Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Aukcje Młodej Sztuki w DESA

Aukcje Młodej Sztuki w DESA

4 lipca 2016, 06:07, przez: SOPHISTI POLECA

Aukcje Młodej Sztuki w DESA Unicum to już tradycja. Na najbliższej z nich znajdą się prace artystów, którzy z licytacji na licytację umacniają swoją pozycję na rynku sztuki. Aż 62. obiekty sygnowane przez młodych zdolnych pójdą pod młotek 5 lipca.

czytaj dalej
Gustav Klimt by Inge Prader

Gustav Klimt by Inge Prader

3 lipca 2016, 10:07, przez: SOPHISTI POLECA

Niezwykła sesja zdjęciowa, odtwarzająca sceny z obrazów Gustava Klimta, odbyła się w Wiedniu z okazji 23 edycji Life Ball.

czytaj dalej
Wspólne przedsięwzięcia - wyższa szkoła jazdy.

Wspólne przedsięwzięcia - wyższa szkoła jazdy.

3 lipca 2016, 10:07, przez: Grzegorz Choromański

rzykładna początkowa zgoda wspólników biznesowych, towarzysząca uruchamianiu nowego przedsięwzięcia, często wystawiana jest na próbę w trakcie dalszej działalności firmy.

czytaj dalej
Jestem szczupła i co dalej...

Jestem szczupła i co dalej...

3 lipca 2016, 01:07, przez: Agnieszka Czerwińska

Kiedy zaczynasz chudnąć, a efekty metamorfozy stają się zauważalne, pierwszym pytaniem jakie pada z ust zdumionych znajomych jest: Jak ty to zrobiłaś? Drugie, w zasadzie jest pochodną pierwszego - Podziel się dietą, ja też tak chcę!

czytaj dalej
Nie bój się zapytać

Nie bój się zapytać

30 czerwca 2016, 07:06, przez: Anna Gołebicka

W czasach, których już nawet nasze mamy nie pamiętają, obowiązywała złota maksyma skromności „siedź w kącie. znajdą cię”.  I powiem szczerze czytam ją na głośno siódmy raz i nie wiem co, poza kontrolą nad tym siedzącym w kącie miało to przynieść.  No tak. Mówiono też „dzieci i ryby głosu nie mają”, „nie śmiej się tyle bo zaraz będziesz płakać”  i, że „krowa co dużo ryczy mało mleka daje” . To ostatnie akurat się tak bardzo nie zdezaktualizowało.  Wielu wciąż dookoła złotoustych leniuchów, którzy dzięki swojej sztuce erudycji zachodzą wysoko,  ale ponieważ rynek w czasie niestabilności preferuje takich co i mówią i robią to złotouści  długo nie zagrzewają miejsca. No cóż, ale nie o tym ma być ten felieton.

czytaj dalej
IMS WARSAW FASHION STREET 2016

IMS WARSAW FASHION STREET 2016

30 czerwca 2016, 07:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

  25 i 26 czerwca 2016 na Trakcie Królewskim w Warszawie odbyła się kolejna edycja Warsaw Fashion Street. W tym roku, dzięki współpracy z IMS Sensory Media wydarzenie przeszło metamorfozę i przeobraziło się w festiwal modowo- muzyczny IMS WARSAW FASHION STREET, podczas którego zaprezentowano kilkadziesiąt pokazów mody oraz koncerty wybitnie uzdolnionych artystów.

czytaj dalej
Rzęs firany i ust pąkowie

Rzęs firany i ust pąkowie

29 czerwca 2016, 09:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Po fejsie krążą ostatnio filmiki, gdzie bierze się jakąś starowinkę, albo inną ciężko spracowaną kobiecinę z podkrążonymi oczyma, po czym przy pomocy makijażu odmienia się je nie do poznania. Z efektem bywa różnie, w zależności od kunsztu makijażysty damy przeobrażają się w Jennifer Lopez lub w luksusowe call girls. To ostatnie można zaobserwować głównie u makeupistów o rosyjskiej proweniencji.  

czytaj dalej
Idzie nowe, czyli Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw

Idzie nowe, czyli Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw

29 czerwca 2016, 11:06, przez: Hubert Woźniak

Wiele lat czekania, snucia wielkich planów, inspirowania się i nieustającej walki. Polski świat mody wreszcie doczekał się wejścia wielkiego gracza do nadwiślańskiej branży. Już jesienią odbędzie się pierwsza, polska edycja Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw, a wraz z nią staniemy się częścią globalnej siatki mody, łączącej najważniejsze metropolie ponad kilkuset miliardowego przemysłu. Czy to nie jest zbyt piękne?

czytaj dalej
wybierz stronę