wiosna/lato 2015

Mediolański Tydzień Mody na sezon Wiosna/lato 2015

4 października 2014, 10:10, przez: Hubert Woźniak

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że od kilku sezonów można zauważyć ogarniającą prawie cały świat wielkiej mody apatię. Letarg, będący artystycznym skutkiem światowego kryzysu, zrezygnowania i niemocy. Stąd zachwyt nonkonformizmem Dolce & Gabbana nie budzi zdziwienia. Kolejny raz stając w kontrze do ascetycznego minimalizmu i surowości, serwują nam potężny zastrzyk barokowego piękna w hiszpańskich barwach.

czytaj dalej
Fiolka… i  wiem gdzie jestem

Fiolka… i wiem gdzie jestem

30 września 2014, 09:09, przez: Joanna Daniło

Pisałam o tym wielokrotnie, więc nie jest to żaden tak modny dziś  coming out. Kocham Ją za pytania i komentarze na facebooku, za felietony, które od razu sprowadzają człowieka na ziemię i zmuszają do zmierzenia się z myśleniem. Możemy się z Fiolką nie zgadzać, ale myśleć musimy czytając to, o czym pisze i co najważniejsze pokusić się o własne zdanie, na które nikt dziś nie czeka. Jesteśmy bowiem zaszufladkowani i wpisani w schematy. Rządzi nami PR i idziemy za nim jak barany na co najmniej  golenie…

czytaj dalej
Dupa musi w ruchu być

Dupa musi w ruchu być

29 września 2014, 10:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Od kilku dni zbieram szczękę z podłogi, gdyż jedna z moich przyjaciółek, niejaka Ania Hess zamieściła na swoim fejsbucznym profilu swoje zdjęcia. „Przed i po”. Znamy się od kilku lat wirtrualnie, a od niedawna – osobiście, jest piękną, szczupłą i wysportowaną kobietą, a ja myślałam, że taka była zawsze. Nie była.

czytaj dalej
Kiedy osły kopulują w ZOO…

Kiedy osły kopulują w ZOO…

24 września 2014, 03:09, przez: Joanna Daniło

Kiedy osły kopulują w ZOO to nie znaczy, że robią to co osły robią normalnie w swoich niby dzikich życiowych sytuacjach gdy natura wzywa, ale oznacza, że obrażają naszą moralność. I ich niewiedza(osłów) nie ma tu żadnego znaczenia. Matki swoich dzieci protestują, a radna (oczywiście PiS) burzy się, reaguje i wymusza na dyrekcji ogrodu rozdzielenie zbereźników.

czytaj dalej
Śniadanie

Śniadanie

23 września 2014, 10:09, przez: Cook & Celebrate

Banany oraz masło orzechowe - dzisiaj jedno z naszych ulubionych połączeń. Jest to bardziej pomysł, niż przepis, którego należy się skrupulatnie trzymać. Wiemy, że niektórzy z Was będą sceptycznie nastawieni do takiego śniadania, ale powinniście spróbować, bo razem z naturalnym jogurtem jest to po prostu pyszne.

czytaj dalej
Cyrk przyjechał

Cyrk przyjechał

18 września 2014, 09:09, przez: Joanna Daniło

Dawnymi czasy, i nie jest to bajka, gdy do miasta zawitał cyrk, ogłaszały go plakaty na słupach i samochody z głosem z megafonu wdzierającym się w spokój tubylców. A cyrk przyjechał, wystąpił i odjechał. Wracał najwcześniej za rok.Dziś gdy usłyszałam charakterystyczny pogłos z megafonu zza okna, wzywający opornych do wzięcia kredytu w nowoczesnym banku, zrozumiałam… Zrozumiałam, że ON TU JEST i to już od dłuższego czasu. CYRK w nowoczesnej wersji, który nigdy nie spakuje swoich manatków i nie wyjedzie. Nie ma co nawet marzyć.

czytaj dalej
Zgodne z prawem, ale…

Zgodne z prawem, ale…

17 września 2014, 05:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Każdy ma prawo do swojego wizerunku. Może nim dowolnie dysponować, jeśli chce – może na przykład wziąć udział w reklamie jakiegoś produktu, lub sprzedać swój głos. Mój komputer mówi do mnie głosem Justyny Pochanke, że baza wirusów programu avast została zaktualizowana. Świetnie, tylko trzeba wyrazić na to świadomą zgodę.

czytaj dalej
wybierz stronę