Felietony i Porady

Felietony i Porady

O stylu Francuzek raz jeszcze

O stylu Francuzek raz jeszcze

11 października 2016, 08:10, przez: Magdalena Durand

Wielu moich znajomych pyta dość często o styl ubierania się Francuzów (szczególnie kobiet). Za każdym razem gdy zaczynam bardziej się skupiać na poszczególnych częściach garderoby Francuzek, popadam w lekką konsternację. Dlaczego?

czytaj dalej
Londyńskie autobusy

Londyńskie autobusy

9 października 2016, 11:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Nastała jesień i zrobiło się chłodno. Społeczeństwo porzuciło zimowe kurtki na rzecz bluzeczek z krótkim rękawkiem, dokładnie tak, jak mnie uprzedzano. Zamiast butów typu Emu – sandałki i havaianasy. Tak, wiem, że to od czapy. Nie jest to zjawisko masowe, choć nader częste.

czytaj dalej
RUSZYŁ KONKURS NEW LOOK DESIGN REFRESH

RUSZYŁ KONKURS NEW LOOK DESIGN REFRESH

5 października 2016, 02:10, przez: SOPHISTI PATRONATY

Wystartowała nowa edycja NEW LOOK DESIGN - konkursu dla artystów i projektantów mody stworzonego przez Dorotę Wróblewską. Tegoroczna edycja pod hasłem REFRESH poszerza się o nowe kategorie - oprócz tradycyjnej FASHION, doączyła kategoria ART oraz kategoria INSPIRACJE. Wśród atrakcyjnych nagród, w tym pieniężnych, są wyjazd do Rzymu oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji ubrań podczas jednej z ważniejszych imprez modowych w stolicy - WARSAW FASHION STREET 2017. Finał NEW LOOK DESIGN REFRESH odbędzie się 1 grudnia 2016 roku.

czytaj dalej
„Trup w szparagach”. O czym jest ta książka?

„Trup w szparagach”. O czym jest ta książka?

2 października 2016, 12:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Wydawnictwo mnie błaga od tygodnia, abym napisała krótki tekst o mojej książce „Trup w szparagach”. Wiłam się jak piskorz, no bo jak to, pisać o własnej książce? Po wielu prośbach i groźbach – uległam. W końcu, nie każdy jest zaznajomiony z moją twórczością literacką i należy się Czytelnikom, byłym, obecnym i mam nadzieję – przyszłym – kilka słów.  

czytaj dalej
Jesteśmy z Wami

Jesteśmy z Wami

30 września 2016, 10:09, przez: SOPHISTI POLECA

Niech kobiety w każdym wieku na jeden dzień znikną z każdej przestrzeni, w której na co dzień sa obecne. Zobaczymy, jak politykom podoba się świat bez nich.

czytaj dalej
Selfiki w czerni

Selfiki w czerni

28 września 2016, 10:09, przez: Joanna Daniło

„Zakładamy czarną bluzeczkę, robimy smutną minkę i słodkiego selfika na fejsiku, a potem czujemy się swojsko…” i „…Mam dziką ochotę powiedzieć NIE selfikom w czerni…” – napisała, a potem powtórzyła w TVN 24 Karolina Korwin Piotrowska.

czytaj dalej
Zachowaj dystans czyli do spokojnych świat należy!

Zachowaj dystans czyli do spokojnych świat należy!

23 września 2016, 03:09, przez: Anna Gołebicka

Język polski, podobnie jak inne żywe języki, w odpowiedzi na nowe czasy i potrzeby komunikacji, ciągle się rozwija. Owocem tego procesu są neologizmy powstające po to, by „odpowiednie dać rzeczy słowo”. Takim właśnie słowem jest „wkręcenie”, „wkręcony”, „wkręcić się”. Wkręcić się, to w przybliżeniu zaangażować się... na maksa. I taki właśnie jest punkt wyjścia do tego rozdziału.

czytaj dalej
Tęsknota za…białym serem?!

Tęsknota za…białym serem?!

14 września 2016, 10:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Część moich znajomych leje łzy nad moim podłym losem. No, bo w Anglii – wiadomo, żarcie paskudne…. Tradycyjnej kuchni angielskiej nie znam prawie wcale. Jedyne znane mi dania to słynne „English breakfast”, czyli kiełbaski ( wyśmienite zresztą), do tego jajka sadzone, smażone pomidory i pieczarki, oraz fasolka w sosie pomidorowym. Bardzo smaczne, ale mnie bardziej to pasuje na lunch, niż na śniadanie. No i zapiekanka pasterska, czyli mięsne ragu zapiekane pod puree ziemniaczanym. To jest przepyszne! Więcej grzechów nie pamiętam, ale wszystko przede mną.

czytaj dalej
wybierz stronę