Felietony i Porady

Felietony i Porady

Zagryźć

Zagryźć

14 października 2014, 12:10, przez: Joanna Daniło

Jakie to zwierzęco-ludzkie. Gryziemy, kąsamy, rzucamy się na to „ścierwo” które jest inne, za piękne, za brzydkie, za normalne, za grube, za chude, lepsze od nas, bo ma więcej, ma lepiej… Lista wydaje się nieskończona. Czepiamy się wszystkiego, byle dać upust swojej frustracji. My domorośli sędziowie od siedmiu boleści wygrywamy na klawiaturze pieśń nienawiści ku czci wszystkiego co się rusza. Rzeczy martwe też potrafią nam dokopać, ich istnienie boli nas tak bardzo, że drzemy pazurami na strzępy projektanta, używającego…

czytaj dalej
…Niech ona tylko śpiewa…!

…Niech ona tylko śpiewa…!

12 października 2014, 05:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Istnieje w naszym kraju pieśniarka o imponująco pięknymgłosie i telewizja wpadła kiedyś na pomysł zaprezentowania jej w słowie mówionym. Jej własnym. Rezultat wypadł ogłuszająco i całe społeczeństwo wydało z siebie zgodny jęk:— Na litość boską, niech ona tylko śpiewa, nie każcie jej nic mówić!"

czytaj dalej
Prywatny profil na Facebooku

Prywatny profil na Facebooku

9 października 2014, 08:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio kilka razy spotkałam się z jojczeniem i rwaniem włosów z rozpaczy ( w przypadku jednego dżentelmena było to wyłącznie jojczenie gdyż jest łysy), gdy zamieszczając posta na FB stwierdzili ze zdziwieniem, że są cytowani przez wszystkie media, z Pudelkiem włącznie.

czytaj dalej
Kobieta na plusie

Kobieta na plusie

7 października 2014, 09:10, przez: Joanna Daniło

Na podróż decyduje się w przysłowiowe 5 minut, w drugie dwa razy tyle jest w stanie spakować się na tip top. Makijaż to chwila i dobra fryzura przy doskonale ściętych ku wygodzie włosach też. 

czytaj dalej
Odeszła Ania Przybylska

Odeszła Ania Przybylska

5 października 2014, 10:10, przez: SOPHISTI NA NIE

,,Umiera się na wiele spo­sobów: z miłości, z tęskno­ty, z roz­paczy, ze zmęcze­nia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dla­tego, by przes­tać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat za­cieśnia się do roz­miaru pułap­ki, śmierć zda­je się być je­dynym ra­tun­kiem, os­tatnią kartą, na którą sta­wia się włas­ne życie."Paulo Coelho

czytaj dalej
Mediolański Tydzień Mody na sezon Wiosna/lato 2015

Mediolański Tydzień Mody na sezon Wiosna/lato 2015

4 października 2014, 10:10, przez: Hubert Woźniak

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że od kilku sezonów można zauważyć ogarniającą prawie cały świat wielkiej mody apatię. Letarg, będący artystycznym skutkiem światowego kryzysu, zrezygnowania i niemocy. Stąd zachwyt nonkonformizmem Dolce & Gabbana nie budzi zdziwienia. Kolejny raz stając w kontrze do ascetycznego minimalizmu i surowości, serwują nam potężny zastrzyk barokowego piękna w hiszpańskich barwach.

czytaj dalej
Fiolka… i  wiem gdzie jestem

Fiolka… i wiem gdzie jestem

30 września 2014, 09:09, przez: Joanna Daniło

Pisałam o tym wielokrotnie, więc nie jest to żaden tak modny dziś  coming out. Kocham Ją za pytania i komentarze na facebooku, za felietony, które od razu sprowadzają człowieka na ziemię i zmuszają do zmierzenia się z myśleniem. Możemy się z Fiolką nie zgadzać, ale myśleć musimy czytając to, o czym pisze i co najważniejsze pokusić się o własne zdanie, na które nikt dziś nie czeka. Jesteśmy bowiem zaszufladkowani i wpisani w schematy. Rządzi nami PR i idziemy za nim jak barany na co najmniej  golenie…

czytaj dalej
Dupa musi w ruchu być

Dupa musi w ruchu być

29 września 2014, 10:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Od kilku dni zbieram szczękę z podłogi, gdyż jedna z moich przyjaciółek, niejaka Ania Hess zamieściła na swoim fejsbucznym profilu swoje zdjęcia. „Przed i po”. Znamy się od kilku lat wirtrualnie, a od niedawna – osobiście, jest piękną, szczupłą i wysportowaną kobietą, a ja myślałam, że taka była zawsze. Nie była.

czytaj dalej
wybierz stronę