Felietony i Porady

Felietony i Porady

„Przyłapani na modzie” - czerwiec 2015

„Przyłapani na modzie” - czerwiec 2015

15 lipca 2015, 08:07, przez: SOPHISTI PATRONATY

Nowe miejsca „przyłapywania” i niezwykły gość specjalny - tak wyglądały czerwcowe edycje akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie”. Oryginalnych stylizacji szukała Zuzanna Kołodziejczyk, zwyciężczyni „Top Model”, co pozwoliło na uczynienie akcji jeszcze bardziej wyjątkową.  

czytaj dalej
Chrzan

Chrzan

13 lipca 2015, 11:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Chrzan jest w Hiszpanii kompletnie nieznany, co mnie bardzo dziwi, bo już w sąsiedniej Francji i owszem. Do Francji mamy 40 kilometrów, więc zdziwko jest tym większe. W zeszłym roku zrobiłam mojej Merce sałatkę z buraczków. Ach! Jakże brakowało mi łychy startego chrzanu, aby ją doprawić! Serce mi krwawiło.  W maju wpadłam do Polski, aby promować swoją książkę „Głośny śmiech” i mój przyjaciel, kolega z zespołu Balkan Electrique,  Sławek Starosta podarował mi słoiczek najlepszego, polskiego chrzanu.

czytaj dalej
20-23 sierpnia - Sopot literacką stolicą Polski.

20-23 sierpnia - Sopot literacką stolicą Polski.

13 lipca 2015, 08:07, przez: SOPHISTI POLECA

W dniach 20-23 sierpnia miasto Sopot stanie się literacką stolicą Polski.W tym okresie zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mieli okazję do wielu spotkań z wybitnymi twórcami literatury polskiej, ale nie tylko. A to wszystko  możliwe będzie dzięki organizowanemu tam Festiwalowi `Literacki Sopot`.

czytaj dalej
Internet jest lustrem ludzkości, choć niekoniecznie człowieczeństwa

Internet jest lustrem ludzkości, choć niekoniecznie człowieczeństwa

9 lipca 2015, 08:07, przez: Hubert Woźniak

Każdy kolejny dzień spędzony w czeluściach internetu uświadamia mi, że granice ludzkiej głupoty, chamstwa, nienawiści i zazdrości nie istnieją. Tymczasem w ostatnich tygodniach jestem świadkiem apogeum ludzkiej wrogości i posuwania się do skrajnie absurdalnych czynów, o które nikt nie posądziłby drugiej osoby. A jednak.

czytaj dalej
Jak ochłodzić mieszkanie nie mając klimatyzacji?

Jak ochłodzić mieszkanie nie mając klimatyzacji?

9 lipca 2015, 07:07, przez: Fiolka Najdenowicz

 Pragnę się z Państwem Szanownym wiedzą pożyteczną podzielić. Mnóstwo moich przyjaciół w Polsce cierpi z powodu upałów, dając temu wyraz na Facebooku publikując statusy w rodzaju „zaraz się ugotuję na twardo i moja matka też”.Skomentowałam ostatnio post pewnej mojej bardzo inteligentnej znajomej i okazało się, że postępuje ona dokładnie odwrotnie, niż powinna. Bardzo się zdziwiła i samokrytycznie stwierdziła, że robi inaczej, niż jej zasugerowałam i cierpi.

czytaj dalej
To ja, już nie Berta, ale Agnieszka.

To ja, już nie Berta, ale Agnieszka.

6 lipca 2015, 10:07, przez: Agnieszka Czerwińska

To ja, już nie Berta, ale Agnieszka. Minął rok od ukazania się na rynku mojej książki.  Minęły dwa lata odkąd pozbyłam się nadbagażu kilogramów. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Jeżeli myślisz właśnie sobie - o, zaraz wyskoczy z teorią, że bycie grubasem jest jednak fajne (bo z całą pewnością i ponad wszystko musiał dopaść ją efekt jojo), to grubo się mylisz. Wszystkim jasnowidzom wszem i wobec oświadczam, że oprócz masy mięśniowej, żaden dodatkowy tłuszczyk nie pokrył mojego ciała. Mam się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jak każda kobieta miewam swoje gorsze i lepsze dni, ale kto ich nie ma?

czytaj dalej
Bezdomna sprzątaczka

Bezdomna sprzątaczka

4 lipca 2015, 09:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Wiedziałam, co mnie czeka. Wiedziałam, że „Fakt” się czepi, ze jestem bezdomną wolontariuszką i sprzątam w pensjonatach. Roztoczono przez Państwem wizję, że oto ja, odziana w łachmany, niedożywiona, z kołtunem na głowie, klęczę przed muszlą klozetową i gołymi rękami, w pocie czoła zeskrobuję zaschniętą sraczkę.

czytaj dalej
Nauczcie rodziców obsługi komputera!

Nauczcie rodziców obsługi komputera!

1 lipca 2015, 11:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Mój ostatni felieton na temat pracy, a właściwie jej  braku dla osób w  wieku 50+ wzbudził  wiele kontrowersji i rozgorzała pod nim dyskusja.  Odezwały się moje koleżanki, które są pracodawcami. Zwłaszcza jedna z nich Joanna rzeczowo mi wyjaśniła, dlaczego woli zatrudniać młode osoby. Trudno nie przyznać jej racji. Spójrzmy więc na zagadnienie z drugiej strony. 

czytaj dalej
wybierz stronę