Felietony i Porady

Felietony i Porady

 „Przyłapani na modzie”  w marcu

„Przyłapani na modzie” w marcu

22 kwietnia 2015, 08:04, przez: SOPHISTI PATRONATY

Kolejny miesiąc akcji „Przyłapani na modzie” za nami! Osoby, których styl został zauważony przez Galerię Krakowską wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. Można było zauważyć, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ciężkie zimowe płaszcze i kurtki wylądowały w szafie, a nasi przyłapani postawili na wiosenne looki

czytaj dalej
XII edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

XII edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

21 kwietnia 2015, 04:04, przez: Hubert Woźniak

W miniony weekend odbyła się już XII edycja najbardziej komentowanej imprezy modowej na polskim rynku – Fashion Week Poland, a będąc aptekarsko precyzyjnym: FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Historia nie była dla nas łaskawa i tygodnia mody rodem z Nowego Jorku czy Paryża jeszcze długo nie doświadczymy, a łódzkie wydarzenie rodziło się w bólach. Każdy z nas ma swoje zdanie i mniej lub bardziej przykre doświadczenia z Fashion Week Poland, ale faktem jest, że największa impreza modowa w Polsce świeciła dziennikarskim pustkami, bowiem wszyscy poobrażali się nawzajem i tyle z profesjonalizmu zostało. Po co więc komu jakikolwiek fashion week, jeśli ani komentatorów, ani kupców tam nie uświadczysz?

czytaj dalej
Już wkrótce GŁOŚNY ŚMIECH

Już wkrótce GŁOŚNY ŚMIECH

21 kwietnia 2015, 08:04, przez: SOPHISTI POLECA

Jak to się stało, że wielka gwiazda la 90 tych i początku XXI wieku jest dziś bezdomną artystką? Właścicielka Fryderyka i Platynowej Płyty, od lat błąka się po świecie. Fiolka Najdenowicz to jeden z najwybitniejszych głosów sceny polskiej, który zapadł się pod ziemię. Co się stało, że porównywana do BJORK artystka zniknęła z naszego horyzontu? Czy to sprawa ślepego losu, czy też własnego wyboru?

czytaj dalej
Jacob Birge Vision – Fashion Week Poland

Jacob Birge Vision – Fashion Week Poland

18 kwietnia 2015, 01:04, przez: Hubert Woźniak

W modzie stagnacja jest śmiertelną chorobą. Potrzebujemy dynamizmu, zmian i nowości, a im są bardziej kontrowersyjne i udziwnione, tym lepiej. Stąd popularność futuryzmu i sięgania po środki, które zabiorą nas daleko w przyszłość, byśmy wręcz zadławili się upragnionymi nowościami. W te ramy postanowił wstrzelić się Jacob Birge z marką Jacob Birge Vision, znany przede wszystkim, a może tylko z wygrania pierwszej polskiej edycji Project Runway. Czy kilka miłych słów jury i niezachwiana pewność siebie wystarczą, by Jacob Birge stał się projektantem z krwi i kości?

czytaj dalej
Waleria Tokarzewska-Karaszewicz – Fashion Week Poland

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz – Fashion Week Poland

18 kwietnia 2015, 10:04, przez: Hubert Woźniak

XII edycja Fashion Week Poland wystartowała. Nowe miejsce, stare przyzwyczajenia i wiele, wiele innych smaczków, w tym najbardziej mnie pociągający pokaz blogerek na łódzkim wybiegu, o których Wam opowiem w podsumowaniu całego tygodnia mody. Wpierw chciałbym napisać kilka słów o czwartkowym pokazie, na który z nieskrywaną ciekawością czekałem.

czytaj dalej
Mężczyzna nieakceptowalny

Mężczyzna nieakceptowalny

14 kwietnia 2015, 08:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Jestem osobą stuprocentowo heteroseksualną. Mężczyźni mnie pociągają, kręcą, nęcą, ogólnie nie uważam ich za „brzydką płeć”, bo podobają mi się nadzwyczajnie.Niemniej jednak, niektóre męskie cechy mnie drażnią, nie rozumiem ich i nie potrafię ich zaakceptować, ani przymknąć oko. No nie. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, ze istnieją jednostki szlachetne, honorowe i zwyczajnie przyzwoite, których wymienione przeze mnie zarzuty nie dotyczą. To nie jest wyliczanka „z przymrużeniem oka”, naprawdę mnie to drażni i wcale nie żartuję.

czytaj dalej
Wspomnienie Fallas

Wspomnienie Fallas

8 kwietnia 2015, 09:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Wszyscy narzekają na kanonadę sylwestrową w Warszawie. Przy święcie Fallas ( czyt. „fajas”) warszawskie fajerwerki to cicha msza w bocznej nawie. Tutejsze zwierzęta znoszą to dzielnie, a kot mojej kumpeli gdy słyszy kanonadę rzuca się do okna, żeby pokaz pirotechniczny obejrzeć.

czytaj dalej
KONKURS-Świąteczne inspiracje

KONKURS-Świąteczne inspiracje

3 kwietnia 2015, 09:04, przez: SOPHISTI POLECA

Wydawnictwo SOPHISTI BOOKS i autorki książki ARTYSTYCZNE SMAKI Anna i Aleksandra Kopcza zapraszają do wzięcia udziału w konkursie ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE.Wysyłajcie nam inspirujące zdjęcia, a my najciekawsze nagrodzimy książkami ARTYSTYCZNE SMAKI.

czytaj dalej
wybierz stronę