Felietony i Porady

Felietony i Porady

Sztuka... podłogi?

Sztuka... podłogi?

3 marca 2016, 04:03, przez: SOPHISTI POLECA

Niektórzy podróżują w poszukiwaniu nowych smaków, inni – słońca, jeszcze inni planują swoje wakacje tam, gdzie mogą odwiedzić jak najwięcej muzeów. A gdyby tak podróżować… w poszukiwaniu efektownych podłóg?

czytaj dalej
Joanna Krupa w najnowszej kampanii PETA

Joanna Krupa w najnowszej kampanii PETA

2 marca 2016, 05:03, przez: SOPHISTI POLECA

Supermodelka występuje na plakacie naga i pobita, trzymając w ramionach zakrwawioną, pokaleczoną owieczkę. Modelka decyduje się na rezygnację z wełny, na podstawie doniesień i raportów PETA, świadczących o tym, że owce są kaleczone, maltretowane, a nawet obdzierane żywcem ze skóry. Wszystko w celu pozyskania naturalnej wełny.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w lutym

„Przyłapani na modzie” w lutym

2 marca 2016, 10:03, przez: SOPHISTI PATRONATY

W kratę, paski, a nawet kropki - wełniane szale to akcent, który pojawił się niemal w każdej stylizacji „Przyłapanych na modzie” w lutym. Dzięki temu nawet pozornie zwyczajny outfit zyskał na oryginalności i nie mógł pozostać niezauważony przez ekipę „Przyłapanych na modzie”.

czytaj dalej
Całe życie z jednym bocianem

Całe życie z jednym bocianem

1 marca 2016, 10:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Opisywałam ostatnio na swoim fanpejdżu przyczyny swojego staropanieństwa.  Było ich cztery, właściwie były to warunki, których nie udało mi się NIGDY napotkać zebrane do kupy w jednym egzemplarzu, a mianowicie: 1.  Aby osobnik mył się codziennie, po calaku. 2. Aby nie był uzależniony od alko, dragów, hazardu, czy gier komputerowych, oglądania pornoli itp.. 3. Aby był dostępny fizycznie oraz emocjonalnie ( mówiąc po ludzku – wolny, czyli nie posiadał żony lub dziewczyny). 4. Aby żył ze swojej, a nie z mojej pensji.

czytaj dalej
Kreacje Gwiazd-Oscary 2016

Kreacje Gwiazd-Oscary 2016

29 lutego 2016, 09:02, przez: SOPHISTI POLECA

Kreacje gwiazd podczas Oscarów 2016

czytaj dalej
POLSKA BRANŻA MODOWA cz. 1

POLSKA BRANŻA MODOWA cz. 1

28 lutego 2016, 06:02, przez: Hubert Woźniak

Mija już 27 lat od czasu polskiej transformacji, a nadwiślański świat mody wydaje się znowu raczkować, nie dając zbyt wielkich nadziei jego obserwatorom. Przeprowadziłem więc wywiad z osobą, która jest zarówno obserwatorem jak i czynnym uczestnikiem przemian w polskiej modzie od jej początków. Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody, programów telewizyjnych, pomysłodawczyni Warsaw Fashion Street i szara eminencja branży, o której opowie w cotygodniowym cyklu rozmów, do którego serdecznie zapraszam.

czytaj dalej
Jaka matka, taka córka

Jaka matka, taka córka

28 lutego 2016, 06:02, przez: SOPHISTI POLECA

Jaka matka, taka córka – Daily Mail postanowiło sprawdzić, ile prawdy jest w tym powiedzeniu, i zestawiło zdjęcia pięciu matek i pięciu córek. Efekty są zaskakujące. Spójrzcie tylko na zdjęcia.Źródło: dailymail.co.uk. 

czytaj dalej
Sophisti Talents - Claudius Scissor

Sophisti Talents - Claudius Scissor

25 lutego 2016, 02:02, przez: SOPHISTI TALENTS

Na swoim blogu rzadko publikuję talenty. Główny powód jest taki, że projektantów jest wielu, ale mody na wysokim poziomie, z autorskimi pomysłami i ciekawą inwencją twórczą, jest jak na lekarstwo. Rozpoczynam nowy projekt Sophisti Talents, który ma na celu przedstawić wybitne talenty w modzie, kulturze, sztuce i blogosferze. Mam nadzieję, że dzięki temu osoby zaprezentowane przeze mnie zostaną zauważone i wypromowane przez media.

czytaj dalej
wybierz stronę