Felietony i Porady

Projekt polskich tancerek w Australii - Migracje II

Dodano 21 maja 2017 02:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Projekt polskich tancerek w Australii - Migracje II

Multidyscyplinarny projekt Migracje powstał w 2012 roku. Jego celem jest połączenie różnych form artystycznych oraz zgłębienie samego zagadnienia tytułowych “Migracji” jako formy mobilnej przestrzeni. 

Obydwie są młodymi, kreatywnymi, silnymi i pełnymi pomysłów artystkami. Nie boją się podejmować wyzwań twórczych. Są tancerkami, dla których ruch jest koniecznością, ale także jednym z najpiękniejszych środków przekazu i kontaktu z publicznością.

Sonia Egner to pomysłodawczyni Migracji. Zawodowa tancerka, choreograf, instruktor pilates oraz absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu i prestiżowej uczelni Codarts Dance Academy w Holandii. Współtwórczynią drugiej części projektu jest Aneta Socowa. Tancerka, fizjoterapeutka, hipoterapeutka oraz dyplomowany instruktor tańca. 

To właśnie w Australii w ramach projektu Migracje powstanie spektakl “Migracje II”, będący pozytywnym manifestem stworzonym przez kobiety o kobietach. 

Dlaczego akurat Australia? Ta odległa podróż ma przybliżyć tancerki do dzikiej i nieokiełznanej natury, innej kultury oraz innych kobiet. Może właśnie takich samych jak one? 

By ten pomysł odniósł sukces, potrzebna będzie pomoc. Projekt można wesprzeć finansowo za pomocą portalu crowdfundingowego Polak Potrafi. Dołożenie cegiełki do tego przedsięwzięcia  otworzy drzwi do spełnienia  marzeń i przyczyni się do powstania czegoś wyjątkowego i kreatywnego.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !