Felietony i Porady

Tarantino chce nagrać film o tragedii w domu Polańskiego

Dodano 12 lipca 2017 02:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Tarantino chce nagrać film o tragedii w domu Polańskiego

Quentin Tarantino ogłosił właśnie, że kończy prace nad scenariuszem do nowego filmu. Po raz pierwszy w karierze reżyser chce nakręcić obraz oparty na faktach. Projekt opowie o serii morderstw dokonanych przez bandę Charlesa Mansona. Jednym z głównych wątków filmu będzie napad na willę polskiego reżysera, Romana Polańskiego. 9 sierpnia 1969 roku właśnie w wyniku tego ataku zginęła ciężarna żona reżysera, Sharon Tate, oraz jego czworo znajomych, Abigail Folger, Jay Sebring, Steven Parent i polski operator Wojciech Frykowski. Była to jedna z najgłośniejszych tragedii, jaka dotknęła świat filmu. Wielokrotnie nagrywano filmy dokumentalne na ten temat. Pisano także książki. 

Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. W rolach głównych zobaczymy Brada Pitta i Jennifer Lawrence. Quentin Tarantino w filmie zapowiadanym na rok 2019 chce przypomnieć publiczności tę makabryczną zbrodnię w Los Angeles. Za rytualne morderstwo Manson Charles „Tex” Watson, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian zostali skazani na wieloletnie kary więzienia. Manson do dziś odsiaduje wyrok w więzieniu w Kalifornii.

Wiadomość o mającym powstać nowym filmie Tarantino podzieliła jego fanów. Wielu z nich uważa, że nowy film to kolejny objaw niezdrowej fascynacji złem.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !