Felietony i Porady

Felietony i Porady

Joanna Krupa w najnowszej kampanii PETA

Joanna Krupa w najnowszej kampanii PETA

2 marca 2016, 05:03, przez: SOPHISTI POLECA

Supermodelka występuje na plakacie naga i pobita, trzymając w ramionach zakrwawioną, pokaleczoną owieczkę. Modelka decyduje się na rezygnację z wełny, na podstawie doniesień i raportów PETA, świadczących o tym, że owce są kaleczone, maltretowane, a nawet obdzierane żywcem ze skóry. Wszystko w celu pozyskania naturalnej wełny.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w lutym

„Przyłapani na modzie” w lutym

2 marca 2016, 10:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

W kratę, paski, a nawet kropki - wełniane szale to akcent, który pojawił się niemal w każdej stylizacji „Przyłapanych na modzie” w lutym. Dzięki temu nawet pozornie zwyczajny outfit zyskał na oryginalności i nie mógł pozostać niezauważony przez ekipę „Przyłapanych na modzie”.

czytaj dalej
Całe życie z jednym bocianem

Całe życie z jednym bocianem

1 marca 2016, 10:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Opisywałam ostatnio na swoim fanpejdżu przyczyny swojego staropanieństwa.  Było ich cztery, właściwie były to warunki, których nie udało mi się NIGDY napotkać zebrane do kupy w jednym egzemplarzu, a mianowicie: 1.  Aby osobnik mył się codziennie, po calaku. 2. Aby nie był uzależniony od alko, dragów, hazardu, czy gier komputerowych, oglądania pornoli itp.. 3. Aby był dostępny fizycznie oraz emocjonalnie ( mówiąc po ludzku – wolny, czyli nie posiadał żony lub dziewczyny). 4. Aby żył ze swojej, a nie z mojej pensji.

czytaj dalej
Kreacje Gwiazd-Oscary 2016

Kreacje Gwiazd-Oscary 2016

29 lutego 2016, 09:02, przez: SOPHISTI POLECA

Kreacje gwiazd podczas Oscarów 2016

czytaj dalej
POLSKA BRANŻA MODOWA cz. 1

POLSKA BRANŻA MODOWA cz. 1

28 lutego 2016, 06:02, przez: Hubert Woźniak

Mija już 27 lat od czasu polskiej transformacji, a nadwiślański świat mody wydaje się znowu raczkować, nie dając zbyt wielkich nadziei jego obserwatorom. Przeprowadziłem więc wywiad z osobą, która jest zarówno obserwatorem jak i czynnym uczestnikiem przemian w polskiej modzie od jej początków. Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody, programów telewizyjnych, pomysłodawczyni Warsaw Fashion Street i szara eminencja branży, o której opowie w cotygodniowym cyklu rozmów, do którego serdecznie zapraszam.

czytaj dalej
Jaka matka, taka córka

Jaka matka, taka córka

28 lutego 2016, 06:02, przez: SOPHISTI POLECA

Jaka matka, taka córka – Daily Mail postanowiło sprawdzić, ile prawdy jest w tym powiedzeniu, i zestawiło zdjęcia pięciu matek i pięciu córek. Efekty są zaskakujące. Spójrzcie tylko na zdjęcia.Źródło: dailymail.co.uk. 

czytaj dalej
Sophisti Talents - Claudius Scissor

Sophisti Talents - Claudius Scissor

25 lutego 2016, 02:02, przez: SOPHISTI TALENTS

Na swoim blogu rzadko publikuję talenty. Główny powód jest taki, że projektantów jest wielu, ale mody na wysokim poziomie, z autorskimi pomysłami i ciekawą inwencją twórczą, jest jak na lekarstwo. Rozpoczynam nowy projekt Sophisti Talents, który ma na celu przedstawić wybitne talenty w modzie, kulturze, sztuce i blogosferze. Mam nadzieję, że dzięki temu osoby zaprezentowane przeze mnie zostaną zauważone i wypromowane przez media.

czytaj dalej
Co z tym Menelem.

Co z tym Menelem.

24 lutego 2016, 09:02, przez: Dorota Wróblewska

Krążą legendy, że Wróblewska to straszna wiedźma, która nie lubi blogerów. Jesteś pierwszym blogerem, który udziela mi wywiadu. Kim jest bloger Twoim zdaniem?Bloger to twórca treści internetowych na tematy, które wynikają bezpośrednio z jego pasji i zainteresowań. To co ważne w mojej ocenie, to autentyczność oraz wysoka jakość przekazu. Ma to ogromne znaczenie z uwagi na wciąż rosnąco ilość blogów w Polsce i na świecie. Jeśli mamy przekazywać swoją opinię na jakiś temat, musi ona być prawdziwa i subiektywna. 

czytaj dalej
wybierz stronę