Felietony i Porady

Felietony i Porady

Za co kocham Francję? cz.1

Za co kocham Francję? cz.1

18 października 2015, 07:10, przez: Magdalena Durand

Im dłużej mieszkam w kraju nad Sekwaną, tym pałam do niego miłością coraz to większą. Francja jest bardzo różnorodna, zarówno pod względem kulturowym, jak i kulinarnym, czy też biorąc pod uwagę krajobrazy i pejzaże. Każdy kto odwiedzi ten kraj na pewno nie pozostanie obojętny na urok, który bije od paryskich ulic, lawendowych pól Prowansji, czy majestatycznych Alp. Lazurowe Wybrzeże kusi turystów swoim wdziękiem praktycznie przez cały rok, a maleńkie miasteczka i wsie rozsiane po całej Francji, są wdzięcznym tematem dla fotografów, czy malarzy.

czytaj dalej
Idź być gruby gdzie indziej!

Idź być gruby gdzie indziej!

13 października 2015, 07:10, przez: Agnieszka Czerwińska

Nie wygląda optymistycznie raport WHO. Wynika z niego, że liczba nastolatków borykających się z nadwagą, wzrosła aż trzykrotnie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Co to oznacza? Nasi jedenastolatkowie są grubsi od rówieśników z innych krajów europejskich a nawet niechlubnie pokonali USA. Na bazie własnych obserwacji, śmiało mogę stwierdzić, że za moich czasów, przypadło na szkołe troje otyłych dzieci, w tym ja uchodziłam za dwoje :-) . Dzisiaj, jak wskazuje raport, odsetek dzieci i młodzieży z otyłością sięga aż 16 procent!

czytaj dalej
Kochanek. Instrukcja obsługi.

Kochanek. Instrukcja obsługi.

11 października 2015, 08:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Uważam, że mam moralne prawo zabrać głos w sprawie posiadania kochanka, gdyż miałam ich kilku i nic złego się nie stało. Nie rozbiłam żadnej rodziny, nie ma dziecka, które straciłoby przeze mnie tatusia, ani damy, która by z mojego powodu samotnie obciągała pół litra z rozpaczy.

czytaj dalej
Kiszczak bohaterem jest i basta!

Kiszczak bohaterem jest i basta!

10 października 2015, 08:10, przez: Hubert Woźniak

W ostatnim czasie na rynku pojawił się swoisty wywiad-rzeka Kamila Szewczyka z Marią Kiszczak, żoną niegdyś ministra spraw wewnętrznych, premiera i nadal generała broni, Czesława Kiszczaka. Gratka, jak mało która. Żona generała przemówiła, więc media zaczęły bić się o wywiady i dały ,,Kiszczakowej” jeszcze większą tubę do wygłaszania swoich poglądów, w tym telewizyjną. A rozmowa w Dzień Dobry TVN to obecnie ukoronowanie medialnego szumu wokół każdej osoby. Tudzież jego początek.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” we wrześniu

„Przyłapani na modzie” we wrześniu

9 października 2015, 01:10, przez: SOPHISTI PATRONATY

Kolejny miesiąc akcji „Przyłapani na modzie” upłynął pod znakiem pierwszych  jesiennych stylizacji. Uczestnicy wrześniowej edycji zachwycali oryginalnością i stylem, jednocześnie udowadniając, że moda nie zna wieku, ani granic.

czytaj dalej
Robaki lub nagość, czyli branża mody okiem Top Model

Robaki lub nagość, czyli branża mody okiem Top Model

7 października 2015, 09:10, przez: Hubert Woźniak

        W ostatnich dniach w internecie przetoczyła się fala krytyki polskiej edycji Top Model, gdzie uczestnicy musieli wybrać: sesja nago albo pozowanie z robakami lub pająkami. Atakujemy, szydzimy, hejtujemy, ale przecież przyszli modele i modelki walczą o wielką karierę w cudownym świecie mody, więc czego chcecie, zazdrośnicy?

czytaj dalej
Nekrofilka, wdowa lub uzależniona? Nieważne, ,,Adrian kocha wszystkie kobiety”!

Nekrofilka, wdowa lub uzależniona? Nieważne, ,,Adrian kocha wszystkie kobiety”!

5 października 2015, 09:10, przez: Hubert Woźniak

Pamiętacie, jak dwa lata temu wybuchła moda na grobbing? Wyposażone w smartophone’owe swieżynki nastolatki wyruszyły 1 listopada na cmentarze w stylizacjach à la panie bardzo lekkich obyczajów. Szał białych kozaczków wśród bardzo niemodnie wykonanych zniczy i ryczących nad grobami staruszek. Taka moda.. Dwadzieścia trzy miesiące później powracamy do tamtego sezonu z nową kampanią polskiej fabryki rajstop – Adrian. Marka zachęca, by kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą, a wszystko opatrzone opierającą się o grób kobietą w pończochach. Reklama dźwigną handlu, a jakże.

czytaj dalej
 Czy metal może wyglądać jak tkanina?

Czy metal może wyglądać jak tkanina?

30 września 2015, 10:09, przez: Anna Sado

Prace Pawła Kaczyńskiego będzie można oglądać na targach Złoto Srebro Czas w dniach 1-3 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska (ul. Marsa 56C) w Warszawie 

czytaj dalej
wybierz stronę