Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Modelki na wybiegu

Modelki na wybiegu

26 marca 2015, 06:03, przez: Dorota Wróblewska

Często jak jestem na pokazach w Polsce to pierwsze komentarze po pokazie lub w trakcie, dotyczą fizyki modelek, kolejne- celebrytów, potem ważne kto w czym przyszedł i dopiero na końcu jest kolekcja. Podczas pokazu przeważnie słyszę oceny nie ubrań, ale modelek.

czytaj dalej
Cracow Fashion Week 2015

Cracow Fashion Week 2015

26 marca 2015, 12:03, przez: Hubert Woźniak

W Polsce od kilku sezonów nie brakuje imprez modowych. Pojawiają się jak grzyby po deszczu, choć w parze z ilością nie idzie jakość, wręcz przeciwnie - kolejne wydarzenia jedynie wypaczają znaczenie słowa moda. Jedynie kilka polskich imprez zasługuje na bliższą uwagę, w tym Cracow Fashion Week, który obecnie trwa w kulturalnej stolicy Polski. 

czytaj dalej
Mokotowskie Spotkania

Mokotowskie Spotkania

25 marca 2015, 09:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

Mokotowskie Spotkania w Plac Unii City Shopping to pierwsza edycja wydarzenia, która ma na celu zapoczątkowanie cyklicznych, weekendowych spotkań z projektantami mody, branżą eko (kosmetyki, żywność), designem i deco oraz produktami dla najmłodszych.

czytaj dalej
Jego Wysokość Ikona Mody – Pharrell

Jego Wysokość Ikona Mody – Pharrell

22 marca 2015, 09:03, przez: Hubert Woźniak

Amerykańska Rada Projektantów Mody (CFDA) co roku przyznaje nagrody w różnych kategoriach dla projektantów oraz nagrodę specjalną ‘Ikony Mody’. Podczas ogłaszania tegorocznych nominacji Diane von Furstenberg, Prezes Rady, była łaskawa powiadomić, iż w roku 2015 nagrodę ‘Ikony Mody’ otrzyma 42-letni Pharrell Williams. Rada zadecydowała, nowa ikona nastała. Czyńcie pokłony! 

czytaj dalej
#BoycottDolceGabbana, czyli spór obyczajowy w świecie mody

#BoycottDolceGabbana, czyli spór obyczajowy w świecie mody

17 marca 2015, 11:03, przez: Hubert Woźniak

 Od dawien dawna świat mody nie bez kozery postrzegany jest jako bardzo liberalne środowisko, by nie powiedzieć ultraliberalne. Bowiem przykładami możemy sypać na prawo i lewo, a stereotypy nie pomagają złagodzeniu tego obrazu. Niespotykanie wysokie stężenie osób homoseksualnych, pochwała bardzo szeroko rozumianej wolności, walka o prawa mniejszości i o wyzwolenie z tradycyjnego spojrzenia na świat. Jednym słowem: zachodnie wartości w pigułce.

czytaj dalej
ANARCHY by QПШ Robert Kupisz lato 2015

ANARCHY by QПШ Robert Kupisz lato 2015

12 marca 2015, 03:03, przez: SOPHISTI POLECA

Minęły 4 lata odkąd Robert Kupisz zadebiutował w roli projektanta. Charakterystyczny styl, który stworzył, w szybkim czasie wpisał się w estetykę polskiego streetwear’u, a każda kolekcja zaskakuje i umacnia jego pozycję na polskim rynku modowym.

czytaj dalej
Anna Wendzikowska- Grotowski? Nie znam…

Anna Wendzikowska- Grotowski? Nie znam…

12 marca 2015, 10:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Niedawno niemiłosiernie darłam łacha z pewnej prześlicznej aktorki, która postanowiła zająć się projektowaniem biżuterii. W tym celu założyła stronę internetową www.wendy.com.pl i zaczęła w pocie czoła nizać paciorki na sznurek. Efekty nizania każdy może obejrzeć sobie sam, wystarczy obejrzeć „dzieła”. Zwłaszcza zakładkę pt. 5th Ave. Dyrektor artystyczny marki BVLGARI zgrzyta zapewne zębami z zazdrości, tłucze głową o ścianę i pisze wymówienie ze wstydu. (sarcazm mode ON)

czytaj dalej
Piękna nasza Polska cała

Piękna nasza Polska cała

6 marca 2015, 09:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio krąży po fejsie link pod tytułem: “27 Reasons You Should Never Visit Poland”,  czyli 27 powodów, dlaczego nigdy nie powinieneś odwiedzić Polski.Przedstawia fotografie z malowniczego parku narodowego w Ojcowie, dwa zdjęcia z Tatrzańskiego Parku Narodowego, żurek w chlebie, żubry, bibliotekę we Wrocławiu oraz ogólny widok Wrocka z lotu ptaka,  kontrastowe zdjęcie z panoramą Warszawy, jedno zdjęcie z Tyńca, kaczeńce nad rozlewiskiem oraz serki oscypki. Śliczne.

czytaj dalej
wybierz stronę