Felietony i Porady

Felietony i Porady

Moje fejsbuczne podsumowanie roku

Moje fejsbuczne podsumowanie roku

29 grudnia 2014, 08:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Zbliża się koniec roku i czas podsumowań. Oceniamy, które płyty, książki, filmy, wydarzenia kulturalne zrobiły na nas w mijającym roku największe wrażenie. Często się z nimi nie zgadzam, bo jak każdy z nas – oceniam te zjawiska subiektywnie. Pora i na moje własne podsumowanie.Jak wiadomo – uwielbiam Facebooka. Pragnę Państwu przedstawić dziesięć według mnie najzabawniejszych stron.

czytaj dalej
Życzenia

Życzenia

24 grudnia 2014, 09:12, przez: SOPHISTI POLECA

Drodzy Czytelnicy, Życzymy Wam Spokojnych Świąt i wspaniałych inspiracji. Niech ten czas, który spędzicie z bliskimi będzie piękną chwilą. Zatrzymajcie najpiękniejszy czas dla siebie. Wszystkiego Dobrego Życzy Redakcja SOPHISTI.

czytaj dalej
Architektura

Architektura

21 grudnia 2014, 08:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Tym razem zapewne moi szanowni czytelnicy złapią się za głowę, bo niniejszy utwór nie będzie ani o modzie, ani o urodzie, ani nawet o żarciu. Będzie o architekturze, na której się kompletnie nie znam i dziadek architekt nie ma tu nic do gadania, poza bezradnym przewracaniem się w grobie. Swoja drogą, pamiętam jego słowa: „dziecko, jeśli w jakimś budynku nie wiadomo gdzie jest główne wejście, to oznacza, że architekt dał ciała”

czytaj dalej
Modne podsumowanie roku 2014

Modne podsumowanie roku 2014

20 grudnia 2014, 09:12, przez: Dorota Wróblewska

W kilku słowach o naszej modzie 2014.Mój wpis nie jest przewodnikiem po wszystkich pokazach, które odbyły się w tym roku. Niemożliwe jest ocenić wszystkich i wszystko.To będą moje uwagi i podsumowanie do tego co obserwuję, jako osoba zajmująca się tym tematem.Polska Moda rozwija się i z roku na rok ma lepszą kondycję, ale żeby było lepiej powinniśmy mieć więcej wyobraźni, odwagi, funduszy i pomysłów, które prowadzą na szczyt.

czytaj dalej
Miłość w czasach esemsów – rozmowa z Krzysztofem Luftem

Miłość w czasach esemsów – rozmowa z Krzysztofem Luftem

18 grudnia 2014, 10:12, przez: Anna Sado

Zapraszamy na ciekawą rozmowę z Krzysztofem Luftem.

czytaj dalej
Ekstrawagantka u Chanel

Ekstrawagantka u Chanel

17 grudnia 2014, 06:12, przez: SOPHISTI POLECA

Od ponad dwóch lat dom mody Chanel szukał dyrektora kreatywnego makijażu. Po odejściu Petera Philipsa nie udawało się znaleźć jego godnego następcy. Od stycznia 2015 roku sytuacja wraca jednak do normy, bo to prestiżowe stanowisko powierzono Włoszce Luci Picia. Do tej pory pracowała jako freelancerka z najbardziej odważnymi fotografami mody, takimi jak Jamie Hawkeswort i Willy Vaderpere.  W swojej dotychczasowej pracy zawsze była trendsetterką

czytaj dalej
‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

15 grudnia 2014, 10:12, przez: Hubert Woźniak

Światowej sławy amerykański projektant, Tom Ford, postanowił wypuścić na rynek nową kolekcję biżuterii dla mężczyzn. W przedświątecznym okresie zapewne fakt ten przeszedłby bez większego echa, gdyby nie wisiorki, które ułożone w kształt chrześcijańskiego krzyża przedstawiają penisa. 

czytaj dalej
To nie prezent

To nie prezent

10 grudnia 2014, 10:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Idą święta. Jak co roku zaczynają się apele, aby nie kupować przyjaciołom i dzieciom zwierzaków w prezencie i jak co roku – apele nie skutkują. Ostatnio jakaś gazeta poinformowała o masowo wyrzucanych przed świętami psami i kotami. Podobnie się dzieje przed wakacjami. O strasznym losie porzuconych zwierząt dowiadujemy się choćby dzięki apelom schronisk i statutom naszych znajomych w mediach społecznościowych: „Znowu jakiś bydlak przywiązał psa do drzewa”, albo „Skur…syn wyrzucił kota z samochodu!”

czytaj dalej
wybierz stronę