Felietony i Porady

Felietony i Porady

Gwiazdka z nieba dla ciała

Gwiazdka z nieba dla ciała

15 września 2014, 08:09, przez: Agnieszka Czerwińska

Wiele mądrości jest w polskich przysłowiach. Choćby w tym, że ” jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”. Doświadczam tego w ostatnich dniach bardzo intensywnie. Ostatni mój felieton, który opisywał zabiegi poprawiające stan mojej skóry po znaczącej utracie wagi, wywołał prawdziwą burzę. Zostałam zasypana wiadomościami.  Oburzeni czytelnicy zarzucali mi, że reklamuję urządzenie, Venus Legacy, dzięki któremu moje ciało, z tygodnia na tydzień,  jest w lepszym stanie.

czytaj dalej
Vistula daje nadzieję

Vistula daje nadzieję

12 września 2014, 11:09, przez: Dorota Wróblewska

Nadzieja.Niby polska moda rozwija się i zaczyna przynosić dochody. Niby…Po wczorajszym pokazie VISTULI jest nadzieja, że tak właśnie jest.Moda to biznes, a nie show. To rynek, który powinien przynosić zyski.Co tydzień w przeciętnym gospodarstwie domowym w Unii Europejskiej dokonuje się jakiegoś zakupu modowego.Ktoś kupuje spodnie, spódniczkę, bluzkę, koszulę.Jesteśmy w Unii, ale czy w naszych domach tak jest?

czytaj dalej
 „Przyłapani na modzie” w sierpniu

„Przyłapani na modzie” w sierpniu

12 września 2014, 11:09, przez: SOPHISTI PATRONATY

Sierpniowe odsłony akcji „Przyłapani na modzie” pokazały, że moda nie pyta o metrykę. W tym miesiącu uczestników akcji Galerii Krakowskiej szukała Aneta Siemieniuk, fotograf street fashion magazynu K MAG. 

czytaj dalej
Nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku

Nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku

8 września 2014, 07:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze uważałam się za osobę, która potrafi gotować. Nie na poziomie profesjonalnym, skąd, ale zawsze mile łechtały moje ego komplementy od znajomych, że coś dobrego ugotowałam, ach, och. Gdy Merce, której pomagam w pensjonacie, wprowadziła moje propozycje do menu dla klientów, to prawie mi to ego poleciało w kosmos.

czytaj dalej
Tajemnice kulis Cirque du Soleil

Tajemnice kulis Cirque du Soleil

5 września 2014, 01:09, przez: Barbara Mietkowska

Wywiad Barbary Mietkowskiej z Heather Reilly-Company Manager – Kooza, która odkrywa tajemnice kulis Cirque du Soleil. 

czytaj dalej
Dwója ze śpiewu

Dwója ze śpiewu

2 września 2014, 08:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Pamiętam swój pierwszy dzień w szkole. Miałam sześć lat. Od razu pierwszego dnia – zostałam ukarana i poszłam do kąta, bo nie wiedziałam, że na lekcji trzeba siedzieć w ławce, zamiast spacerować po klasie i bawić się z innymi dziećmi. Byłam załamana. Poszłam do domu, ukradłam mamie z portfela jakieś pieniądze, polazłam do kwiaciarni i kupiłam kwiaty. Zaniosłam je mojej pani nauczycielce, wręczyłam i rzekłam: „no niech pani się już na mnie nie gniewa!”

czytaj dalej
Moda w szkole

Moda w szkole

1 września 2014, 07:09, przez: Dorota Wróblewska

Pamiętam jak nienawidziłam fartuszka i tarczy.Starałam się wyglądać inaczej niż inne dzieci i zawsze miałam jakiś patent żeby się wyróżniać.Dzisiaj z wielkim sentymentem powracam do czasów mundurków szkolnych i jestem zdania, że w szkole wszystkie dzieci i młodzież powinny wyglądać jednolicie lub bardzo podobnie.

czytaj dalej
W imię władzy, i świadomości bezkarności, i lekceważenia świata, amen.

W imię władzy, i świadomości bezkarności, i lekceważenia świata, amen.

29 sierpnia 2014, 06:08, przez: Joanna Daniło

W imię władzy, i świadomości bezkarności, i lekceważenia świata, amenWłaśnie, to końcowe „amen” oznacza przyzwolenie na nowy świat, w który wkraczamy już od dawna. A może w końcu należy ogłosić całą prawdę i otwarcie przyzwolić na te „ życiowe” współczesne prawa? Niech to będzie jedyna uczciwa rzecz jaką zrobimy…

czytaj dalej
wybierz stronę