Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Uroki mieszkania na prowincji

Uroki mieszkania na prowincji

3 września 2016, 01:09, przez: Magdalena Durand

Uwielbiam życie w wielkim mieście i jestem zdecydowanie zwierzęciem z betonowej dżungli. Tak się czasami jednak życie układa, że nie wiadomo kiedy i jak, a lądujemy na prowincji, gdzieś daleko od klaksonów samochodów stojących w korkach , hałaśliwych sąsiadów i wszędobylskich turystów. Jak zawsze i wszędzie – każda sytuacja ma swoje plusy i oczywiście minusy.

czytaj dalej
LET’S COLOR

LET’S COLOR

1 września 2016, 10:09, przez: Alicja Hofman

Tyle uwagi przywiązujemy, by przyozdobić swoje ciało. Ubieramy się pięknie, malujemy oczy i paznokcie. Dobieramy stroje, aby wyglądać w nich jak najlepiej. Mam dziś propozycję nieco inną – pokolorujmy się od wewnątrz. Ubierzmy pięknie swoje serce i wątrobę. Nie pożałujmy też nerkom. A przede wszystkim nie zapominajmy o duszy. Myślę, że ona też czegoś od nas oczekuje. Czy duszę możemy nakarmić kolorowymi warzywami?

czytaj dalej
Nie kop się z koniem.

Nie kop się z koniem.

29 sierpnia 2016, 10:08, przez: Anna Gołebicka

Mężczyzna jedzie pociągiem, jego dzieci hałasują, ojciec nie reaguje, współpasażerowie się denerwują i zwracają uwagę ojcu. Smutny i niewzruszony szaleństwem dzieci ojciec informuje (jeśli takie komunikaty można nazwać  w ogóle „informowaniem”), że właśnie umarła ich matka….W tym momencie pasażerom przestaje przeszkadzać ich złe zachowanie. Stephen R. Covey  w swojej słynnej książce „7 nawyków skutecznego działania” nazywa to „zmianą aksjomatów”.  

czytaj dalej
Upadłość konsumencka – nowe (lepsze?) rozdanie

Upadłość konsumencka – nowe (lepsze?) rozdanie

29 sierpnia 2016, 10:08, przez: Grzegorz Choromański

Upadłość konsumencka wkracza w nowy etap. Najnowsze zmiany ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze zmieniły optykę spojrzenia sądów na cel tego postępowania, prowadzonego z udziałem osób fizycznych, niebędących przedsiębiorcami. Dzięki tej zmianie celem nadrzędnym ma być umorzenie zobowiązań upadłego, zaś dopiero, gdy będzie to możliwe, zaspokojenie roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.

czytaj dalej
Czy trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona?

Czy trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona?

27 sierpnia 2016, 08:08, przez: Magdalena Durand

 Mówią, że wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. Jak to w końcu jest z tym starym jak świat powiedzeniem? Gdy jesteśmy na wakacjach, czasami chcemy już być w domu, we własnej pościeli, zjeść śniadanie w swojej kuchni, napić się kawy z ulubionego kubka. Niby na urlopie, niby tak pięknie, cudownie i błogo, a jednak wielu ludzi marzy w takich sytuacjach tylko o powrocie do własnych pieleszy. 

czytaj dalej
Domowe biblioteki

Domowe biblioteki

24 sierpnia 2016, 11:08, przez: SOPHISTI POLECA

Dom bez książek to dom bez duszy. Każdy z nas ma swoją bibliotekę lub biblioteczkę. Dzięki książkom zdobywamy rozwój osobisty jak i potrafimy się zrelaksować, wyciszyć. Domowa biblioteka uzupełnia prawdziwą atmosferę nowoczesnej rezydencji lub mieszkania. Określa nasz styl życia i zainteresowania

czytaj dalej
Poznańskie Targi Mody 2016

Poznańskie Targi Mody 2016

24 sierpnia 2016, 10:08, przez: SOPHISTI PATRONATY

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką podróż muszą przejść ubrania zanim trafią do Waszej szafy? Co decyduje, że w najbliższym sezonie modne będą lata 80., buty na platformie, folkowe nadruki i minitorebki?    

czytaj dalej
Uczta dla podniebienia, czyli na co warto zwrócić uwagę będąc we francuskiej restauracji.

Uczta dla podniebienia, czyli na co warto zwrócić uwagę będąc we francuskiej restauracji.

22 sierpnia 2016, 01:08, przez: Magdalena Durand

Mieszkając we Francji nie trudno o dobre jadło. Restauracje i lokalne brasseries serwują wyśmienite dania, które zaspokoją zarówno głód, jak i wyszukane podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Każdy region Francji (tak jak zresztą i w Polsce) szczyci się niepowtarzalnymi potrawami, których receptury tworzone czasami na przestrzeni wieków, co rusz są udoskonalane i potrafią zaskoczyć amatorów doznań kulinarnych. Nie jestem Magdą Gessler czy Robertem Makłowiczem, ale mogę podrzucić kilka drobnych rad, które mogą Wam się przydać, gdy postanowicie odwiedzić Francję i zakosztować jej kulinarnej strony.

czytaj dalej
wybierz stronę