Felietony i Porady

Wystawa Björk Digital w Polsce

Dodano 21 sierpnia 2017 02:08, przez Katarzyna Frąckowiak
Wystawa Björk Digital w Polsce

Już 3 października rozpocznie się 11. edycja Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. W Polsce to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń świata mody i sztuki o międzynarodowym zasięgu. Organizowane jest od 11 lat przez poznański Stary Browar, a pomysłodawczynią była Grażyna Kulczyk. Hasłem tegorocznej edycji jest „AI – Cyber Creative”.

11 edycję AFF otworzy innowacyjna wystawa „Björk Digital”.

Björk to artystka, która w swojej karierze nie raz zaskoczyła nas nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim tym, jak rozwija się jej kariera, oraz w jak niezwykły sposób korzysta z wszelkich nowinek technologicznych. Od 1977 roku, w którym zadebiutowała jako 11-letnia dziewczynka, Björk pokazuje nam swój świat inspirowany islandzką naturą, jej odgłosami, które miały wielki wpływ na sposób jej śpiewania oraz nauką. 

Wystawa „Björk  Digital” po odwiedzeniu: Londynu, Los Angeles, Tokyo, Houston, Barcelony odwiedzi Poznań.

Projekt zatytułowany „Björk Digital" to połączenie różnych dziedzin sztuki z muzyką, technologią oraz performensem. Jest on szczególnie zainspirowany ostatnim, bardzo osobistym albumem artystki „Vulnicura", który nagrany został po jej rozstaniu z długoletnim partnerem.

To atrakcja nie tylko dla fanów muzyki i sztuki, ale również nowych technologii. Islandzka artystka opisuje ją jako „Bardzo prywatne, wręcz teatralne przeżycie”. 

Przed otwarciem wystawy w Londynie w swoim poście na Facebooku artystka napisała: 

,,Jestem niezwykle szczęśliwa, będąc muzykiem pop takim, jakim jestem. Czuję, że VR jest naturalną kontynuacją teledysków. Dzisiejsza technologia pozwala kobietom pracować poza systemami hierarchicznymi, co daje ogromną swobodę. Mój laptop, który nabyłam w 1999 roku, dał mi moje osobiste studio, w którym powstała płyta „Vespertine”. Ekran dotykowy z 2006 roku pozwolił mi na lepsze rozpisanie mojej specyficznej muzykologii poza klasyczny kanon, a bliżej natury, co dało światu „Biophilię”. Wirtualna rzeczywistość tworzy dla mnie nową scenę, z dala od polityki i wpływów, daje mi przestrzeń, gdzie obraz i dźwięk mogą zaistnieć w pełni w 360 stopniach, niczym nieskrępowane."

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !