Felietony i Porady

Felietony i Porady

Piękne sesje rosyjskiej fotografki

Piękne sesje rosyjskiej fotografki

17 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Katerina Plotnikova to rosyjska fotografka, specjalizująca się w zdjęciach, na których występują dzikie zwierzęta. Sesje mają niezwykły, magiczny klimat.

czytaj dalej
Niezwykłe indyjskie taksówki

Niezwykłe indyjskie taksówki

15 lutego 2016, 01:02, przez: SOPHISTI POLECA

Kiedy zamówisz taksówkę w Bombaju, możesz być zdziwiony samochodem, który po Ciebie przyjedzie. Jedna z firm, zajmujących się transportem, postanowiła ozdobić wnętrza swoich aut różnego rodzaju malowidłami. Można nawet trafić na rysunki inspirowane wnętrzami Kaplicy Sykstyńskiej!

czytaj dalej
Niezwykła biblioteka Karla Lagerfelda

Niezwykła biblioteka Karla Lagerfelda

13 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Karl Lagerfeld jest ikoną — od ponad 30 lat stoi za sterami Chanel, nie zwalniając tempa, oraz projektuje dla marki sygnowanej własnym nazwiskiem. Znany jest z ekscentrycznego usposobienia, bezkompromisowości oraz nienagannego stylu. Jak się okazuje, jego biblioteka również jest niezwykła. Pomieszczenie jest gigantyczne, a wszystkie ściany od góry do dołu wypełniają książki. Zresztą zobaczcie sami! 

czytaj dalej
Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem

Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem

11 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Już w sobotę 13 lutego o godz. 14.00 w Pop Up Modo Domów Mody na ul. Łopuszańskiej 22 odbędzie się spotkanie z autorami książki "Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody" - Jerzym Antkowiakiem i Agnieszką L. Janas. Rozmowę poprowadzi protektor ds. dydatktycznych VIAMODA, dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

czytaj dalej
Flower Power. Pitbulls of the Revolution!

Flower Power. Pitbulls of the Revolution!

9 lutego 2016, 01:02, przez: SOPHISTI POLECA

Francuska artystka, Sophie Gamand, wpadła na niezwykły pomysł. Postanowiła zrealizować cykl fotografii, które miały pomóc psom ze schronisk odaleźć nowe domy.  Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania: niezwykłe zdjęcia, przedstawiające psiaki udekorowane wiankami z kwiatów, pomogły znaleźć dom już ponad 140 psom.

czytaj dalej
Polska moda T-shirtem stoi

Polska moda T-shirtem stoi

8 lutego 2016, 05:02, przez: Dorota Wróblewska

Co się dzieje z polską modą? Można powiedzieć, że Robert Kupisz przeprowadził rewolucję i stworzył modę na T-shirty. Jako pierwszy projektant udowodnił, że fundament firmy można postawić na pomyśle i kawałku bawełny. Jak wiadomo, sukces ma wielu wrogów — ale i wielu obserwatorów. Wszyscy projektanci wyczuli biznes, a flagowym produktem kolekcji stał się t-shirt. 

czytaj dalej
,,Szarogęsi się, miliarderka!"

,,Szarogęsi się, miliarderka!"

3 lutego 2016, 08:02, przez: Hubert Woźniak

Nie sposób opisać zatrważające uczucie bezsilności, ogarniające każdy milimetr ciała przy zderzeniu z ludzkim absurdem, irracjonalnym postępowaniem i niezrozumiałą biernością. Nonsens przekracza wszelkie granice przy zderzeniu zwykłego, małego człowieka z państwowym molochem. Jaki jest dla nas, zwykłych zjadaczy chleba, ratunek, gdy nawet gruba ryba trafia na mur urzędniczej niedorzeczności?

czytaj dalej
Wyprawy Mocy

Wyprawy Mocy

2 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Z początkiem marca rusza kolejna, już piąta edycja „Wyprawy na Bali i Gili”, projektu wychodzącego poza ramy tradycyjnej turystyki. To przykład rosnącego w siłę trendu aktywnego odkrywania ciekawych zakątków świata, a przy okazji również… siebie. Na czym polega? 

czytaj dalej
wybierz stronę