Felietony i Porady

Felietony i Porady

 „Przyłapani na modzie” - październik

„Przyłapani na modzie” - październik

15 listopada 2014, 11:11, przez: SOPHISTI PATRONATY

Elegancka czerń, modny szary, klasyczna biel, kratka oraz nadruki królowały w październikowej edycji akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie”. Pomimo jesiennej aury udało się znaleźć wiele ciekawych stylizacji.

czytaj dalej
Świąteczny prezent dla konsumentów.

Świąteczny prezent dla konsumentów.

13 listopada 2014, 08:11, przez: Grzegorz Choromański

Wszyscy jesteśmy konsumentami. To stwierdzenie wprowadza pewien dualizm w naszym codziennym odbiorze otaczającej nas rzeczywistości, a także może być przyczyną wewnętrznego, moralnego konfliktu.

czytaj dalej
Co kraj to obyczaj…

Co kraj to obyczaj…

7 listopada 2014, 12:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Poniższy felieton będzie o modzie, na której się kompletnie nie znam, w odróżnieniu od mojej przyjaciółki Doroty Wróblewskiej. Postanowiłam  więc przyjrzeć się zjawisku ze strony… chyba klimatycznej. Bo kilkakrotnie po wyjściu na ulicę zbierałam szczękę z trotuaru, a miało to miejsce zarówno w Szwecji, jak i tu, gdzie teraz jestem, czyli w ciągle jeszcze słonecznej i ciepłej Hiszpanii.

czytaj dalej
Kult jedzenia we Francji

Kult jedzenia we Francji

6 listopada 2014, 10:11, przez: Magdalena Durand

Zacznijmy od śniadania. Większość Francuzów rozpoczyna swój dzień „na słodko”, a więc w towarzystwie słynnego croissanta, pain au chocolat, czy pain au raisin. Niektórzy decydują się na tosty z dżemem, miodem lub kremem czekoladowym. Zamiast kawy najczęściej wybierają herbatę (najlepiej English Breakfast), którą popijają na zmianę ze szklanką soku pomarańczowego. Oczywiście wielu Francuzów nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Osobiście najczęściej spotykam jednak herbatę na porannych stołach mojej francuskiej rodziny i znajomych. Nie ma tu jednak jakiegoś przymusu, czy narzuconych norm: chcesz kawę – proszę bardzo, wolisz herbatę – nie ma problemu.

czytaj dalej
11 edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

11 edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

3 listopada 2014, 10:11, przez: Hubert Woźniak

FashionPhilosophy Fashion Week Poland od 5 lat zajmuje naczelne miejsce w kalendarzu polskich miłośników mody, a tydzień temu zakończyła się już 11 edycja tej imprezy. Łódzki tydzień mody co pół roku odwiedza co najmniej kilka tysięcy osób. Wielkie święto polskiej mody, kilkadziesiąt pokazów, znane osoby, strefa Showroom – marzenie wielu. Ustąpiły one jednak miejsca rozczarowaniu i artystycznemu seppuku. Na ostatnią edycję Fashion Week Poland możemy spojrzeć z kilku perspektyw:

czytaj dalej
Drobne zwyczaje Francuzów, które bardzo przypadły mi do gustu

Drobne zwyczaje Francuzów, które bardzo przypadły mi do gustu

3 listopada 2014, 08:11, przez: Magdalena Durand

Od zawsze staram się brać przykład ze świetnie zorganizowanych koleżanek, z mądrych ludzi wokół i postępować tak, aby ulepszać swoje życie każdego dnia. Nie zawsze trzeba wprowadzać wielkie, drastyczne zmiany i starać się naginać własne „ja”. Czasami warto podpatrzeć, posłuchać co inni mają do powiedzenia i zaczerpnąć z ich drobnych zwyczajów, małych rytuałów coś dla siebie. To właśnie z drobiazgów, momentami ledwo zauważalnych szczegółów, składa się życie i to one nadają mu sens.

czytaj dalej
Program XVI edycja Off Fashion „Chinatown”

Program XVI edycja Off Fashion „Chinatown”

30 października 2014, 11:10, przez: SOPHISTI PATRONATY

Program OFF FASHION KIELCE.

czytaj dalej
Renee

Renee

28 października 2014, 07:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Gdybym nie wiedziała, jak wygląda gwiazda filmowa Renee Zellweger, to po obejrzeniu jej ostatnich zdjęć pomyślałabym sobie: no bardzo  fajna  kalifornijska blondzia.  Co ona się biedna musiała nasłuchać: że pucołowata, że za gruba/chuda/taka/owaka, a usteczka ma jakby właśnie konsumowała najkwaśniejszego cukierka świata ... 

czytaj dalej
wybierz stronę