Felietony i Porady

Felietony i Porady

NO WOMAN, NO CRY?

Joanna Daniło
28 marca 2017 2017 08:03
Warsztaty scenariuszowe

Warsztaty scenariuszowe

30 lipca 2014, 08:07, przez: SOPHISTI PATRONATY

Paul Schrader| scenarzysta:"Są trzy zasady, jak napisać dobry scenariusz.Nikt ich nie zna" 

czytaj dalej
Przystojniaczek

Przystojniaczek

28 lipca 2014, 08:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Istnieją dwie ludzkie cechy charakteru, obie paskudne, na które nie pomoże żadna terapia. Nawet najlepszy, światowej sławy psychiatra, czy psychoterapeuta nie dałby rady, bezradnie rozłożyłby ręce i uciekł do lasu. W dzisiejszych czasach tego typu fachowcy bez trudu radzą sobie z takimi przypadłościami jak depresje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, nawet  osobowości typu borderline się leczy, ale na te dwie rzeczy lekarstwa nie ma.

czytaj dalej
Zapach letniego ogrodu

Zapach letniego ogrodu

25 lipca 2014, 09:07, przez: Cook & Celebrate

Póki co, lipiec rozpieszcza nas wakacyjną pogodą. Maliny i poziomki, czerwienią się od gorących promieni słońca. W taki dzień idealne będzie smoothie z dojrzałych, słodkich owoców. Soczyste maliny i aromatyczne poziomki zmiksowałyśmy z zimnym, kremowym greckim jogurtem, do tego odrobina wanilii i brązowy cukier. Jako wykończenie każdej porcji owocowego koktajlu, lawenda. Trzy fioletowe ziarenka - zapach letniego ogrodu.  

czytaj dalej
Gondola Charona: Casual Friday

Gondola Charona: Casual Friday

22 lipca 2014, 02:07, przez: Hubert Woźniak

Serce czy rozum? Pytanie, nad którym głowiły się niezliczone rzesze filozofów, a kochankowie dzień w dzień stają przed koniecznością udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie. Mimo raczej dychotomicznego rozdziału odpowiedzi, walczę ze sobą, próbując połączyć idealizm i wiarę w optymistyczną  naturę człowieka z przygniatającą ilością faktów optujących za hobbesowskim pesymizmem i realizmem. A nuż się uda..

czytaj dalej
60 LAT LUKSUSU  JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

60 LAT LUKSUSU JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

19 lipca 2014, 10:07, przez: SOPHISTI POLECA

 W tym roku prestiżowa francuska organizacja Comité Colbert, której członkiem, obok takich marek jak Louis Vuitton czy Chanel, jest marka Dr Irena Eris, będzie obchodzić  60-lecie istnienia. 

czytaj dalej
CIRQUE DU SOLEIL

CIRQUE DU SOLEIL

19 lipca 2014, 09:07, przez: SOPHISTI POLECA

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE! CIRQUE DU SOLEIL W WIELKIM BIAŁYM NAMIOCIE KOOZANA BŁONIACH STADIONU NARODOWEGO 19-27 WRZEŚNIA 2014

czytaj dalej
Nie będę tego jeść!

Nie będę tego jeść!

15 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze wymiękam w różnych turystycznych kurortach w Hiszpanii, czy w Grecji, gdy widzę restauracje, które serwują wursty, czy English Breakfast. Nie chodzi mi o to, że nie lubię niemieckich kiełbasek, wręcz przeciwnie, jestem wielką entuzjastką niemieckiej sztuki wędliniarskiej i dobrego curry wursta zawsze chętnie zjem, to samo dotyczy klasycznego EB, które jest smacznym posiłkiem zawierającym wyborne kiełbaski, choć bardziej mi ono pasuje jako danie obiadowe, niż śniadaniowe. Ja nie o tym.

czytaj dalej
Charon brodzi w szlamie show-biznesu

Charon brodzi w szlamie show-biznesu

14 lipca 2014, 10:07, przez: Hubert Woźniak

Sezon ogórkowy rozkręcił się na dobre. Modowy grafik wypełniają jedynie ostatki pokazów haute couture, a Instagram ledwo nadąża z przetwarzaniem zdjęć z Capri, Bora-Bora, tudzież Łeby. Z przekory postanowiłem pójść w drugą stronę, wcielając się w rolę Charona, płynącego przez szerokie wody polskiego show-biznesu, szlamem i odorem spowitych. Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że portale plotkarskie nie należą do obowiązkowego kanonu moich lektur. W końcu nikt nie czyta, wszyscy wiedzą wszystko.

czytaj dalej
wybierz stronę