Felietony i Porady

Sacrum Profanum startuje 14 września w Krakowie!

Dodano 12 września 2014 02:09, przez Katarzyna Frąckowiak
Sacrum Profanum startuje 14 września w Krakowie!

Miłośników muzyki klasycznej i alternatywnej zapraszamy do Krakowa w dniach 14-20 września na jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie Festiwal Sacrum Profanum. To międzynarodowy projekt, w którym biorą udział najlepsze zespoły z jednej strony wykonujące muzykę klasyczną, z drugiej największe gwiazdy muzyki alternatywnej. W poprzednich latach usłyszeć można było m.in.Ensemble Modern, Kronos Quartet, Jonny’ego Greenwooda (Radiohead), Adriana Utley’a (Portishead) czy Sigur Rós.

Na koncertach obecni są niejednokrotnie twórcy, którzy uznawani są za ikony muzyki współczesnej, a to podnosi prestiż projektu. Sacrum Profanum to festiwal prezentujący muzykę XX wieku.Festiwal stawia sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, traktowaną nierzadko jako trudną i niezrozumiałą, a zdobyczami ambitnej sceny rozrywkowo-eksperymentalnej. Festiwal zdobył najważniejsze nagrody i wyróżnienia w Polsce, a na świecie rekomendowany jest przez prestiżowe magazyny  m.in.Gramophone, BBC Music Magazine czy telewizję Mezzo. 

Gwiazdami tegorocznej edycji będą: ojciec amerykańskiego minimalizmu Philip Glass, eksperymentalna artystka Laurie Anderson, Lee Ranaldo – gitarzysta Sonic Youth – oraz awangardowy muzyk elektroniczny Squarepusher. Swoje czterdziestolecie na scenie świętować będzie Kronos Quartet. A w finale z okazji 25. rocznicy założenia wytwórni Warp wystąpią m.in. Autechre i Battles.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !