Felietony i Porady

Felietony i Porady

Londyn!

Londyn!

5 września 2016, 10:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Przyjechałam do Londynu dosłownie kilka dni po Brexicie, jak to ja. Znajomi straszyli, że mnie nie wpuszczą/wyrzucą na zbity pysk/dostanę po mordzie na ulicy/nie wyrobię sobie żadnych papierów umożliwiających podjęcie pracy zarobkowej/ i inne okropności. Że nie dam rady finansowo, bo Londyn to po Tokio – najdroższe miasto na świecie.

czytaj dalej
Uroki mieszkania na prowincji

Uroki mieszkania na prowincji

3 września 2016, 01:09, przez: Magdalena Durand

Uwielbiam życie w wielkim mieście i jestem zdecydowanie zwierzęciem z betonowej dżungli. Tak się czasami jednak życie układa, że nie wiadomo kiedy i jak, a lądujemy na prowincji, gdzieś daleko od klaksonów samochodów stojących w korkach , hałaśliwych sąsiadów i wszędobylskich turystów. Jak zawsze i wszędzie – każda sytuacja ma swoje plusy i oczywiście minusy.

czytaj dalej
LET’S COLOR

LET’S COLOR

1 września 2016, 10:09, przez: Alicja Hofman

Tyle uwagi przywiązujemy, by przyozdobić swoje ciało. Ubieramy się pięknie, malujemy oczy i paznokcie. Dobieramy stroje, aby wyglądać w nich jak najlepiej. Mam dziś propozycję nieco inną – pokolorujmy się od wewnątrz. Ubierzmy pięknie swoje serce i wątrobę. Nie pożałujmy też nerkom. A przede wszystkim nie zapominajmy o duszy. Myślę, że ona też czegoś od nas oczekuje. Czy duszę możemy nakarmić kolorowymi warzywami?

czytaj dalej
Nie kop się z koniem.

Nie kop się z koniem.

29 sierpnia 2016, 10:08, przez: Anna Gołebicka

Mężczyzna jedzie pociągiem, jego dzieci hałasują, ojciec nie reaguje, współpasażerowie się denerwują i zwracają uwagę ojcu. Smutny i niewzruszony szaleństwem dzieci ojciec informuje (jeśli takie komunikaty można nazwać  w ogóle „informowaniem”), że właśnie umarła ich matka….W tym momencie pasażerom przestaje przeszkadzać ich złe zachowanie. Stephen R. Covey  w swojej słynnej książce „7 nawyków skutecznego działania” nazywa to „zmianą aksjomatów”.  

czytaj dalej
Upadłość konsumencka – nowe (lepsze?) rozdanie

Upadłość konsumencka – nowe (lepsze?) rozdanie

29 sierpnia 2016, 10:08, przez: Grzegorz Choromański

Upadłość konsumencka wkracza w nowy etap. Najnowsze zmiany ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze zmieniły optykę spojrzenia sądów na cel tego postępowania, prowadzonego z udziałem osób fizycznych, niebędących przedsiębiorcami. Dzięki tej zmianie celem nadrzędnym ma być umorzenie zobowiązań upadłego, zaś dopiero, gdy będzie to możliwe, zaspokojenie roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.

czytaj dalej
Czy trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona?

Czy trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona?

27 sierpnia 2016, 08:08, przez: Magdalena Durand

 Mówią, że wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. Jak to w końcu jest z tym starym jak świat powiedzeniem? Gdy jesteśmy na wakacjach, czasami chcemy już być w domu, we własnej pościeli, zjeść śniadanie w swojej kuchni, napić się kawy z ulubionego kubka. Niby na urlopie, niby tak pięknie, cudownie i błogo, a jednak wielu ludzi marzy w takich sytuacjach tylko o powrocie do własnych pieleszy. 

czytaj dalej
Domowe biblioteki

Domowe biblioteki

24 sierpnia 2016, 11:08, przez: SOPHISTI POLECA

Dom bez książek to dom bez duszy. Każdy z nas ma swoją bibliotekę lub biblioteczkę. Dzięki książkom zdobywamy rozwój osobisty jak i potrafimy się zrelaksować, wyciszyć. Domowa biblioteka uzupełnia prawdziwą atmosferę nowoczesnej rezydencji lub mieszkania. Określa nasz styl życia i zainteresowania

czytaj dalej
Poznańskie Targi Mody 2016

Poznańskie Targi Mody 2016

24 sierpnia 2016, 10:08, przez: SOPHISTI PATRONATY

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką podróż muszą przejść ubrania zanim trafią do Waszej szafy? Co decyduje, że w najbliższym sezonie modne będą lata 80., buty na platformie, folkowe nadruki i minitorebki?    

czytaj dalej
wybierz stronę