Felietony i Porady

Felietony i Porady

Piękna nasza Polska cała

Piękna nasza Polska cała

6 marca 2015, 09:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio krąży po fejsie link pod tytułem: “27 Reasons You Should Never Visit Poland”,  czyli 27 powodów, dlaczego nigdy nie powinieneś odwiedzić Polski.Przedstawia fotografie z malowniczego parku narodowego w Ojcowie, dwa zdjęcia z Tatrzańskiego Parku Narodowego, żurek w chlebie, żubry, bibliotekę we Wrocławiu oraz ogólny widok Wrocka z lotu ptaka,  kontrastowe zdjęcie z panoramą Warszawy, jedno zdjęcie z Tyńca, kaczeńce nad rozlewiskiem oraz serki oscypki. Śliczne.

czytaj dalej
Hiszpańska zima

Hiszpańska zima

26 lutego 2015, 07:02, przez: Fiolka Najdenowicz

 Mniej więcej od grudnia doprowadzałam moich znajomych do rozpaczy i zgrzytania zębów publikując na Fecebooku swoje zdjęcia w japonkach. Zima w Hiszpanii jest łagodna, oczywiście mam na myśli okolice Valencji, bo w Pirenejach leży śnieg i ludzie jeżdżą na nartach, nawet Jego Królewska Mość z rodziną. Tutaj natomiast w dzień bywa 14-15 stopni, czasem nawet 20, w słońcu bywa, że więcej. Niestety, tylko przez kilka godzin dziennie, potem robi się chłodno, temperatura potrafi spaść do zera.

czytaj dalej
Warsztaty wizażu

Warsztaty wizażu

25 lutego 2015, 02:02, przez: SOPHISTI POLECA

Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych – organizator „Mody bez Ograniczeń” - zaprasza na warsztaty! Już 22 marca w samym sercu Zabłocia - BALU będą miały miejsce bezpłatne zajęcia przygotowane przez specjalistów. Na warsztaty wizażu zaprasza organizator wraz z NYX Cosmetics ze wsparciem perfumerii Douglas.  

czytaj dalej
Marc Jacobs i Calvin Klein – Nowojorski Tydzień Mody

Marc Jacobs i Calvin Klein – Nowojorski Tydzień Mody

24 lutego 2015, 07:02, przez: Hubert Woźniak

W Nowojorskim Tygodniu Mody zawsze fascynowała mnie niemożność wciśnięcia go w sztywne ramy definicji. To nie jest ani mediolański przepych, ani modowe dostojeństwo z Paryża czy londyńskie (co do zasady) znużenie.

czytaj dalej
87 ceremonia wręczenia Oscarów

87 ceremonia wręczenia Oscarów

23 lutego 2015, 10:02, przez: Hubert Woźniak

 Wczoraj odbyła się 87 ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów, którą poprowadził amerykański aktor – Neil Patrick Harris. Dla Polski i Polaków była to gala wyjątkowa, ponieważ otrzymaliśmy aż 5 nominacji, z czego Ida Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

czytaj dalej
Nowojorski Tydzień Mody – Alexander Wang

Nowojorski Tydzień Mody – Alexander Wang

20 lutego 2015, 08:02, przez: Hubert Woźniak

Dziesiątki projektantów, setki modelek, tysiące redaktorów, dziesiątki tysięcy gości i setki tysięcy tweetów oraz zdjęć na Instagramie – Nowojorski Tydzień Mody wystartował na dobre, rozpoczynając tym samym wiosenne targi mody na sezon jesień-zima 2015/16.  Bezlitosny czas nieprzespanych nocy, diety kofeinowej i modowych inspiracji bez liku. Co będziemy nosić za rok? Jakie trendy proponują nam wielcy kreatorzy? Odpowiedzi poznamy w ciągu czterech tygodni modowego szaleństwa.

czytaj dalej
Wspaniałe uczucie

Wspaniałe uczucie

18 lutego 2015, 08:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Czasami zdarza mi się czuć ekstatyczne szczęście. Często bywa to spowodowane podjęciem  trudnej, życiowej decyzji na tle zawodowym, uczuciowym, finansowym. Decyzji, którą podejmujemy z trudem, bo odwagi czasem brak, a czasem godzimy się na jakiś zgniły kompromis, bo: jak stracę tę robotę, to nie będę mieć środków do życia/ jak rozstanę się z tym facetem, to będę znowu sama/ gdy sprzedam ten cholerny samochód, który się bez przerwy psuje i pochłania masę kasy, to będę musiała się tłuc komunikacją miejską… Przykłady można mnożyć bez końca.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w styczniu

„Przyłapani na modzie” w styczniu

12 lutego 2015, 03:02, przez: SOPHISTI PATRONATY

Uczestnicy pierwszej styczniowej akcji zachwycili ciekawymi okryciami wierzchnimi. Rita założyła spódnicę w pepitkę, czerwoną bluzkę oraz turkusowy płaszcz. W połączeniu z ciemną karnacją Rita przyciągała uwagę swoją wręcz wiosenną stylizacją.

czytaj dalej
wybierz stronę