Felietony i Porady

Felietony i Porady

Prawda czy fałsz

Prawda czy fałsz

23 września 2015, 07:09, przez: Alicja Hofman

Chodzę po tym świecie już ładnych parę lat i wielokrotnie słyszałam, że świat nie jest czarno-biały, że nie ma wyraźnej granicy między dobrem a złem; że dominuje szarość, w której tak łatwo rozmywają się podziały. Albo, że coś może być dobre dla jednego, a złe dla drugiego. Jako, że w człowieka wierzę mocno, niektórzy karmili mnie tą metodą przez całe lata, wykorzystując w międzyczasie, dla własnych korzyści. Trochę wody upłynęło zanim zorientowałam się, że takie typki robią to wyłącznie po to, by usprawiedliwiać swoją miernotę i miłość wyłącznie do siebie (i ewentualnie do pieniędzy).

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w sierpniu

„Przyłapani na modzie” w sierpniu

21 września 2015, 10:09, przez: SOPHISTI POLECA

Po raz kolejny alejki Galerii Krakowskiej i Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego zamieniły się w wybieg modowy, na którym prezentowane są najnowsze trendy. W tym miesiącu gościem specjalnym akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie” była Aneta Siemieniuk, fotograf magazynu K MAG. 

czytaj dalej
Aragón

Aragón

21 września 2015, 08:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Po pracowicie spędzonym majowym tygodniu w Polsce, gdzie promowałam książkę „Głośny śmiech”, wbrew oczekiwaniu co poniektórych „życzliwych”, że odbędę rajd po ściankach oraz telewizjach śniadaniowych – wsiadłam w samolot  i poleciałam do Hiszpanii. Wróciłam do mojej pirenejskiej hostki, Merce.

czytaj dalej
Haters gonna love, czyli nadchodzi ,,dislike”

Haters gonna love, czyli nadchodzi ,,dislike”

17 września 2015, 08:09, przez: Hubert Woźniak

Podobno Facebook zamierza wprowadzić przycisk ,,nie lubię”. Czujecie nadchodzącą rzeź? Korwin-Piotrowska wstawia post przeciwko jakiejś celebrytce – jebut 1000 dislike’ów. Olejnik atakuje prawicowców? A masz 5 tys. dyslajków. A Terlikowski znowu ma odjazd? Nawet nie potrafię do tylu liczyć. Hejterzy już zacierają ręce, a na sławne osoby padł blady strach – jak wielka jest ciemna liczba dislike’ów? A jeśli wielokrotnie więcej niż polubień? I już Macademian Girl nie usunie dislike’ów tak łatwo jak niewygodnych komentarzy.

czytaj dalej
Brak instynktu

Brak instynktu

16 września 2015, 10:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Zawsze, gdy czegoś doświadczam, staram się dociec przyczyny tego zjawiska. Wiele razy zadawałam sobie pytanie, dlaczego macierzyństwo mnie odrzuca i dlaczego tak strasznie mnie drażnią opowieści o damach, które przewijają niemowlęta na restauracyjnym stoliku, na oczach wszystkich?

czytaj dalej
9 października 2015 roku ukaże się nowy album Kiljańskiego & The New Warsaw Trio zatytułowany "PRZYBORA".

9 października 2015 roku ukaże się nowy album Kiljańskiego & The New Warsaw Trio zatytułowany "PRZYBORA".

14 września 2015, 12:09, przez: SOPHISTI PATRONATY

9 października 2015 roku ukaże się nowy album Kiljańskiego & The New Warsaw Trio zatytułowany "PRZYBORA". Album został nagrany z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z najważniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku – Jeremiego Przybory.  

czytaj dalej
Pina-colada na talerzu

Pina-colada na talerzu

13 września 2015, 11:09, przez: Fabryka Słodkości

Tak na przekór temu co się dzieje za oknem mamy dla Was bardzo wakacyjny przepis. Jedząc go można chociaż na moment przenieść się w cieplejszy klimat. Szybki i łatwy w wykonaniu doda odrobinę egzotyki każdemu spotkaniu.

czytaj dalej
Urody przemijanie, czyli jednak dupa w ruchu musi być!

Urody przemijanie, czyli jednak dupa w ruchu musi być!

7 września 2015, 05:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Kilkanaście dni temu świat obiegła przepiękna sesja foto Sharon Stone. Wielka gwiazda Hollywoodu przyznała się bez bicia, że zdjęcia były poddane obróbce cyfrowej. I całe szczęście, bo inaczej, bez podpisu pod nimi – nie wiedziałabym kto to. U nas nie jest lepiej, czasem niektóre magazyny takie jak „Gala”, czy Viva! zamieszczają na okładce damę, o której wiemy doskonale jak wygląda, ale po ingerencji grafika cała Polska ma polewkę przez calutkie dwa tygodnie.

czytaj dalej
wybierz stronę