Felietony i Porady

Seniorzy w akcji!

Dodano 4 marca 2016 01:03, przez Patrycja Calińska
Seniorzy w akcji!

„Seniorzy w akcji” to ciekawy ogólnopolski projekt dotacyjny, promujący współpracę międzypokoleniową, aktywizację osób starszych oraz działanie na rzecz lokalnych społeczności. 

Akcja realizowana jest w formie inkubatora – chętni zgłaszają projekt, który chcieliby zrealizować, a ten poddawany jest ocenie komisji. Ta wybiera najlepsze pomysły, zaś ich autorów zaprasza na kilkudniowe warsztaty, podczas których dopracowuje się projekt. Inicjatywa może być realizowana z instytucją nienastawioną na zysk: uniwersytetem trzeciego wieku, fundacją, stowarzyszeniem, domem kultury, biblioteką albo spółdzielnią mieszkaniową, a autorem projektu może zostać osoba po 60 roku życia, która zgłasza pomysł samodzielnie lub we współpracy z osobą nie starszą niż 35 lat. W ten sposób formuła przedsięwzięcia promuje współpracę pokoleniową, a także korzystanie z wiedzy i doświadczenia osób starszych. Inicjatorom akcji zależy przede wszystkim na dotarciu do osób po 60 roku życia, które chcą być aktywne i działać na rzecz lokalnej społeczności, ale nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu dotacji.

Do tej pory dzięki inicjatywie „Seniorzy w akcji” udało się zrealizować projekty, których łączna suma dotacji przekracza 2 500 000 zł. Dziewiąta odsłona akcji będzie miała miejsce w 2016 r. Do 17 marca 2016 r. można zgłaszać listy intencyjne na kolejną edycję projektu.

Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej informacji: seniorzywakcji.pl / vimeo

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !