Felietony i Porady

Felietony i Porady

Podstawy kultury, a raczej ich brak

Podstawy kultury, a raczej ich brak

11 stycznia 2017, 05:01, przez: Magdalena Durand

Ten, kto myśli, że Francuzi, to dżentelmeni rodem z romansów lub starych filmów, może poczuć się, delikatnie mówiąc rozczarowany, „dobrymi manierami” przystojniaków znad Sekwany… Owszem, mężczyźni w tym pięknym kraju potrafią być czarujący, szarmanccy i przemili, ale generalnie, jako kobiety nie powinnyśmy liczyć na ich specjalne względy i traktowanie (z małymi wyjątkami oczywiście).

czytaj dalej
Obserwacje telewizyjno-internetowe

Obserwacje telewizyjno-internetowe

10 stycznia 2017, 04:01, przez: Magdalena Durand

       Nie lubię oglądać telewizji już od kilku lat. Czasami sama zachodzę w głowę jak z istnej „telemaniaczki”, jaką byłam w dzieciństwie stałam się osobą kompletnie obojętną na to, co dzieje się na szklanym ekranie. Już dawno temu doszłam do wniosku, że telewizja, to zjadacz cennego czasu, na który szkoda mi zdrowia i energii. Jedyne co interesuje mnie na szklanym ekranie, to wiadomości, programy dokumentalne, ciekawe filmy oraz kanały o gotowaniu, skąd czerpię inspiracje kulinarne. Poza tym, telewizja może dla mnie nie istnieć i są dni, kiedy w ogóle nie dotykam pilota.

czytaj dalej
Najpiękniejsza restauracja świata…?

Najpiękniejsza restauracja świata…?

6 stycznia 2017, 07:01, przez: SOPHISTI POLECA

Zapierający dech w piersiach widok na Adriatyk, letnia morska bryza oraz kuchnia na światowym poziomie – to właśnie może zaproponować Wam Grotta Palazzese – restauracja i hotel funkcjonujący pod tą samą nazwą. 

czytaj dalej
Skutki odchudzania

Skutki odchudzania

3 stycznia 2017, 01:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Szczęśliwi ci, którzy nie doświadczyli rozstępów. Ja je otrzymałam, niejako "w pakiecie", z moją otyłością. Umiejscowione są prawie wszędzie. Białe, różowe, czerwone paski poprzeczne i podłużne. Szpecą skórę i wpędzają w kompleksy bardziej niż wystająca fałdka czy boczek. Zafundowałam swojemu ciału niezły wycisk. Najpierw doprowadzając organizm do chorobliwej otyłości, a później stosując drastyczne diety odchudzające. Efektem finalnym jest wisząca skóra, jak u psa Shar pei. O ile piesek wzbudza sympatie, o tyle pomarszczona skóra nie bardzo. Problem jest wielki, jak wielkie są moje rozstępy. Jeszcze półtora roku temu z nienawiścią patrzyłam na siebie.

czytaj dalej
Proste inspiracje AnaHell

Proste inspiracje AnaHell

3 stycznia 2017, 01:01, przez: SOPHISTI POLECA

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć, które z pewnością zapamiętacie. Na początku możecie być zagubieni. Możecie zadać pytanie o co chodzi?

czytaj dalej
Po co ci to.

Po co ci to.

3 stycznia 2017, 01:01, przez: Anna Gołebicka

Jeżdżę po Polsce i myślę sobie, jak w tym dowcipie, w którym kierowca jedzie pod prąd na autostradzie i słyszy w radio: „Uwaga! Na A1 szaleniec pędzi pod prąd”. „Szaleniec, toż tu sami szaleńcy” – myśli kierowca. To ja jadę polską drogą i myślę: „…toż tu same sombrero?”

czytaj dalej
Boże Narodzenie po polsku i francusku

Boże Narodzenie po polsku i francusku

28 grudnia 2016, 02:12, przez: Magdalena Durand

Gorączka związana ze zbliżającymi się świętami opanowała chyba większość z nas. Jedni walczą z tłumami w sklepach próbując kupić ostatnie prezenty, inni robią listę potraw i potrzebnych do ich przygotowania składników, a jeszcze inni „szaleją” podczas domowych porządków. Są też i tacy, którzy bardziej na luzie podchodzą do tego całego zamieszania i wydają się niczym nie przejmować. Bo tak naprawdę czy święta Bożego Narodzenia mają kojarzyć się wyłącznie z prezentami pod choinką i problemami natury żołądkowej wynikającymi ze świątecznego obżarstwa?

czytaj dalej
Świąteczne inspiracje

Świąteczne inspiracje

28 grudnia 2016, 04:12, przez: SOPHISTI POLECA

Wielu z nas będzie mieć swoją choinkę, która stworzy atmosferę świąt. Tyle, ile domów tyle inspiracji. Choinki białe, monochromatyczne, etniczne, minimatystyczne lub kolorowe z ręcznie wykonywanymi ozdobami. Każda inna i każda wyjątkowa. Nastrój zależy od wnętrza, oświetlenia i naszej inwencji. Mamy nadzieję, że świąteczne inspiracje zmotywują do działania, żeby Wasza choinka była najpiękniejsza.

czytaj dalej
wybierz stronę