Felietony i Porady

Felietony i Porady

Obrazy z Wajdy

Obrazy z Wajdy

15 października 2016, 01:10, przez: Joanna Daniło

Gdy usłyszałam, że Andrzej Wajda odszedł, zaczęłam szukać karteczki, na której zapisałam jego słowa, wypowiedziane z wielkim przekonaniem, w jednym z wywiadów. Przyznam, że bałaganiarsko i spontanicznie utrwalam to, co jest według mnie ważne i bliskie w życiowej mądrości innych. Wywróciłam więc wszystkie szuflady, teczki, torebki, notatniki, stare pisma, bo nie pamiętałam na czym to zapisałam. Trwało to kilka godzin i w tym właśnie czasie zobaczyłam w mojej pamięci obrazy z filmów Wajdy.

czytaj dalej
Sernik z tofu Kasi Klich

Sernik z tofu Kasi Klich

15 października 2016, 10:10, przez: Kasia Klich

Jak to? Sernik bez sera? A jednak.Ten jest naprawdę pyszny!Wszyscy, którym było dane go spróbować byli mile zaskoczenie. Nie napracujecie się przy jego przygotowaniu. Z podanej ilości składników wychodzi mały sernik. Ja używam do jego pieczenia tortownicy 18 cm.

czytaj dalej
Seks dla otyłych

Seks dla otyłych

15 października 2016, 10:10, przez: Agnieszka Czerwińska

Obawiam się, że temat seksu u ludzi otyłych oburzy nie jedną osobę. Już samo zestawienie tych dwóch słów, może spowodować różne reakcje! Podkreślę jednak jeszcze raz słowo : OTYŁYCH - w celu wykluczenia dodatkowych interpretacji.

czytaj dalej
Lekcja makijażu-Smoky eyes

Lekcja makijażu-Smoky eyes

15 października 2016, 10:10, przez: Marta Gąska

Serdecznie zapraszam do mojej szkoły makijażu. Dzisiaj pokażę Wam jeden z najbardziej popularnych i pożądanych makijaży-smoky eyes.

czytaj dalej
O stylu Francuzek raz jeszcze

O stylu Francuzek raz jeszcze

11 października 2016, 08:10, przez: Magdalena Durand

Wielu moich znajomych pyta dość często o styl ubierania się Francuzów (szczególnie kobiet). Za każdym razem gdy zaczynam bardziej się skupiać na poszczególnych częściach garderoby Francuzek, popadam w lekką konsternację. Dlaczego?

czytaj dalej
Londyńskie autobusy

Londyńskie autobusy

9 października 2016, 11:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Nastała jesień i zrobiło się chłodno. Społeczeństwo porzuciło zimowe kurtki na rzecz bluzeczek z krótkim rękawkiem, dokładnie tak, jak mnie uprzedzano. Zamiast butów typu Emu – sandałki i havaianasy. Tak, wiem, że to od czapy. Nie jest to zjawisko masowe, choć nader częste.

czytaj dalej
RUSZYŁ KONKURS NEW LOOK DESIGN REFRESH

RUSZYŁ KONKURS NEW LOOK DESIGN REFRESH

5 października 2016, 02:10, przez: SOPHISTI PATRONATY

Wystartowała nowa edycja NEW LOOK DESIGN - konkursu dla artystów i projektantów mody stworzonego przez Dorotę Wróblewską. Tegoroczna edycja pod hasłem REFRESH poszerza się o nowe kategorie - oprócz tradycyjnej FASHION, doączyła kategoria ART oraz kategoria INSPIRACJE. Wśród atrakcyjnych nagród, w tym pieniężnych, są wyjazd do Rzymu oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji ubrań podczas jednej z ważniejszych imprez modowych w stolicy - WARSAW FASHION STREET 2017. Finał NEW LOOK DESIGN REFRESH odbędzie się 1 grudnia 2016 roku.

czytaj dalej
„Trup w szparagach”. O czym jest ta książka?

„Trup w szparagach”. O czym jest ta książka?

2 października 2016, 12:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Wydawnictwo mnie błaga od tygodnia, abym napisała krótki tekst o mojej książce „Trup w szparagach”. Wiłam się jak piskorz, no bo jak to, pisać o własnej książce? Po wielu prośbach i groźbach – uległam. W końcu, nie każdy jest zaznajomiony z moją twórczością literacką i należy się Czytelnikom, byłym, obecnym i mam nadzieję – przyszłym – kilka słów.  

czytaj dalej
wybierz stronę