Felietony i Porady

Felietony i Porady

 Coś na deser, czyli krem z białej czekolady z pistacjami i malinami

Coś na deser, czyli krem z białej czekolady z pistacjami i malinami

23 października 2016, 10:10, przez: Magdalena Durand

Według prawdziwych smakoszy i znawców, biała czekolada nie jest prawdziwą czekoladą, gdyż tylko w jej najlepszych gatunkach znajdziemy do 33% masła kakaowego. Nie będę się więc upierać czy nazwa tego produktu jest adekwatna do jego rzeczywistego składu, ale skupię się na jego walorach smakowych.

czytaj dalej
Grzechy branży mody

Grzechy branży mody

20 października 2016, 02:10, przez: Grzegorz Choromański

Przygotowanie raportu dotyczącego mocno podzielonej i skłóconej branży modowej było wyzwaniem, które wydawało się na początku niewykonalne. Zachowywanie pozorów, niedostępność i bufonada, to cechy najczęściej widoczne u osób odmawiających udziału w tym przedsięwzięciu. Mimo to udało się

czytaj dalej
Halo czy jest tam Ktoś?

Halo czy jest tam Ktoś?

17 października 2016, 09:10, przez: Joanna Daniło

Czy pukaliście się kiedyś w głowę po zrobieniu jakiejś totalnej głupoty, w celu wywołania, czy przywołania odruchów rozsądku bądź człowieczeństwa? Nie ma się czego wstydzić, bo to świadczy o tym, że coś jeszcze się kołacze w tej naszej, jakże obciążonej współczesnej głowie. Czym mamy wypełnioną głowę, a raczej co mamy na głowie ( i nie mówię tu o żadnych modowych wynalazkach)? Niektóre panie od razu krzyknęłyby „cały dom” i zapewne miały by rację, panowie mogliby powiedzieć „ tyle mam na głowie” bez podawania szczegółów, żeby żony czy ich partnerki nie usłyszały. Istnieje przecież wiedza nie wskazana. Procent wypełnienia naszej głowy ( i proszę tu nie kojarzyć słowa procent tak, jak to robią pijani kierowcy, z wiecznym chlupaniem mocnych trunków w durnej łepetynie)poszczególnymi „rzeczami” jest bardzo ważny. I stosunek wielkości tych obszarów również.

czytaj dalej
Obrazy z Wajdy

Obrazy z Wajdy

15 października 2016, 01:10, przez: Joanna Daniło

Gdy usłyszałam, że Andrzej Wajda odszedł, zaczęłam szukać karteczki, na której zapisałam jego słowa, wypowiedziane z wielkim przekonaniem, w jednym z wywiadów. Przyznam, że bałaganiarsko i spontanicznie utrwalam to, co jest według mnie ważne i bliskie w życiowej mądrości innych. Wywróciłam więc wszystkie szuflady, teczki, torebki, notatniki, stare pisma, bo nie pamiętałam na czym to zapisałam. Trwało to kilka godzin i w tym właśnie czasie zobaczyłam w mojej pamięci obrazy z filmów Wajdy.

czytaj dalej
Sernik z tofu Kasi Klich

Sernik z tofu Kasi Klich

15 października 2016, 10:10, przez: Kasia Klich

Jak to? Sernik bez sera? A jednak.Ten jest naprawdę pyszny!Wszyscy, którym było dane go spróbować byli mile zaskoczenie. Nie napracujecie się przy jego przygotowaniu. Z podanej ilości składników wychodzi mały sernik. Ja używam do jego pieczenia tortownicy 18 cm.

czytaj dalej
Seks dla otyłych

Seks dla otyłych

15 października 2016, 10:10, przez: Agnieszka Czerwińska

Obawiam się, że temat seksu u ludzi otyłych oburzy nie jedną osobę. Już samo zestawienie tych dwóch słów, może spowodować różne reakcje! Podkreślę jednak jeszcze raz słowo : OTYŁYCH - w celu wykluczenia dodatkowych interpretacji.

czytaj dalej
Lekcja makijażu-Smoky eyes

Lekcja makijażu-Smoky eyes

15 października 2016, 10:10, przez: Marta Gąska

Serdecznie zapraszam do mojej szkoły makijażu. Dzisiaj pokażę Wam jeden z najbardziej popularnych i pożądanych makijaży-smoky eyes.

czytaj dalej
O stylu Francuzek raz jeszcze

O stylu Francuzek raz jeszcze

11 października 2016, 08:10, przez: Magdalena Durand

Wielu moich znajomych pyta dość często o styl ubierania się Francuzów (szczególnie kobiet). Za każdym razem gdy zaczynam bardziej się skupiać na poszczególnych częściach garderoby Francuzek, popadam w lekką konsternację. Dlaczego?

czytaj dalej
wybierz stronę