Felietony i Porady

Felietony i Porady

Flower Power. Pitbulls of the Revolution!

Flower Power. Pitbulls of the Revolution!

9 lutego 2016, 01:02, przez: SOPHISTI POLECA

Francuska artystka, Sophie Gamand, wpadła na niezwykły pomysł. Postanowiła zrealizować cykl fotografii, które miały pomóc psom ze schronisk odaleźć nowe domy.  Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania: niezwykłe zdjęcia, przedstawiające psiaki udekorowane wiankami z kwiatów, pomogły znaleźć dom już ponad 140 psom.

czytaj dalej
Polska moda T-shirtem stoi

Polska moda T-shirtem stoi

8 lutego 2016, 05:02, przez: Dorota Wróblewska

Co się dzieje z polską modą? Można powiedzieć, że Robert Kupisz przeprowadził rewolucję i stworzył modę na T-shirty. Jako pierwszy projektant udowodnił, że fundament firmy można postawić na pomyśle i kawałku bawełny. Jak wiadomo, sukces ma wielu wrogów — ale i wielu obserwatorów. Wszyscy projektanci wyczuli biznes, a flagowym produktem kolekcji stał się t-shirt. 

czytaj dalej
,,Szarogęsi się, miliarderka!"

,,Szarogęsi się, miliarderka!"

3 lutego 2016, 08:02, przez: Hubert Woźniak

Nie sposób opisać zatrważające uczucie bezsilności, ogarniające każdy milimetr ciała przy zderzeniu z ludzkim absurdem, irracjonalnym postępowaniem i niezrozumiałą biernością. Nonsens przekracza wszelkie granice przy zderzeniu zwykłego, małego człowieka z państwowym molochem. Jaki jest dla nas, zwykłych zjadaczy chleba, ratunek, gdy nawet gruba ryba trafia na mur urzędniczej niedorzeczności?

czytaj dalej
Wyprawy Mocy

Wyprawy Mocy

2 lutego 2016, 12:02, przez: SOPHISTI POLECA

Z początkiem marca rusza kolejna, już piąta edycja „Wyprawy na Bali i Gili”, projektu wychodzącego poza ramy tradycyjnej turystyki. To przykład rosnącego w siłę trendu aktywnego odkrywania ciekawych zakątków świata, a przy okazji również… siebie. Na czym polega? 

czytaj dalej
Zamienię lepsze na gorsze

Zamienię lepsze na gorsze

26 stycznia 2016, 01:01, przez: Joanna Daniło

To taki anons współczesności, może to już zauważyliście sami. Tak sobie myślę, choć nie jest to modna  i poszukiwana przez „obateli” czynność, że odejście w niebyt Radia PIN potwierdza moją tezę. Niedługo szmira pochłonie nas zupełnie, a my chcąc uniknąć stania się wyłącznie plastyczną masą, będziemy musieli odejść do rezerwatu. Rządzi kasa i aby „się pomnażać”  musi lepić ludzi na swój pożytek i użytek.

czytaj dalej
,,Tylko Kisiel w grobie się przewraca"

,,Tylko Kisiel w grobie się przewraca"

19 stycznia 2016, 04:01, przez: Hubert Woźniak

Dzisiaj opublikowano nominacje do jednej z najważniejszych i najsławniejszych polskich nagród: Nagrody Kisiela ‘Wprost’. Sam spór między Fundacją a tygodnikiem Wprost zostawię na boku, bowiem nie on jest dzisiaj ważny, lecz rozkosz z lektury uzasadnień do każdej, kolejnej nominacji.

czytaj dalej
 „Przyłapani na modzie” w grudniu

„Przyłapani na modzie” w grudniu

13 stycznia 2016, 05:01, przez: SOPHISTI PATRONATY

Kraciaste szale, ciepłe płaszcze i stonowane kolory zdominowały ostatni miesiąc akcji „Przyłapani na modzie”. Osoby, których styl został zauważony przez Galerię Krakowską wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. W ich stylizacjach można dostrzec, że małymi krokami zbliża się prawdziwa zima.

czytaj dalej
DW z Fiolką- Rozmowy o biuście cz.1

DW z Fiolką- Rozmowy o biuście cz.1

11 stycznia 2016, 11:01, przez: Dorota Wróblewska

O czym rozmawiają kobiety? :) Jest naturalną częścią naszego ciała jak uszy, nos czy ręka, ale wzbudza większe emocje. BIUST! Duży lub mały ważna rzecz! Naturalny lub nie, zawsze jest nim zainteresowanie. Te co go mają, chcą mieć mniejszy, a te co go nie mają, chcą mieć większy. Czy da się stwierdzić, od jakiego rozmiaru jest "duży" albo satysfakcjonujący biust? Mam nadzieję, że podczas rozmów znajdziemy odpowiedź na różne pytania.

czytaj dalej
wybierz stronę