Felietony i Porady

Świąteczne Targi Sztuki zapraszają

Dodano 18 grudnia 2013 12:12, przez Press
Świąteczne Targi Sztuki zapraszają

Trwa III edycja Świątecznych Targów Sztuki. Impreza prezentująca twórczość młodych polskich artystów w Krakowie w galerii Onamato i online – w galerii artpower.pl potrwa do Wigilii. To doskonała okazja, by kupić unikalny prezent świąteczny, który w przyszłości być może zaprocentuje…

Młoda polska sztuka jest coraz popularniejsza - warto obserwować ją nie tylko ze względu na jej ogromną różnorodność, ale i perspektywy inwestycyjne. Świąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Dzięki temu na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, a są to m.in.:

Bartosz Kaproń - zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz ilustracją. Aktualnie studiuje na ASP w Krakowie na wydziale grafiki (od 2011 r. Stypendium Rektora ASP), odbył również stypendium zagraniczne w National College of Art and Design w Dublinie na wydziale malarstwa. Jest laureatem konkursu "Bitwa sztuki" w 2013 r. oraz uczestnikiem licznych wystaw w Polsce i za granicą.

Barbara Karpiel - studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Od 2009 roku kontynuowała studia na  Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Dyplom z malarstwa obroniła w 2012 r.

Ziemowit Fincek – w 2013 r. obronił dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendysta w Accademia di Belle Arti di Venezia, wydział Malarstwa, Włochy.

Paulina Daniluk - studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. D. Kowalskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz montażem dźwięku.


Formuła Świątecznych Targów Sztuki pozwala oglądać prace na żywo w Krakowie w galerii Onamato (do 23 grudnia 2013), ale możliwe są również zakupy online za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl – to sprawia, że lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego.

Tegoroczna edycja Targów została wzbogacone o wydarzenia towarzyszące:
- 18 grudnia, godz. 17:30-19:00 - Wigilia Onamato z koncertem kwartetu smyczkowego ENCORE;
- 20 grudnia, godz. 17:00 - pokaz grafiki warsztatowej;
- 18, 20, 21 grudnia - Smak Sztuki - pokazy parzenia herbat.

Świąteczne Targi Sztuki odbywają się w galerii Onamato przy Brackiej 7 w Krakowie, do 23 grudnia 2013 r., a przez cały miesiąc online pod adresem artpower.pl/targi2013. Więcej szczegółowych informacji na temat Targów i wydarzeń towarzyszących na facebook.com/SwiateczneTargiSztuki

III Świąteczne Targi Sztuki wspierają: Wydział Sztuki UP w Krakowie, ASP im. J. Matejki w Krakowie, Akademickie Biuro Karier i Realizacji Projektów – ASP w Krakowie, SmakSztuki.pl, ROMAN Hair&Beauty, Krakow.pl, Babeczkaa.blox.pl, Meble.pl, Sophisti.pl, Rynek i Sztuka, Local Life, Poland-art.com, Prowincja, Radio Kraków, fundacja VERBA, Projekt Stołek, kwartet ENCORE.  

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !