Felietony i Porady

Son Lux wraca do Polski!

Dodano 2 lipca 2018 03:07, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Son Lux wraca do Polski!

Po wyprzedanym w błyskawicznym tempie koncercie w Warszawie i występnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Son Lux zagra we Wrocławiu i w Gdańsku. 

Son Lux to twórca hitów takich jak „Easy”, „Lost It To Trying” „You Don’t Know Me”,  czy „Alternate World”. Artysta przyjedzie do Polski promować swój najnowszy, piąty album „Brighter Wounds”. Ryan Lott wraz z Rafiqiem Bhatią i Ianem Changiem wystąpią we Wrocławiu 27.9. i dzień później w Gdańsku.

Son Lux to transgatunkowy sen pochodzącego z Los Angeles Ryana Lotta, który do współpracy zaprosił dwóch nowojorczyków: gitarzystę Rafiqa Bhatia i perkusistę Iana Changa. Zespół łączy elektroniczny pop, soul i muzykę eksperymentalną. Piąty album „Brighter Wounds” jest jednym z najbardziej dostępnych dla słuchaczy. Utwory na płycie nie poruszają, jak przy wcześniejszych wydawnictwach, uniwersalnych motywów, a obierają kurs głęboko osobisty. W trakcie powstawania płyty Lott został ojcem, a jego najlepszy przyjaciel zmarł na raka. Dni początku były także dniami końca. Piosenki na płycie oddają te emocje.

Son Lux rozpoczął działalność w 2008 roku płytą „At War with Walls & Mazes”, początkowo jako projekt solowy, rezultat klasycznie wyszkolonego umysłu stojącego w opozycji do mainstreamu, Lott tworzy muzykę płynącą z własnego wnętrza wypuszczając z siebie nuty, które łączą się w cyfrową orkiestrę. Po wydanych w 2011 „We Are Rising” i w 2013 „Lanterns” Lott wykształcił autorskie podejście konstytuując brzmienie i rozszerzając listę artystów, z którymi pracował, co doprowadziło do niespodziewanych skutków. Muzyka Son Lux zwróciła uwagę wielu popowych gwiazd, które włączyły momenty z albumów do swoich prac np. Lorde stworzyła własny cover piosenki „Easy”, którą wykonywała podczas tras koncertowych. 

W ostatnich latach Lott współpracował z artystami takimi, jak Woodkid, Moses Sumney, Antlers, My Brightest Diamond, Olga Bell, czy yMusic. Ponadto wraz z Sufjanem Stevensem i Serengetti stworzył Sisyphus. Jego muzyka pojawiała się w wielu filmach np. „Zniknięcie Eleanor Rigby”, czy „Papierowe Miasta”. 

Koncerty:

27.9.2018, A2, Wrocław

28.9.2018, b90, Gdańsk

https://www.facebook.com/sonlux/

https://www.facebook.com/events/248603965725407/

https://youtu.be/hQAj6412syQ

https://www.instagram.com/son_lux/

https://soundcloud.com/son-lux

https://open.spotify.com/artist/3kZdsaTYgaaolNxpnJ4iDe

Bilety i więcej informacji: https://www.fource.pl/events/son-lux-us-2/

Bilety dostępne także na goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !