Felietony i Porady

Felietony i Porady

Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem

Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem

11 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Już w sobotę 13 lutego o godz. 14.00 w Pop Up Modo Domów Mody na ul. Łopuszańskiej 22 odbędzie się spotkanie z autorami książki "Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody" - Jerzym Antkowiakiem i Agnieszką L. Janas. Rozmowę poprowadzi protektor ds. dydatktycznych VIAMODA, dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

czytaj dalej
Flower Power. Pitbulls of the Revolution!

Flower Power. Pitbulls of the Revolution!

9 lutego 2016, 01:02, przez: SOPHISTI POLECA

Francuska artystka, Sophie Gamand, wpadła na niezwykły pomysł. Postanowiła zrealizować cykl fotografii, które miały pomóc psom ze schronisk odaleźć nowe domy.  Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania: niezwykłe zdjęcia, przedstawiające psiaki udekorowane wiankami z kwiatów, pomogły znaleźć dom już ponad 140 psom.

czytaj dalej
Polska moda T-shirtem stoi

Polska moda T-shirtem stoi

8 lutego 2016, 05:02, przez: Dorota Wróblewska

Co się dzieje z polską modą? Można powiedzieć, że Robert Kupisz przeprowadził rewolucję i stworzył modę na T-shirty. Jako pierwszy projektant udowodnił, że fundament firmy można postawić na pomyśle i kawałku bawełny. Jak wiadomo, sukces ma wielu wrogów — ale i wielu obserwatorów. Wszyscy projektanci wyczuli biznes, a flagowym produktem kolekcji stał się t-shirt. 

czytaj dalej
,,Szarogęsi się, miliarderka!"

,,Szarogęsi się, miliarderka!"

3 lutego 2016, 08:02, przez: Hubert Woźniak

Nie sposób opisać zatrważające uczucie bezsilności, ogarniające każdy milimetr ciała przy zderzeniu z ludzkim absurdem, irracjonalnym postępowaniem i niezrozumiałą biernością. Nonsens przekracza wszelkie granice przy zderzeniu zwykłego, małego człowieka z państwowym molochem. Jaki jest dla nas, zwykłych zjadaczy chleba, ratunek, gdy nawet gruba ryba trafia na mur urzędniczej niedorzeczności?

czytaj dalej
Wyprawy Mocy

Wyprawy Mocy

2 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Z początkiem marca rusza kolejna, już piąta edycja „Wyprawy na Bali i Gili”, projektu wychodzącego poza ramy tradycyjnej turystyki. To przykład rosnącego w siłę trendu aktywnego odkrywania ciekawych zakątków świata, a przy okazji również… siebie. Na czym polega? 

czytaj dalej
Zamienię lepsze na gorsze

Zamienię lepsze na gorsze

26 stycznia 2016, 01:01, przez: Joanna Daniło

To taki anons współczesności, może to już zauważyliście sami. Tak sobie myślę, choć nie jest to modna  i poszukiwana przez „obateli” czynność, że odejście w niebyt Radia PIN potwierdza moją tezę. Niedługo szmira pochłonie nas zupełnie, a my chcąc uniknąć stania się wyłącznie plastyczną masą, będziemy musieli odejść do rezerwatu. Rządzi kasa i aby „się pomnażać”  musi lepić ludzi na swój pożytek i użytek.

czytaj dalej
,,Tylko Kisiel w grobie się przewraca"

,,Tylko Kisiel w grobie się przewraca"

19 stycznia 2016, 04:01, przez: Hubert Woźniak

Dzisiaj opublikowano nominacje do jednej z najważniejszych i najsławniejszych polskich nagród: Nagrody Kisiela ‘Wprost’. Sam spór między Fundacją a tygodnikiem Wprost zostawię na boku, bowiem nie on jest dzisiaj ważny, lecz rozkosz z lektury uzasadnień do każdej, kolejnej nominacji.

czytaj dalej
 „Przyłapani na modzie” w grudniu

„Przyłapani na modzie” w grudniu

13 stycznia 2016, 05:01, przez: SOPHISTI PATRONATY

Kraciaste szale, ciepłe płaszcze i stonowane kolory zdominowały ostatni miesiąc akcji „Przyłapani na modzie”. Osoby, których styl został zauważony przez Galerię Krakowską wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. W ich stylizacjach można dostrzec, że małymi krokami zbliża się prawdziwa zima.

czytaj dalej
wybierz stronę