Felietony i Porady

Felietony i Porady

Czyja pszczoła Gucci czy marki Joanna Kruczek Bag Culture?

Czyja pszczoła Gucci czy marki Joanna Kruczek Bag Culture?

14 grudnia 2017, 11:12, przez: Agnieszka Janas

„Kopiowanie najlepszych jest codzienną praktyką” - gdyby to nie była wypowiedź z oficjalnego profilu firmy Hego’s Milano napisana po polsku uznałabym ją za: nieporozumienie, błąd w tłumaczeniu, fake news. Niestety otrzymałam ją jako odpowiedź na pytanie o granice inspiracji torebki Joanny Kruczek, która łudząco przypomina powszechnie znany projekt Gucci. Jej zdjęcie (torebki nie projektantki) zapraszało na event Hego’s w Galerii Krakowskiej.  

czytaj dalej
„TWÓJ VINCENT” NOMINOWANY DO ZŁOTYCH GLOBÓW

„TWÓJ VINCENT” NOMINOWANY DO ZŁOTYCH GLOBÓW

11 grudnia 2017, 05:12, przez: SOPHISTI POLECA

  Dobra passa trwa – „Twój Vincent” został nominowany do Złotych Globów w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. To pierwsza w historii nominacja dla rodzimej animacji. W minioną sobotę film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w takiej samej kategorii.

czytaj dalej
SMS-y są z nami już od ćwierć wieku!

SMS-y są z nami już od ćwierć wieku!

1 grudnia 2017, 02:12, przez: SOPHISTI POLECA

Autorem pierwszej w historii krótkiej wiadomości tekstowej był pracujący w Sema Group brytyjski inżynier Neil Papworth. 3 grudnia 1992 r. wysłał SMS-a o treści "Merry Christmas" do dyrektora spółki Vodafone Richarda Jarvisa. Dziś to najbardziej rozpowszechniony na świecie komunikacyjny standard. Tylko w 2016 roku Polacy wysłali 50,2 mld wiadomości tekstowych. Coraz więcej firm i instytucji wykorzystuje SMS-y również w ramach kampanii marketingowych.  

czytaj dalej
   „Razem Możemy Więcej” – akcja Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń rozpoczęta!

  „Razem Możemy Więcej” – akcja Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń rozpoczęta!

18 listopada 2017, 03:11, przez: SOPHISTI POLECA

Marka ENDO wraz z Fundacją Spełnionych Marzeń zapraszają do udziału w akcji charytatywnej „Razem Możemy Więcej”. Do sprzedaży weszła właśnie limitowana kolekcja koszulek, z której całkowity zysk zostanie przekazany dla dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi. Akcję wspierają polskie gwiazdy, m.in. Magdalena Różczka, Anna Dereszowska oraz Szymon Majewski. Spotkanie prasowe inaugurujące II edycję tej szczytnej inicjatywy odbyło się 13. listopada w przestrzeni Mysia 3 w Warszawie.  

czytaj dalej
Kwiaty polskie

Kwiaty polskie

14 listopada 2017, 04:11, przez: Agnieszka Janas

  Wykorzystanie „kwiatów polskich” w sztuce wpisuje się w tradycję młodopolską sięgania po, ludowe, pospolite, rośliny polne, by ukazać ich piękno, nasycone barwy, elegancję i prostotę. Najsłynniejsze rysunki i obrazy : maków, róży, chabrów, irysów czy nasturcji wyszły spod genialnej ręki Stanisława Wyspiańskiego. Nic więc dziwnego, że niektóre formy biżuterii serii W. Kruk nasunęły mi skojarzenia ze stylem secesyjnym: wijące się gałązki, listki, płatki.

czytaj dalej
Duet kreatywny

Duet kreatywny

29 października 2017, 01:10, przez: Agnieszka Janas

Chi-Chi Ude, projektantka mody oraz Honorata Karapuda, fotografka i graficzka na nowo zinterpretowały mit Pigmaliona, twórcy kobiety idealnej dla siebie. Artystki przedstawiły w unikalny sposób moment przebudzenia Galatei. Projekt łączy wiele dziedzin sztuki: fashion, fotografię, grafikę, wzornictwo, scenografię, florystykę, muzykę. Grana przez performerkę heroina ubrana była w niezwykłą suknię haute couture.

czytaj dalej
    KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

26 października 2017, 11:10, przez: SOPHISTI POLECA

W sobotę 28 października wszystkie pozycje z Księgarni Społecznej będą dostępne podczas Dużego Kiermaszu Książki, organizowanego po raz drugi. Pierwszy pod hasłem „Poznajmy się” odbył się we wrześniu i był skierowany przede wszystkim do sąsiadów z Mokotowa. W sobotę Big Book Cafe zaprasza wszystkich „Od rana do wieczora”, książki będą dostępne od godziny 10.00 do 18.00.  

czytaj dalej
 "BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”

"BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”

20 października 2017, 06:10, przez: SOPHISTI POLECA

"BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny” to niezwykła opowieść o losach Zdzisława, Zofii i Tomka, zrekonstruowana z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, materiałów z archiwum rodziny Beksińskich. Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny”.  

czytaj dalej
wybierz stronę